Jak ušít deku ve 3 snadných krocích

Naučit se, jak ušít deku, trvá jen tři kroky a bude to stejně snadné jako háčkování . V zimních měsících můžete své přátele překvapit vlastní přizpůsobenou přikrývkou, která je výjimečnější, protože jste si ji vyrobili sami. A co je nejlepší, tento projekt není příliš náročný.

Než začnete, ujistěte se, že jste vybrali materiály pro přikrývku. K vytvoření nejpříjemnější domácí deky budete potřebovat plyšovou látku, flanel a odpalování. Pro tento projekt můžete také připravit šicí stroj, pokud vyrábíte deku velkého formátu.

& nbsp;

Jak ušít přikrývku pro začátečníky

& nbsp;

1. Připravte si kousky látky na šití

K výrobě přikrývky můžete použít různé druhy látek, ale ujistěte se, že máte k dispozici materiály pro odpalování, flanel a plyšové části deky. Vystřihněte tři látky na stejnou velikost, abyste dosáhli požadovaných rozměrů přikrývky. Poté je srovnejte pro šití a připněte odpalování na spodní straně, následované flanelem a nakonec plyšovým materiálem nahoře.

Pamatujte, že když flanel umístíte nad odpalování, měl by být pravý bok nahoru a plyš bude pravý bok dolů nad flanelem. Flanel a plyšový materiál budou pravými stranami proti sobě. Připojte tři vrstvy k sobě a vyhlaďte je pro šití.

& nbsp;

2. Spojte vrstvy tkaniny dohromady

Materiály můžete sešít strojem nebo ručně a přelepit kolem plyšové látky, aby vás vedly švem. Začátečníci, kteří se rozhodli ručně ušít deku, začnou v rohu a dolů do stran. Můžete šit přikrývku, dokud nedokončíte přikrývku.

Co když chcete použít šicí stroj? Jednoduše vložte deku pod jehlu a posuňte se dolů. Šití pomocí stroje je samozřejmé a podle toho, co je pro vás pohodlné, pokud jste na vnějším okraji pásky, kterou jste použili k označení švu.

& nbsp;

3. Dokončete přikrývku

Jakmile jste všití všude kolem deky, odstřihněte okraj a odstraňte pásku a špendlíky. Poté žehlte okraje s nízkým nastavením od horního okraje deky. Vyklopte deku pravou stranou ven a zajistěte, aby dovnitř nebyl žádný materiál, zejména v rozích.

Nakonec zašijte otvor přikrývkovým stehem a vaše přikrývka je hotová!

& nbsp;

Kolik látky je potřeba na přikrývku?

Množství látky, které budete potřebovat k vytvoření přikrývky závisí na velikosti, kterou vyrábíte . Abychom vám poskytli rychlého průvodce, nejmenší velikosti, bude dětská deka potřebovat metráž. Na druhou stranu, největší velikosti, kterými jsou dospělí Afghánci a dospělí nadrozměrných velikostí, budou potřebovat dvojnásobné množství.

& nbsp;

Jaké jsou standardní velikosti deky?

Při šití deky by vám pomohlo seznámit se s různými standardními velikostmi deky. Rozměry použijete při řezání kousků, které budete potřebovat, a ke stanovení, jaké množství látky je zapotřebí. U přikrývek do postele existují přikrývky do postýlky, dvojče, dvoulůžka, postele královny a velikosti King.

& nbsp;

Rozměry přikrývek do postele

Přikrývka do postýlky má rozměry 45 x 60 palců, zatímco přikrývka velikosti king je 108 x 90 palců. Většina lidí si vybere dvojitou přikrývku, která je dobrá střední velikosti na 66 x 90 palcích, nebo dvojitou, která je 80 x 90 palců. Za zmínku stojí také to, že deky mají obvykle velikost postele, zatímco Afghánci jsou pletené nebo háčkované častěji.

& nbsp;

Jaká je nejlepší látka do deky?

Nejlepší látka pro přikrývku se bude u každé osoby lišit v závislosti na preferovaném designu nebo dojmu. Mezi nejoblíbenější patří bavlna, vlna, fleece a mink . Ale pro výše uvedeného průvodce pro šití pro začátečníky vás seznámíme s materiály pro plyšové, flanelové a odpalovací přikrývky.

& nbsp;

Plyšová látka

Plyšová látka, kterou použijete na přikrývku, je polyester a můžete si vybrat konkrétní barvu nebo design, pokud odpovídá vašemu flanelu. Pamatujte, že tento materiál bude také tím, na co se při používání deky okamžitě obrátíte.

& nbsp;

<

Flanelový materiál má různé vzory a barvy. A protože je to bavlna, je měkká a některé jsou dokonce rozmazané.

& nbsp;

<

Odpalování vyplní vaši přikrývku, aby se zlepšila její útulnost. Obecně si můžete vybrat z polyesteru nebo bavlny. Ten je výhodnější kvůli své měkkosti.

& nbsp;

Jak si vyrobíte jednoduchou přikrývku?

Vytvoření jednoduché deky je jednoduché a nejjednodušší je patchworkový čtverec. Vystřihněte bloky, které budete potřebovat pro velikost deky, a vzor sešijte. Přilepte vrstvy a poté svázat hrany, abyste dokončili přikrývku.

Můžete si online prohlédnout různé vzory přikrývek, které vám pomohou zjistit, které jsou podle vás nejjednodušší. Někteří dokonce sdílejí své oblíbené vzory prošívaných bloků online, které můžete použít jako průvodce.

& nbsp;

Závěr

Chcete si vyrobit vlastní deku? Pak by bylo užitečné naučit se šit deku! Budete muset připravit pouze tři druhy materiálů a spojit je ručně nebo pomocí šicího stroje.

& nbsp;