Jak ušít lupové závěsy? 9 snadných a jednoduchých kroků!

Tento příspěvek na blogu je o tom, jak ušít lup záclony

. Swag jsou skvělý způsob, jak přidat místnosti eleganci a styl, aniž by zabíraly příliš mnoho místa. Tento výukový program vás provede, jak si vyrobit závěsné závěsy na míru!

& nbsp;

Kroky k šití záclon Swag

Krok 1: Změřte šířku okna. Chcete, aby byla alespoň o tři palce širší než okenní rám na každé straně pro shromažďování látky při šití a přidávání příspěvku na šev.

Odečtěte šest palců od tohoto měření (o kolik více látky potřebujete). Vložte měřicí pásku dovnitř rámečku a pomocí tužky označte měření na vnější straně.

Krok 2:

  1. Změřte, jak dlouho vaše závěsy potřebují a přidejte šest palců pro shromažďování látky a přidávání švů.
  2. Měřte od horní části rámu okna (nebo tam, kde je chcete), až na místo, kde je chcete mít v hotovém výrobku.
  3. Přidejte toto měření k měření šířky (v prvním kroku) a přidejte šest palců.

Krok č. 3: Na tato měření nakrájejte kousek látky. Ujistěte se, že k tomu používáte robustní materiál, jako je pytlovina, bavlna nebo len, protože po dokončení bude třeba trochu zavěsit, aby pěkně visel. Pokud používáte samet nebo jiné tlusté tkaniny s větší gramáží, možná budete muset udělat o něco delší než vaše měření.

Krok č. 4 : Shromážděte látku tak, že ji rozstřihnete na šestipalcové úseky a každý z nich sešijete tak, že mezi stehy na obou stranách budou přibližně dva palce mezery ( méně při použití silného materiálu). Sklopte tyto hrany tak, aby byly skryty uvnitř záclon.

Krok č. 5:

  1. Závěsy zavěste na požadované místo a změřte, jak dlouho musí být.
  2. Přidejte k tomuto měření alespoň šest palců, abyste měli na obou stranách místa, kde bude závěs zavěšen, dostatek látky – tyto další kousky se nazývají lupy. < / span>
  3. Přiveďte oba okraje nahoru, aby se setkaly v bodě poblíž horní části tyče, a připněte je na místo.

Krok č. 6: Šijte základní rovný steh spolu se svými nyní připnutými lupy, asi dva palce od obou okrajů, aby jejich váha pomohla udržet jej nahoru. Nahoře nechejte dostatek místa pro zavěšení obou záclon na sebe – tomu se říká řasení. Pokud chcete více prostoru, můžete přidat druhou řadu stehů.

Krok č. 7: Přebytečnou látku odstřihněte na obou stranách tak, aby byla přibližně o jeden palec kratší, než je vaše opona dlouhá. Obklopte každou hranu sklopením a sešitím slepým stehem nebo pomocí overlockeru na sergerovém stroji.

Krok č. 8: Zatáhněte za horní část záclon tak, že všechny čtyři strany zašijete asi dva palce od obou okrajů.

Krok 9: Zavěste oba závěsy na sebe a užívejte si!

Závěs bude zavěšen – tyto další kousky se nazývají lupy. Zvedněte oba okraje nahoru, aby se setkaly v bodě poblíž horní části tyče, a připněte je na místo.

& nbsp;

Co jsou to lupové závěsy?

Záclony Swag jsou typem záclon vyrobených ze dvou vrstev, zkrácených na požadovanou délku. Tyto další kousky se nazývají lupy a visí z obou stran nebo nahoře s jedním okrajem připevněným na místě poblíž stropní tyče.

Lze je použít jako měkké okenní obložení do jakékoli místnosti v domácnosti nebo jako dekoraci.

& nbsp;

Jak mohu umýt záclony Swag?

Látku lze prát v pračce nebo ručně, studenou vodou a jemným cyklem. Když sušíte závěsy, zavěste je ven, aby uschly, aby se nesnížily. Pokud je nepoužíváte, měli byste také použít vzduchotěsný obal.

& nbsp;

Mohu odbarvit své lupové závěsy?

Ano, látku na záclony můžete vybělit. Dbejte však na to, jak správně postupovat, a použijte jemný prací prostředek vyrobený pro jemné oblečení nebo prádlo. Při praní záclon před jejich bělením vždy nejprve vyperte ve studené vodě jemným cyklem a poté třikrát důkladně opláchněte před sušením v sušičce.

Mohu vyžehlit své závěsy Swag?

Ano, můžete použít teplou žehličku ke stlačení látky na záclony, pokud na ní nejsou žádné ozdoby, jako jsou výšivky nebo nášivky, které by se mohly žehličkou poškodit.

Nezapomeňte vždy nejprve otestovat stálost barev, a pokud ano, vždy používejte mezi žehličkou a látkou na oponu látku, která ji chrání před teplem.

& nbsp;

Můžete barvit záclony Swag?

Ano. Než však budete pokračovat, nezapomeňte nejprve otestovat stálost barvy závěsu. Pokud tomu tak není, dobrým řešením by bylo použít ocet jako alternativu a poté je namočit do horké vody se dvěma šálky destilovaného bílého octa na galon čisté teplé vody. Namočte na dvacet minut, nebo dokud nejsou dostatečně měkké, abyste s nimi mohli pracovat.

Mohu složit své závěsy Swag?

Ano, závěsy z lupu můžete sklopit. Nezapomeňte však nejprve žehlit pravou stranu látky, než ji přeložíte, aby se po dokončení nepokrčila.

& nbsp;

Mohu pomocí svých Swag záclon přidat Valance?

Ano! přidání záclonky je snadný způsob, jak bez přílišného úsilí obléknout jednoduché nebo jednoduché závěsy. Svou záclonu můžete doplnit záclonkou pomocí stejné metody jako u jakékoli jiné záclony s některými důležitými změnami.