Jak vyšít polštář. Nejlepší dvoustupňový průvodce

Ti, kteří se chtějí naučit vyšívat polštář, si mohou prostudovat dva kroky. Nenechte se zastrašit zkoušením projektů, jako je tento, protože vyšívat mohou i začátečníci. S výšivkou můžete své přátele a rodinu vždy obdarovat přizpůsobenými polštáři.

Fantastické na tomto projektu je, že můžete být kreativní v tom, jak to chcete udělat. Můžete dokonce najít techniku, která je pro vás nejjednodušší. Bez dalších okolků je zde rychlý a snadný průvodce vyšíváním polštářů.

Jak vyšít polštář pro začátečníky

Krok # 1. Design

Vyšívání polštáře je poměrně jednoduché, ale chcete nejprve položit svůj design jako každý projekt. Fantastická věc s výšivkou je, že máte na výběr tolik návrhů a vzorů. Pokud máte dovednosti, můžete dokonce návrh nebo text od ruky odložit pomocí vyšívacího pera.

Pokud chcete hrát na jistotu a zaručit profesionálně vypadající povrch pro nováčka, můžete napsat jméno, slovo nebo frázi velkým písmem. Poté pomocí vyšívacího pera sledujte obrazovku počítače nebo notebooku pomocí polštáře. Totéž platí pro všechny vzory, které chcete kopírovat.

Jakmile najdete design, jste připraveni začít vyšívat. Měli byste najít dva kruhy vyšívacího rámečku a ten menší vlepit do podšívky. Obří kruh pak bude nahoře, aby obklopil první část vzoru nebo první písmeno slova.

Krok # 2. Začněte

Může to být matoucí, jak zastíníte svůj design stehy pro někoho, kdo nevyzkoušel vyšívání. Po uvázání uzlu na konci vyšívací nitě, kterou jste vložili do jehly, můžete začít s prvním písmenem. Prostrčíte jehlu rohem designu vycházejícího z polštáře.

Provlékněte nit úplně a druhou jehlou protáhněte jehlu zpět. V tomto okamžiku vytváříte stehy, které vyplní písmeno nebo design. Jakmile tuto část slova nebo rozložení dokončíte, spojte vlákno a začněte stejným postupem se zbývajícími částmi.

Poté, co jste vyplnili design, uvázat nit a voila, právě jste dokončili vyšívání polštáře! S určitou praxí budete schopni projít procesem rychleji. Klíčem je trpělivost a zkoušení různých designů a barevných kombinací.

Typy stehů pro ruční vyšívání

Když se učíte, jak vyšívat polštář, může být ohromující vybrat si vyšívací steh, který bude nejlépe vyhovovat vašemu projektu. Proto se musíte také seznámit se základními ručními vyšívacími stehy, které mohou být užitečné i pro jiné projekty, jako jsou pletené polštáře. Zde jsou některé z nich, které mohou vyzkoušet i začátečníci:

Běžící steh

Nejběžnějším stehem pro vyšívání je běžící steh. Stačí přejet niti a jehlou nahoru a dolů v konzistentní vzdálenosti od samotného názvu. U tohoto stehu je typické vidět více linek vpředu než vzadu na látce.

Řetězový steh

Řetízkový steh byl obecně klasikou pro vyšívání. Je to něco, co uvidíte po celém světě. Řetězový steh je také všestranný a vzhled podobný okvětnímu lístku je vynikající ozdobou.

Křížkový steh

Dalším oblíbeným pro vyšívání je křížkový steh. Odborníci se zmíní o dánském stylu a tradičním stylu. Liší se tím, že první tvoří samostatně diagonální stehy a další diagonální stehy se dělají vzadu.

Backstitch

Backstitch je takzvaný, protože místo vlákna vpřed vezmete vlákno zpět. Tento steh je nejlepší, pokud má váš design křivky nebo chcete nepřetržitou výšivku bez mezer mezi jednotlivými stehy. K zajištění švů můžete také použít zadní stehy.

Saténový steh

Poté, co se naučíte backstitch, můžete jej použít k nastínení snadného saténového stehu. Je to relativně jednoduchá metoda, ale nezapomeňte nenechávat stehy příliš volné nebo příliš těsné. Je však vynikající pro vyplňování vzorů, pokud máte steh, který jej udržuje ohraničený.

Kmenový steh

Jako začátečník můžete také vyzkoušet stehové stehy jako svůj první způsob vyšívání. Můžete jej použít pro různé vzory, včetně těch s křivkami. Máte také dvě metody stehu, které šijete a bodáte.

Peříkový steh

Poutavým stehem pro váš vyšívaný polštář je péřový steh. Můžete jej přidat do francouzských uzlů a dalších ozdobných stehů. Více, péřové stehy vytvářejí vynikající výplně a okraje.

Rybí steh

Základní rybí steh vytváří kříž, který se krájí na čtvrtiny. Proto pomáhá vyšívat slova. Stehy rybí kosti jsou také skvělým způsobem, jak skončit s podobou rybí kosti.

Francouzský uzel

Stehy nejsou jediné, které se musíte naučit při vyšívání polštáře. Některé standardní vzory, jako jsou květiny a kruhy, budou vypadat nejlépe s uzly. Nejjednodušší pro začátečníky je francouzský uzel, který také mění strukturu látky.

Závěr

Hledáte způsob, jak přidat svůj polštář nebo povlak na polštář? Pak byste se měli naučit vyšívat polštář! Tato klasická výzdoba, která existuje už léta, z nějakého důvodu nevychází z módy.

Na polštáři budete muset pomocí vyšívacího pera vystopovat požadovaný design a začít vyšívat na zadní straně polštáře. Začněte postupně, až vyplníte design stehy. Vázejte nit pokaždé, když začínáte v nové oblasti, a máte hotovo.