Kdy sázet květiny v Itálii

Prvním krokem k zjištění, kdy v Itálii pěstovat květiny, je najít zónu odolnosti specifickou pro vaši oblast. Jakmile zjistíte, jaké druhy květin se ve vaší zóně daří, bylo by pro vás snadné pěstovat vlastní květinovou zahradu kdekoli v jižní polovině země.

Pokud vás zajímá, americké ministerstvo zemědělství (USDA) zřídilo tyto „zóny odolnosti“ k identifikaci různých geografických lokalit na základě konkrétních podnebí, které lze v těchto lokalitách obvykle zažít. Jinými slovy, tyto zóny odolnosti nejsou jen složitými zemědělskými pojmy, ale jsou základním nástrojem při určování druhů rostlin, které budou nejlépe růst v jakékoli konkrétní oblasti.

Pokud se chcete ujistit, že v letošním roce budete mít květinovou zahradu svých snů, budete se muset dozvědět něco o své zóně ve Velké Británii, najít nejvhodnější rostliny pro vaši oblast a zaměřit se na jejich pěstování.

Jaké jsou klíčové doby výsadby sezónních květin v Itálii?

Když v Itálii zakládáte květinovou zahradu a přemýšlíte o výsadbě sezónních květin, ujistěte se, že jste na začátku podzimu, na začátku jara a na začátku léta vysadili semena a mladé sazenice. Pokud však chcete dát do květů, které již kvetou, je nejlepší to udělat během pozdního jara, léta a začátku zimy.

Jaké druhy květin mohu v Itálii pěstovat?

Mezi nejlepší květy, které můžete v Itálii vysadit, patří macešky, měsíčky, snapdragony, sladký hrášek, zásoby, rozskoky Johnny, violy, sedmikráska Gloriosa, larkspur, mák kalifornský, nigella, schizanthus, petrklíče, nemesia, brambořík, petúnie , calibrachoas, měsíčky, slunečnice, mechová růže, astry, verbeny, cínie, sladké alyssum, lobelie, brutnák lékařský, čínské růžové a sedmikráska paludosum, madagaskarský brčál, kosmos, coleus, jiřiny, šalvěje a nasturtium. Je však důležité si uvědomit, že některé z těchto květů rostou nejlépe v konkrétních obdobích roku.

Jaké květiny kvetou po celý rok v Itálii?

Květy, které po celý rok vytvářejí ohromující květy, zahrnují sladké alyssum, brutnák lékařský, čínské růžové, lobelie a sedmikráska paludosum.

Kromě skutečnosti, že sladké květy alyssum mohou kvést kdykoli po celý rok, také se volně vysévají a jsou vysoce účinné při přitahování hmyzu, který pomáhá vašim rostlinám prospívat. Borage je další rostlina, která produkuje květiny kdykoli v roce, volně se rozmnožuje po celém dvoře a kreslí včely, které přirozeně opylují a zvyšují kvalitu a množství květů, které budete pěstovat.

Uvidíte, jak vaše čínské růžové květy kvetou každou sezónu a kolibříci v jejich blízkosti. Pokud si nejste vědomi, kolibříci jsou ve vaší zahradě fantastickí, protože kromě krmení nektarem květin také rádi jedí otravné škůdce, mezi něž patří mšice a vosy, komáři, brouci a mravenci.

Významné výhody zahradního polytunnelů

Vědět, kdy v Itálii sázet květiny, je stejně snadné jako založit si vlastní skleník, také známý jako polytunnel. Je to také jedno z nejlepších rozhodnutí, jaké jste kdy mohli udělat, protože kromě ochrany rostlin před drsnými živly a škůdci jim také umožňuje zažít delší vegetační období, zatímco ušetříte energii a více možností výsadby. Nezáleží na tom, zda je zahradnictví vaším povoláním nebo zábavou – poděkujete si za pěstování rostlin ve skleníku. Pokud stále investujete do skleníku, podívejte se na významné výhody polytunnelového zahradnictví, které vám pomůže učinit inteligentní rozhodnutí.

Prodloužené vegetační období

Protože polytunnel je kontrolované prostředí, kde můžete udržovat stálé teploty a podmínky růstu, můžete si být jisti, že vaše rostliny nebudou ohroženy. Z tohoto důvodu si vaše rostliny budou moci užít delší vegetační období, než je možné.

Ochrana před drsnými prvky

Díky polytunnelům, které vašim jemným rostlinám poskytnou vrstvu ochrany, budete schopni je chránit před sezónními výkyvy teploty a jinými nepříznivými povětrnostními podmínkami. Polytunnel dále pracuje na rozptylování slunečního světla, zatímco zajišťuje dostatečné větrání uvnitř konstrukce.

Široká škála rostlinných možností

Plánujete pěstovat teplé období a exotické květiny, které obvykle najdete ve vaší oblasti? Pokud se rozhodnete investovat do skleníku, nemusíte vědět, kdy v Itálii sázet květiny, protože na rozdíl od tradičních venkovních zahrad mohou skleníky uvnitř zachytávat sluneční světlo. To mu umožňuje poskytnout teplému období a exotickým rostlinám mnohem teplejší prostředí.

Budete však muset plně pochopit jedinečné podmínky, které každá vaše rostlina potřebuje, aby se jí dařilo. Polytunnelové zahradnictví vám naštěstí umožňuje ovládat prostředí, abyste mohli sklízet úrodu, kterou jste doufali sklízet.

Můžete vytvořit nejlepší rostoucí prostředí

Jak již bylo zmíněno, polytunnelové zahradničení vám usnadní vytváření ideálního prostředí pro pěstování vaší zeleniny, bylin nebo květin. Vzhledem k tomu, že kryt vám umožňuje kontrolovat množství světla, stínu a vlhkosti, které vaše rostliny potřebují, vaše šance na bohatou úrodu jsou větší než u těch, kteří provozují tradiční venkovní zahrádku.

Věděli jste, že beruška je schopná za svůj život sníst asi 5 000 mšic? V polytunnel můžete chovat berušky, čmeláky a další hmyz, který je prospěšný pro vaše rostliny. Naproti tomu necháváte zabijáky rostlin, jako jsou krtci, veverky, jeleni, mšice a housenky venku.

Můžete šetřit energii

Jedním z nejlepších způsobů, jak ekologizovat, je zařídit si skleník. Polytunnelové zahradnictví vám umožňuje recyklovat vodu prostřednictvím řešení napájecí vody, které řeší několik růstových cyklů, jak proudí skrz kryt.

Dále můžete také zvolit použití speciálního systému kotle k vypuzování CO² při zachování optimální teploty uvnitř skříně. CO², který člověk odstraní ze systému, bude sloužit jako přírodní hnojivo, které vyživuje rostoucí rostliny.

A konečně, jelikož vám polytunnelové zahradnictví umožňuje držet uvnitř prospěšný hmyz, můžete snížit potřebu škodlivých chemikálií i pesticidů.

Skleníkové zahradnictví a informace o tom, kdy v Itálii pěstovat květiny

Nyní, když víte, kdy v Itálii sázet květiny, možná vážně přemýšlíte o tom, že byste měli zahrát polytunnel zahradnictví. Pokud hledáte kvalitní polytunnel vyrobený z pevných a odolných materiálů, nehledejte nic jiného než Krostrade. Zavolejte nám a dozvíte se více o produktech a službách, které nabízíme.