Jak vyrobit závěsy z listů

Ušetřete peníze a recyklujte tyto kvalitní prostěradla, až se naučíte, jak z plachet vyrobit závěsy. Vše, co potřebujete, je několik velkých prostěradel, pár šicích schopností, hardware na záclony a už můžete poskládat nádherný pár závěsů.

& nbsp;

Pokud to zní dostatečně snadno, je to proto, že to tak pravděpodobně je. Nyní nemusíte utrácet zbytečné množství peněz za kvalitní závěsy. Vezměte si staré prostěradla, která jsou stále v dobrém stavu, a proměňte je v jedny z nejlépe vyhlížejících sukní, které upraví váš domov.

Krok 1: Příprava

Samozřejmě, abychom to mohli úspěšně provést DIY projekt a naučíte se, jak si z listů vyrobit závěsy potřeboval bych pár materiálů. Začněte tím, že seberete prostěradla a vyžehlíte je. Budete také potřebovat mnoho šicích materiálů, jako je jehla, nit, nůžky, svinovací metr, šicí jehly a šicí stroj.

& nbsp;

Vezměte měřicí pásku a položte ji přes okno. Měření okna vám pomohou určit délku a šířku vaší opony. Rozhodněte se, jak dlouho chcete, aby vaše opona byla. Můžete jej ukončit těsně pod okenním parapetem nebo se rozhodnout pro elegantní závěsy po podlahu.

& nbsp;

Jako vodítko použijte svinovací metr a všimněte si rozměrů vaší opony. Při měření šířky záclony se ujistěte, že má širší šířku než okno, které zakrývá. Nechcete, aby ploché panely zakrývaly okno.

Krok 2: Ořezejte listy

Vezměte vyžehlené listy a ořízněte je na předem změřenou šířku a délku. Pomocí rovné hrany nebo měřicí pásky a látkové tužky můžete před řezáním vytvořit čáru přes list. Tento krok vám pomůže řezat v lineárním směru.

& nbsp;

Pokud má váš list na horním okraji široký lem, můžete jej ponechat na látce, kterou použijete na záclonu. Opatrně otevřete boční švy pomocí rozrývače švů a nedokončené hrany sklopte směrem dovnitř materiálu.

& nbsp;

Pokud žádný nemá, můžete si vytvořit vlastní přeložením horní části látky a našitím přímky podél spodní části okraje látky. Když přišijete lem na větší část látky, nechejte boční švy otevřené. Tato část bude sloužit jako kapsa na pruty.

Krok 3: Lemujte švy.

Pomocí šicího stroje lemujte podél okrajů listu. Před spuštěním stroje je můžete pomocí špendlíků zajistit na místě. Špendlíky vám budou sloužit jako vodítko a usnadní vám proces šití.

& nbsp;

Můžete jej také vyžehlit a definovat tak záhyby. Žehlení látky před spuštěním pod šicí stroj zajistí hladký průběh procesu. Zkuste použít dvakrát otočenou lemovací techniku ​​ , aby vaše záclony získaly profesionálnější vzhled. Pomůže to také zakrýt hrubé okraje.

Krok 4: Zavěste závěsy

Vložte tyč do kapsy závěsu, kterou jste dokončili v druhém kroku. Nasuňte jej na tyč a zavěste oponu pomocí držáku tyče. Kapsy na pruty vám pomohou získat krásné a přirozené záhyby, pokud víte, jak je správně upravit.

& nbsp;

Opravte umístění svých panelů a nebojte se doplnit vzhled nějakým doplňkem, jako jsou drapérie, lupy nebo tiebacky. Záclony můžete také pověsit pomocí sponek.

& nbsp;

Připevněte spony na horní část závěsu a nasuňte je na tyč. S tímto záclonovým hardwarem můžete své závěsy snadno přidat trochu déle. Prsteny vám také pomohou snadno vysunout a zavřít závěs.

Tipy pro šití

Možná jste si všimli, že k lemování záclon jsme použili šicí stroj. Můžete však snadno lemovat švy záclony pomocí metody přírodní jehly a nití.

& nbsp;

Využijte své špendlíky na maximum a použijte je jako vodítko při vytváření rovných a elegantních stehů napříč švy. Pokud se stehováním začínáte, můžete si před prací na záclonovém panelu zkusit procvičit základní stehy na kousku šrotu.

& nbsp;

Pokud chcete ještě jednodušší alternativu, zkuste vyhledat tavitelnou lemovou pásku. Vytvořte dvakrát otočený lem odstřižením tavné pásky a vložením do záhybů lemu. Nenechávejte odkryté žádné části pásky.

& nbsp;

Můžete také zkusit sešít dohromady více vrstev, zvláště pokud máte prostěradla, která jsou podle vašich představ příliš tenká. Některé listy kvůli své tloušťce neposkytují dostatečné soukromí. Tento problém můžete rychle vyřešit přidáním rolety nebo stínu jako první vrstvy.

& nbsp;

Nezapomeňte závěsy před pověšením žehlit nebo napařovat. Tento další krok mu pomůže dát rafinovaný a přizpůsobený vzhled. Vyžehlené závěsy budou určitě vypadat profesionálnější než rozcuchané látky, které obvykle pofukují na všech špatných místech.

Souhrn

Tento DIY projekt je ideální pro ty, kteří hledají nějaké úkoly pro upcyklování, na kterých by mohli pracovat doma. Je to také ideální příležitost k procvičení základního ručního šití, které budete potřebovat pro lemování látky.

& nbsp;

Naučit se, jak z plachet vyrobit závěsy, je celkově vynikající způsob, jak ušetřit peníze a znovu použít nepoužitou látku. Upravte závěsy a experimentujte s různými způsoby zavěšení, jako je instalace skrytých karet nebo použití háčků na závěsy.