Jak vyfouknout matraci z paměťové pěny? Ve 2 snadných krocích!

K vyfouknutí matrace z paměťové pěny jsou zapotřebí pouze dva kroky. Nezapomeňte si do této příručky přidat záložku, která vám pomůže, když budete potřebovat uložit nebo cestovat s postelí. Stále je třeba klást důraz na dodržování pokynů výrobce, aby nedošlo k náhodnému poškození matrace.

Mnoho z nás je obeznámeno s nafukováním matrací z paměťové pěny a poté je obvykle vyprázdní, když dojde na vyfouknutí. Tento proces byste však nikdy neměli přehlédnout, protože nechcete náhodně deformovat pěnu. Pokračujte ve čtení níže, abyste poznali nejlepší triky a tipy při deflaci postele z paměťové pěny.

Jak vyfouknout matraci z paměťové pěny

Krok # 1. Příprava

Deflace matrace z paměťové pěny je snadná a rychlá. Nejprve odstraňte veškeré příslušenství z matrace. Chcete jej také položit na zem, aby byl proces pohodlný.

Krok # 2. Deflace

Nejlepší způsob, jak uspíšit deflaci, je nechat někoho klečet na jednom konci a na druhém, aby držel opačný konec postele. Poté začněte rolovat matraci, dokud nedosáhnete druhého konce. Nakonec svinutou postel zajistěte uvnitř jejího obalu a vše svázat popruhy.

Můžete srovnat matraci z paměťové pěny?

Výše uvedený dvoustupňový průvodce vám poskytne rychlou představu o tom, jak vyfouknout matraci z paměťové pěny, ale aby byl proces podrobnější, zkomprimujete matraci pomocí vysavače. Musíte také zkontrolovat u výrobce, zda doporučuje deflaci produktu doma, protože některé materiály z paměťové pěny se mohou zdeformovat. Jakmile máte zelenou, můžete použít vakuum k vyrovnání paměťové pěny.

Jak pomocí vysavače zploštit matraci z paměťové pěny

Vložte matraci do zapečetěného sáčku a zpevněte ji lepicí páskou, která vám pomůže při stlačení. Sejměte ventil vakuového vaku a položte jej na potaženou matraci. Použijte jej jako vodítko pro vytvoření otvoru pro vložení samotného ventilu a pak jej oblepte páskou, abyste zabránili úniku vzduchu.

Připojte svůj vysavač k ventilu, aby se vaše matrace z paměťové pěny stlačila, a pokračujte druhým krokem ve výše uvedeném průvodci. Někteří uživatelé doporučují rolovat, protože vakuum je stále zapnuté, aby se vaše matrace vyrovnala. Až budete hotovi, svázejte svinutou postel provazy nebo ráčnami.

Dokážete složit matraci z paměťové pěny na polovinu?

Rolování matrace z paměťové pěny je výhodnější než skládání, ale některé postele to mohou dovolit, pokud je to jen na krátkou dobu. Je to proto, že skládání může způsobit záhyby pěny a riskujete, že se matrace nevrátí do původního stavu. Pokud defláujete starší matraci, je bezpečnější ji rolovat než složit, aby nedošlo k poškození.

A co ohýbání matrace? Schodiště nahoru nebo dolů po schodech s lehkou matrací z paměťové pěny budete snáze snáze ohýbat. Zvažte však tloušťku postele, protože některé by bylo nemožné ohnout nebo složit.

Slouží paměťová pěna v průběhu času?

Ve srovnání s jinými materiály vydrží paměťová pěna déle, zejména při pečlivém používání kvalitních. Vaše matrace se však může časem zploštit, protože je neustále vystavována teplu a tlaku. Paměťová pěna se proto může zploštit rychleji než hybridy nebo dokonce latexová pěna.

Ideální tloušťka pro maximální využití postele a delší dobu je cokoli tlustší než 2 palce. Tímto způsobem má matrace stále prostor pro stlačení, i když si lehnete, a stále může dobře držet váhu pro maximální pohodlí. Užitečným trikem, který si musíte zapamatovat, je, že čím více vážíte, tím silnější paměťovou pěnu byste měli použít.

Proč se moje matrace z paměťové pěny potápí uprostřed?

Střední část matrace z paměťové pěny obvykle tvoří prohlubeň, protože tam leží nejtěžší oblasti těla. Pokud se uživatel pravidelně neotáčí nebo nevyklopí postel, bude tato oblast jako jediná opotřebována a nevyhnutelně se potopí. Pokud vaše matrace není jednostranná, můžete ji převést jednou nebo dvakrát ročně, takže se použije také druhá strana.

Můžete jej také otáčet tak často, dokud vaše postel nemá určené body pro tělo. Tyto postupy by však neměly nahradit vaši údržbu matrací. Paměťovou pěnu je nejlepší vyměňovat každých 10 až 15 let, v závislosti na její kvalitě a způsobu použití.

Jak dlouho trvá větrání matrace z paměťové pěny?

Když dorazí vaše nová matrace z paměťové pěny, měli byste ji vyjmout z krabice a rozbalit ji na jeden až dva dny. Tímto způsobem skončí odplyňování, aby se rozptýlil chemický zápach. Pokud matraci necháte dýchat po dobu 24 až 48 hodin, umožní to také pěně expandovat a dosáhnout svých skutečných rozměrů.

Stále můžete spát na matraci z paměťové pěny, než se roztahuje, ale očekávejte tyto nevýhody. Můžete si všimnout chemického zápachu a pěna ještě nemusí mít správnou výšku a kompresní vlastnosti. Odpovídající a citlivé vlastnosti paměťové pěny zažijete až po expanzi.

Závěr

Možná si budete muset zabalit matraci pro uložení nebo přesun. Vždy je užitečné se naučit, jak doma vyfouknout matraci z paměťové pěny, aby byly tyto úkoly pohodlnější. První krok je stejně jednoduchý jako odstranění veškerého ložního prádla a položení postele na podlahu.

Jakmile budete hotovi, můžete začít válcovat pěnu a poté ji bezpečně svázat. Můžete si znovu přečíst průvodce pro zploštění postelí z paměťové pěny a měli byste dokončit vypouštění matrace bez problémů.