Jak zabránit chybám v Mini Polytunnel

Vědět, jak udržovat brouky mimo minipolytunnelin, vyžaduje inspekci, prevenci, hygienu a údržbu, výuku hmyzu a řešení v případě problémů. Možná si myslíte, že kvůli své velikosti minipolytunneldo nevyžaduje řádnou péči , ale aby sloužil svému účelu, musíte být zodpovědní na každém kroku. Je zásadní řešit chyby a škůdce co nejdříve, aby se zabránilo nevýhodám, které je později obtížné vyřešit.

Stejně jako vědět, jak zabránit růstu trávy ve skleníku, je jednoduché se naučit, jak zabránit tomu, aby váš skleník napadly chyby. Níže jsou uvedeny postupy, které můžete prosazovat ve svých každodenních činnostech, od prevence po skutečné řešení. Celkově se zahradník musí snažit zabránit výskytu škůdců, místo aby se spoléhal pouze na odpověď na problém.

Jak se vyhnout chybám v minipolytunnelů Úspěšně

Inspekce

První a nejjednodušší způsob, jak udržet chyby mimo minipolytunnelis, aby se zabránilo jejich výskytu. V této části máte největší kontrolu a nejvyšší úspěšnost. Pracovitost a aktivita jsou však dvě vlastnosti, s nimiž musíte být vždy v souladu, kdykoli jste v mini skleníku.

Například broukům se obvykle podaří dostat se do vašeho tunelu prostřednictvím nových rostlin, které přinesete. Bez ohledu na to, zda napadení na rostlině nevypadá vážně, pomohlo by vám, kdybyste ji ošetřili, než ji přesunete dovnitř. Možná také neuvidíte ukrývat nějaký hmyz a vejce, proto své nové rostliny důkladně zkontrolujte.

Vynikající způsob, jak zajistit, aby vaše nové rostliny neobsahovaly chyby, je počkat alespoň dva týdny, než je přivedete. Stojí za to investovat do oblasti oddělené od vašeho polytunnel, který může nové rostliny držet. Hledejte potenciální škůdce a obraťte se na svého pěstitele, abyste věděli, jaký pesticid použili, aby si vybrali něco s jiným způsobem působení.

Abyste ušetřili čas při inspekci, můžete vedle běžného průzkumu použít lepkavé pasti. Tímto způsobem můžete rychle identifikovat škůdce. Použijte svislé a vodorovné lepkavé karty pastí, abyste zajistili, že získáte všechny druhy potenciálních škůdců.

Prevence

Kromě kontroly a oddělení zabránění nechtěným chybám přidáním obrazovek na všechny otvory a kontrolou pod zdmi. Oblasti nad ventilačními otvory, za ventilátory a na spodním tunelu jsou potenciálními škůdci. Kromě toho udržujte okolí kolem minipolytunnelbare a bez dalších rostlin, protože mohou povzbuzovat škůdce.

Sanitace a údržba

Významný faktor, který ovlivňuje populaci škůdců a brouků v minipolytunnelis je špatná kontrola nad hygienou a údržbou. Pokud jde o špatnou hygienu, selhání při odstraňování plevelů způsobí škůdce, jako jsou mšice, roztoči a mouchy. Dokonce i trosky, které necháte v přístavu minipolytunnelcan, se třásnou.

Stagnující nádoby s vodou se stávají zdrojem potravy pobřežních mušek, zatímco některé staré rostliny mohou mít také opakující se populace roztočů. Postupy jako nadměrné hnojení a nesprávné zalévání také zhoršují napadení brouky. A konečně, teplota v polytunnelcan může také diktovat přežití škůdců.

Výuka hmyzu

Ne všechny chyby v minipolytunnelary váš nepřítel. Například University of Massachusetts Amherst zmínil, jak můžete ovládat polytunnel škůdce pomocí jejich přirozených nepřátel, kterými jsou také hmyz. Biologická kontrola by byla lepším postupem, protože pesticidy mají různá preventivní opatření, zvláště když pěstujete zeleninu v mini skleníku.

Existuje mnoho prospěšného hmyzu, jako jsou vosy Encarsia Formosa a Eretmocerus eremicus, dravé roztoče, pirátské brouky a brouci berušky, které se budou živit škůdci jako bílé mušky. Různá univerzitní rozšíření poskytla informace o přirozených nepřátelích pro obyčejné škůdce, takže není těžké najít, jaký hmyz vám pomůže v boji proti broukům a škůdcům. Nejlepší ze všeho je, že je můžete přidat do tunelů bez obav ze zbytkových účinků podobných pesticidům.

Řešení

Podle stupně zamoření zvolíte nejlepší postup. Například biologická kontrola a bodové ošetření mohou řešit nízkou populaci brouků. Na druhou stranu může být nutné ošetření pesticidy, pokud máte v mini skleníku vysokou úroveň napadení.

Chcete problém co nejdříve zmírnit, aby se škůdci v mini skleníku nešířili. I když je vidíte jen v malém počtu, mohou se rychle stát znepokojivějšími. Pokud však potřebujete použít pesticid, zvažte použití biologického přípravku, který minimalizuje nepříznivé účinky na životní prostředí a jiné živé bytosti.

Biologický pesticid, od samotného názvu, je méně škodlivý pesticid, protože je obvykle rostlinný. Díky tomu jsou lepší volbou pro ošetření minipolytunnelů, protože mají minimální riziko. Po kontrole uvidíte, že jejich aktivní a inertní složky jsou bezpečné a nevyžadují federální registrační požadavky.

Závěr

Minipolytunnel je vynikající strukturou pro pěstování čerstvých plodin a zdravých rostlin po celý rok. Ale než se setkáte s problémem zamoření škůdci, naučte se, jak účinně zabránit chybám v minipolytunne. To zahrnuje kontrolu, prevenci, sanitaci, údržbu, výuku hmyzu a správná řešení, jakmile se vyskytnou problémy.

Zatímco pesticidy účinně regulují populaci brouků, je také vhodné uvažovat o dravém a prospěšném hmyzu. Pokud si však situace vyžaduje pesticid, rozhodněte se pro minimální rizika pro biologický.