Jak zabránit tomu, aby se nafukovací matrace vyfoukla? 2 nejlepší způsoby!

Pokud chcete zvládnout, jak zabránit nafouknutí nafukovací matrace, musíte vyzkoušet dvě techniky! Nemůže to být příjemné, pokud naše nafukovací matrace ztratí svou strukturu, protože to může také ovlivnit naše celkové pohodlí. A pokud jste nenašli žádné netěsnosti, můžete si vytvářet návyky, které podporují deflaci matrace.

Kromě řešení vás tento článek také naučí, co způsobuje nafouknutí vzduchových matrací a jak se jim můžete vyhnout. Tak na co čekáš? Pokračujte ve čtení níže a dozvíte se tajemství péče o nafukovací matrace!

Jak udržujete nafukovací matraci nafouknutou?

Udržujte pokojovou teplotu

Matrace z paměťové pěny není jediným lůžkem citlivým na teplotu, protože vzduchové matrace také reagují na změny teploty v místnosti. Musíte zabránit kolísání podmínek ve vaší ložnici, abyste zajistili, že vaše matrace zůstane nafouknutá. Zejména si všimnete, že se vaše nafukovací matrace vypouští během chladného počasí.

Jedná se o kondenzaci vzduchu uvnitř; matrace tedy ztratí svoji strukturu. Také vám hrozí vyšší riziko slz na posteli, když je vzduch nízký. Teplota hraje ve vzduchových matracích významnou roli, protože ovlivňuje tlak a hustotu vzduchu.

Vaše matrace je znatelně měkčí v noci nebo když je zima. Co tedy můžete udělat, abyste zabránili deflaci? Užitečným tipem je udržovat pokojovou teplotu, když plníte vzduchové lůžko, a poté tento rozsah udržovat po celou noc.

Udržujte rovnoměrné rozložení tlaku

Druhým a možná nejviditelnějším viníkem vyfukování nafukovací matrace je nerovnoměrné rozložení tlaku. Pamatujte, že stálý tlak a váha roztáhnou materiály vzduchové postele. To může vést k roztržení a úniku, což samozřejmě způsobí, že vaše matrace ztratí vzduch.

Po zakoupení nové nafukovací matrace si prosím pečlivě přečtěte pokyny a pokyny a postupujte podle nich. Cvičení, které uživatelé běžně přehlížejí, je způsob, jak sklopit nafukovací matraci, takže pochopte také pokyny k tomu. A v průběhu času musíte mít na paměti, jak svou matraci používáte.

Ležte na posteli pouze naplocho a nikdy nesedejte ani nepoužívejte jednu konkrétní oblast, protože by se mohla opotřebovat matrace a způsobit díry. Pokud například nebudete sedět na jednom konci, zajistíte, aby na tuto část matrace nebyl trvale vyvíjen tlak. Rovněž položení na podlahu je doporučovanou praxí, protože vytváří lepší rozložení hmotnosti na matraci.

Další úvahy, jak udržet nafukovací matraci nafouknutou

Některé další tipy, které si musíte pamatovat, zahrnují výběr nafukovací matrace, která má pro vás ideální váhovou kapacitu. Tím zajistíte, že vaše matrace neztratí vzduch, protože uživatel překročí maximální váhovou kapacitu. Produkty můžete zkontrolovat také pomocí druhého čerpadla.

Některé z nejnovějších vzduchových postelí používají druhé tiché čerpadlo, které zajistí, že vaše nafukovací matrace zůstane nafouknutá. Snímá úniky a podle toho bude pumpovat vzduch. Poslední rychlou opravou, kterou můžete udělat, pokud problémy přetrvávají, je každé ráno vyfouknout matraci.

Nově nafouknutá postel před spánkem zajistí, že zůstane ve špičkové kondici, ale to může být obtížné dělat dál. Navíc vám mohly chybět některé další faktory, proč se vaše matrace stále vyfukuje.

Proč moje nafukovací matrace stále vyfukuje?

Je vaše oblast bez defektů?

Pokud se nafukovací matrace i po provedení popsaných tipů stále vypouští, musíte důsledně kontrolovat slzy a otvory. Možná jste přehlédli některé předměty v místnosti, které by mohly propíchnout postel. Kromě toho by vaše matrace měla mít dostatek místa, aby nedošlo k jejímu vymačkání.

Nechali jste si nafukovací matraci natáhnout během prvního použití?

Nedělejte chybu, že prvních pár dní nenecháte svou nafukovací matraci přirozeně protáhnout. Vaše nafukovací matrace bude mít nastavovací období od vašeho opakovaného nafukování a vypouštění a materiály se k tomu musí natáhnout. Nechte postel zůstat nafouknutá tři dny, ale nespěte na ní, a tento postup také provětrá nově zakoupenou nafukovací matraci.

Jak dlouho by měla nafukovací matrace zůstat nafouknutá?

Dříve jsme hovořili o tom, že rychlým řešením, jak zabránit nafouknutí matrace, je nafouknout ji pouze v případě, že ji chcete používat v noci. Samozřejmě to dává do optimální formy, ale může to být problém pravidelně dělat. Tento postup může také napnout švy a způsobit slzy.

Pokud výše uvedené postupy přesto nezpůsobily žádné zlepšení, vyměňte si nafukovací matraci. Pokud jde o dobu, po kterou bude vaše nafukovací matrace nafouknutá, je třeba si rychle pamatovat, že když ji nepoužíváte, vyfoukněte ji. Můžete jej nafouknout po dobu používání, ale vyprázdnit jej pro úložiště a pokud je nečinný.

Závěr

Nafukovací matrace jsou pohodlné a všestranné, ale co když ztratí svou strukturu? Musíte pochopit, jak zabránit tomu, aby se nafukovací matrace nafoukla, abyste měli dobrou podporu. První způsob, jak to udělat, je zkontrolovat teplotu v místnosti a udržovat ji, aby nedocházelo ke kondenzaci vzduchu.

Nejlepší by bylo procvičit rovnoměrné rozložení hmotnosti na matraci, abyste zabránili opotřebení určité oblasti dolů. Pokud tyto techniky nefungují, zvažte použití postele, která používá pumpu, která ji udržuje nafouknutou po celou noc a zajistí, aby ji nic neproráželo.