Jak vyfouknout nafukovací matraci Intex ve 2 snadných krocích

Ti, kteří chtějí, jak vyfouknout nafukovací matraci Intex, by si měli prohlédnout tento snadný a rychlý dvoustupňový průvodce. Uvedeme několik tipů, jak proces zjednodušit, aniž byste riskovali poškození svého vzduchového lůžka. A navíc existují dvě hlavní techniky, které můžete udělat pro vyfouknutí nafukovací matrace.

Stejně jako nafukování vzduchových postelí je možné použít nafouknutí vzduchové matrace pomocí čerpadla. Ale co když žádný nemáte? Pokračujte ve čtení tohoto článku, protože vás naučíme oběma způsoby vyfouknout vzduchovou postel!

Jak správně vyfouknout vzduchovou matraci Intex

Krok # 1. Příprava

Předtím si musíte přečíst štítek a pokyny na svém vzduchovém lůžku a vždy dodržovat doporučení výrobce, abyste zabránili poškození. Poté můžete odstranit všechny doplňky nafukovací matrace Intex, včetně potahů a krycích vrstev. Pro usnadnění procesu položte holé vzduchové lůžko na tvrdý povrch, například na podlahu.

Krok # 2. Deflační

S vestavěným čerpadlem

Pokud má vaše nafukovací matrace zabudované vzduchové čerpadlo, mělo by být její vyfouknutí jednoduché a bez zásahů. Musíte jen najít vypouštěcí tlačítko nebo vytočit a zapnout jej, aby to udělal za vás. Nezapomeňte si přečíst příručku, abyste věděli, jaký symbol vaše postel používá a jak dlouho trvá úplné vyfouknutí vzduchové postele.

Se samostatným čerpadlem

Co když vaše vzduchová postel nemá zabudované čerpadlo? Samostatné čerpadlo můžete použít, pokud se ujistíte, že jeho tryska a otvor vzduchových postelí jsou k sobě vhodné. Možná budete muset použít adaptér, abyste zajistili bezpečné připojení.

Po připojení trysky k ventilu stačí zapnout čerpadlo, aby nasávalo vzduch. Někteří uživatelé dokonce doporučují vyvíjet tlak na matraci, aby se urychlila deflace. Když čerpadlo nasává vzduch, můžete někoho nechat ležet na posteli.

Bez čerpadla

Pokud nemáte k dispozici žádnou pumpu, můžete nafukovací matraci bezpečně vyfouknout. Očekávejte, že budete muset vynaložit více úsilí a času na ruční odstranění vzduchu z matrace. Otevřete ventil a zatlačte na postel.

Když matrace uvolňuje vzduch, můžete na ni někoho nechat ležet nebo tlačit rukama a koleny na povrch postele. Dokončení vypouštění může trvat 10 a více minut, zvláště pokud je matrace enormní nebo jste vyvinuli minimální tlak. Také se chcete ujistit, že nezůstal žádný vzduch, proto vyvíjejte tlak v průběhu celého procesu a poté, co si myslíte, že vyfukování skončilo.

Jak vyprázdním Intex Quick Fill?

Intex má také takzvané elektrické vzduchové čerpadlo Quick Fill. Můžete si prohlédnout příručku, abyste lépe porozuměli jednotlivým částem, protože obsahuje obrázky s návodem k použití. Deflace pomocí tohoto vzduchového čerpadla je nicméně relativně snadná.

Nejprve připojte trysku k deflačnímu konektoru a čerpadlo by mělo perfektně sedět. U některých produktů má Intex menší trysky, které zajišťují bezpečné připojení k menším nafukovacím ventilům. Před připojením pumpy k příslušnému výstupu možná budete muset pumpu držet proti matracovému ventilu.

Nezapomeňte, že toto čerpadlo používá polarizovanou zástrčku, která se vejde do zásuvky pouze jedním způsobem. Pokud jste tak neučinili, musíte mít z důvodu bezpečnosti vhodný polarizovaný vývod. Nakonec musíte vzduchové čerpadlo zapnout stisknutím tlačítka I a následným vypnutím tlačítkem 0.

Jak skládáte nafukovací matraci?

Poté, co jste nafoukli své vzduchové lůžko, pravděpodobně ho budete muset složit, abyste zmenšili objem pro přepravu nebo skladování. Podle toho, co doporučuje výrobce, jej můžete buď složit, nebo srolovat. Druhá možnost by však byla bezpečnější volbou, protože tak snadno nezanechá otisky na povrchu.

Rovněž nechcete, aby vaše vzduchové lůžko bylo po delší dobu srolované nebo složené, aby nedošlo k poškození materiálu. Chcete-li začít, sklopte dlouhé strany tak, aby se střetly uprostřed, a pak se odvíjejte shora, dokud nejsou dostatečně malé, aby se vešly do tašky nebo krabice. Udržujte svou matraci lépe chráněnou zabalením do ručníku a připoutáním pomocí ráčnových popruhů, abyste ji udrželi srolovanou.

Můžete vyskočit nafukovací matraci?

Bohužel je opravdu možné vyskočit nafukovací matraci, pokud nejste příliš opatrní. Zdržte se skákání nebo sedění na jedné straně pouze tam, kde je lokalizován tlak. Pokud materiál náhodně poškodíte, mohou se švy také roztrhnout a způsobit netěsnosti.

Proto musíte během skladování nebo přepravy chránit svoji nafukovací matraci, protože některé předměty na ní mohou trhat nebo vystrkovat díry. Také jej nechcete plnit vodou, protože se voda nepřizpůsobí tlaku a nakonec stresujete švy. Kromě toho při foukání nafukovací matrace zkontrolujte výrobcem doporučené procento naplnění, aby nedošlo k přeplnění.

Závěr

Možná je čas uložit nebo přepravit vaše vzduchové lůžko. Pokud nevíte, jak vyfouknout nafukovací matraci Intex, je nejlepší zkontrolovat příručku ke konkrétnímu produktu. Celkově je to tak jednoduché, jako vyjmout veškeré příslušenství a zapnout čerpadlo.

Můžete použít samostatné nebo zabudované čerpadlo, ale pokud nemáte čerpadlo, je také možné otevřít ventil a vyvinout tlak na postel.