Jak zavěsit záclonku a závěsy na jeden prut

Všichni víme, že vrtání nového páru děr pro drapérie a lupy může být nepohodlný úkol, zvláště pokud na to nemáme čas, dovednosti ani nástroje. Naštěstí existuje způsob, jak zavěsit záclonky a závěsy na jeden prut.

& nbsp;

Vše, co potřebujete, je zcela nová perspektiva techniky vrstvení záclon . Můžeme použít oboustranné háčky k zavěšení vašich záclon a záclon na jeden prut. Na druhou stranu můžeme také použít plné záclony a pověsit je jako lupy.

Oboustranné háčky

Tyto užitečné a dekorativní oboustranné háčky se obvykle používají v koupelnách k zavěšení sprchových závěsu. Dělají však skvělé řešení našeho problému s dvojitou oponou. Získejte hromadu těchto oboustranných háčků z místního obchodu a můžeme začít.

Krok 1: Zavěste svůj prut

Nainstalujte konzoly s jednou tyčí ve výšce čtyři až šest palců nad horním parapetem. Nezapomeňte znovu zkontrolovat měření, abyste zabránili zavěšení křivé tyče. Jakmile budete mít držáky prutu na místě, zavěste svůj prut.

Krok 2: Připravte se.

Oboustranný hák může mít různé barvy a vzory. Většina z nich je hladká nebo vyrobená z jednoduché nerezové oceli. Nebojte se, protože je můžete upravit pomocí barvy ve spreji.

& nbsp;

Nezaměňujte dvojité háčky s oboustrannými. Dvojitý háček má tvar „S“ s jedním hákem nahoře pro zavěšení na prut, zatímco druhý háček leží dole. Hardware, který hledáme, má tři háčky – jeden nahoře a dva dole na obou stranách. Proto název – oboustranný hák.

& nbsp;

Umístěte je na tyč a zajistěte její umístění. Mezery mezi každým háčkem musí být stejné, aby podepíraly látku, aniž by jí dávaly nevyváženost nebo povislý vzhled. Háčky můžete zajistit na místě pomocí kabelových spon nebo jiných předmětů, které zabrání volnému pohybu háčků.

Krok 3: Připravte si závěsy.

Když se učíme, jak zavěsit záclonky a závěsy na jeden prut, začněme závěsy, protože ty budou na zadní straně háku. Než přejdete k tomuto kroku, ujistěte se, že používáte závěsy se závěsy nebo jste již připojili háčky na závěsy. Záclony s kapsou na pruty se nebudou moci zavěsit na háčky.

& nbsp;

Závěs položte tak, aby horní část směřovala k vám. Pomocí háčků na závěsy jej připevněte ke spodní části horního lemu záclony na pravé straně látky. Nebojte se, protože záclonka zakryje háčky závěsu.

& nbsp;

Umístěte všechny kolíky ve stejné vzdálenosti od sebe. Můžete také zvážit vzdálenosti mezi háčky, které jsou již na prutu. Jako vodítko použijte měřicí pásku. Je-li to nutné, proveďte pro záclonky stejnou metodu, ale závěsy umístěte vzadu.

Krok 4: Zavěste závěsy

Vezměte dlouhé závěsy a zavěste je na zadní stranu háku. Měl by to být ten, který je blíže k oknu. Zavěste své panely do podoby uzavřeného závěsu. Můžeme je otevřít pomocí kravatových opěrek místo toho, abychom je otevřeli a zavřeli.

& nbsp;

Zajistěte, aby závěsy s dvojitým panelem vypadaly plné a ne ploché, když je zavěsíte na háček. Pokud jsou háčky na závěsy na nesprávném místě, můžete je kdykoli odstranit a začít znovu.

Krok 5: Zavěste své drapérie

Pokud jste již své valašky připravili v kroku tři, můžeme je zavěsit. Proveďte stejný postup jako v kroku čtyři. Opatrně každý závěsný kolík zavěste na oboustranný hák. Nechte své záclonky vypadat plné přidáním měkkých záhybů.

Tipy: Pomocí elegantně vypadajících vazeb rozepněte závěsy a nechejte místnost zaplnit světlem. Můžete také nainstalovat dvojici zpoždění, kterými si závěsy připevníte na stranu. Pamatujte, že tato metoda vám neumožňuje vysunout a zavřít závěsy.

Další metody

Pokud pro vás nefunguje nepohyblivá opona a záclonka, můžete to kdykoli zkusit okenní šály nebo lupové valašky . Tímto způsobem stále můžete vysouvat závěsy, když je zavěsíte pomocí sponek.

& nbsp;

Můžete také vyzkoušet záclonový závěs a záclonu s dvojitým panelem. Oba kusy látky zavěste pomocí sponek, abyste je mohli libovolně otevírat a zavírat. Přesunout je však můžete pouze jako celý panel, včetně jedné opony a jedné záclonky, nikoli samostatně.

& nbsp;

Další skvělý nápad je použít jako proxy tyč bungee šňůry nebo lana. Připojte šňůru na držák a zavěste závěsy na šňůru pomocí typického kování na záclony. Umístěte své drapérie do přední řady a nikdo nerozezná rozdíl.

& nbsp;

Záclony valance slouží svému účelu při skrytí hardware záclon, takže se nemusíte obávat, že vaši návštěvníci uvidí nějaké nemístné bungee šňůry a provazy. Nebojte se stylovat závěsy pomocí kravat, zádrhelů a dalších dekorativních předmětů.

Souhrn

Musíme uznat, že ne každý má trpělivost instalovat dvě závěsy. V některých případech pravděpodobně chtějí vidět, jak vypadají vrstvené závěsy. Bez ohledu na důvod existuje mnoho způsobů, jak přepnout naše úpravy oken bez dvojité tyče nebo držáku.

& nbsp;

Naštěstí je dobré začít tím, že se na jeden prut naučíte viset záclonky a závěsy. Vyzkoušejte experimentovat s různými vrstvami záclon, když vytěžíte maximum z řady běžných předmětů pro domácnost a záclonového hardwaru.