Jak regulovat teplo pro chladné počasí v hobby polytunnelu

Jak regulovat teplo pro plodiny v chladném počasí v hobby skleníku zahrnuje znalost podrobných rad o krocích, jak toho dosáhnout. Během léta jste pocítili intenzivní teplo sezóny, zvláště když trávíte více času ve skleníku.

Teploty v tomto prostředí mohou dosáhnout o několik stupňů více, než když jste venku, a to i v zimě, ale slunečné dny ve vegetačním období v tomto smyslu mohou ovlivnit rostliny a ještě více zahradníků. Co byste tedy měli dělat?

Nejprve si uvědomte, že skleníky nebo skleníky by měly být schopny pojmout jak teplomilné plodiny – melouny, rajčata a okurky -, tak plodiny v chladném počasí. I když mají také limity, například máte rajčata při teplotách, které se mohou během dne vyšplhat až na 90 stupňů Fahrenheita (32 stupňů Celsia) a v noci až na 75 ° F (24 ° C).

Tedy potřeba plodin za chladného počasí.

Co jsou Chladné počasí ?

Existuje několik plodin, které snášejí nejchladnější počasí, a můžete mít půdu, kde můžete pěstovat zeleninu brzy na jaře, kterou lze kategorizovat jako plodiny v chladném počasí.

Jsou velmi odlišné, protože plodiny v chladném období musí být pěstovány, takže když jejich zralost vrcholí, protože je chladné počasí a před letním teplem. Jak přijde teplé počasí, mnoho plodin se obvykle „sešne“ nebo se předčasně rozběhne k setí.

Plodiny mohou vzkvétat při teplotách nižších, než je doporučená teplota, takže schopnost zasadit semena nebo přesazování ve správný čas vám pomůže zajistit, že získáte nejzdravější úrodu.

Doporučuje se proto pěstovat chladné sezónní plodiny, jako jsou brambory, brokolice nebo salát, abyste mohli včas začít s jarní zahradou. Takové plodiny zůstanou silné v chladnějších teplotních rozsazích a jsou ideální jako jarní rostliny. Vědomí toho, co při pěstování semen musíte pěstovat, by spolu s triky mělo pomoci zajistit, aby se jarní zelenině dařilo po celé roční období.

Mohly by zahrnovat:

  • Salát
  • Fazole
  • Zelí
  • Hořčice
  • Okra
  • Runner Bean
  • Rajčata a další

Způsoby regulace tepla pro plodiny v chladném počasí ve skleníku Hobby

Kroky, jak regulovat teplo pro plodiny v chladném počasí v hobbypolytunnelmůže být velmi snadné.

Vědět, co by vám mělo růst

Existuje několik plodin, které jsou schopny tolerovat nejchladnější počasí a půdní přístupy a mohou být pěstovány jako raná zelenina na jaře. Vaše plodiny chladné sezóny musí být zasazeny správně se správnou teplotou při odhadovaném stavu nižším než 22 stupňů Fahrenheita.

Větrání skleníku

Dalším krokem je ventilace polytunnel k regulaci tepla pro plodiny v chladném počasí. Thepolytunnelcan nabízí to nejlepší z prostředí po celý rok, ale ventilace je stále důležitá, protože tímto způsobem je budete moci udržet v produkci toho nejlepšího.

Pamatujte, že teploty nad 27 stupňů Celsia mohou rostliny poškodit, proto je důležité připravit si teploměr, abyste mohli situaci dobře sledovat. Během slunečných dnů můžete vyrazit hned, jak otevřete větrací otvory a dveře, takže noci jsou pro úrodu teplé. K dispozici je také zařízení, které může zabránit vstupu rušivé divočiny.

Hardy Crops And Semi-Hardy Crops

Pak máte koncept vytrvalých plodin a polotvrdých plodin. V kategorii plodin za chladného počasí jsou tyto entity charakterizovány prostředím, ve kterém mohou růst.

Například vytrvalá zelenina je schopna tolerovat nízké teploty, protože klíčení semen probíhá v chladnější půdě. Nejen to, ale i sazenice přežijí silný mráz. Možná budete schopni pěstovat semena a přesazovat tyto tři týdny před datem průměrného posledního mrazu na jaře.

Navíc budou během dne také růst při teplotách až na 4 ° C (4 ° C).

Na druhé straně je vaše polotvrdá zelenina vaší plodinou v chladném počasí, která vydrží i slabý mráz. Chcete-li regulovat jejich teplotu, musíte mít minimální denní teplotu od čtyři do 10 stupňů Celsia , a musí být zaseto již dva týdny před průměrným mrazem v jaro.

Předcházení stresu ve vodě

Dosud nejúčinnějším nástrojem, o kterém je známo, že rostliny používají, je transpirace nebo se o něm říká ztráta vlhkosti přes průduchy nebo póry listů. Ztráta vlhkosti může ochladit povrch listu podobným způsobem, jako by se lidé potili.

Snižuje také schopnost rostlin potit se a může zase vadnout. Tím, že rostlinám nabídnou správnou vlhkost, aby se mohly nasávat z nižších úrovní, mohou zůstat chladné.

To zahrnuje hledání známek tepelného stresu, jako je vysychání listí, spálené listy a vadnutí rostlin. Pečlivé používání těchto špiček musí úspěšně zabránit vedlejším účinkům vodního stresu.

Jak udržujete ApolytunnelCool v poušti?

Nyní, když hobbypolytunnel napodobuje prostředí pouště, je jedním z běžných způsobů, jak ji udržet v pohodě, využití chladicích stěn. I když mohou vaše ventilační otvory přispět, nemusí nabídnout správné chlazení, a to je místo, kde chladiče bažin pomáhají, vzhledem k nižší vlhkosti odhalené v pouštích.

Proč mít hobby skleník

Ne každý polytunnel je stvořen sobě rovný, a proto musíte mít hobbypolytunnel s sebou pro své konkrétní účely. Váš hobbypolytunnel není tak obtížně ovladatelný jako komerční skleník, takže byste měli zkusit mít v blízkém okolí nějaký zahradní prostředek.