Jak rolovat pružinovou matraci? Nejlepší dělat a nedělat

Pokud se vás někdo zeptá, jak rolovat pružinovou matraci, přečtěte si tento článek a místo toho ho přeneste na jinou praxi. Odborníci a výrobci nedoporučují rolování pro tento konkrétní typ matrace. Co tedy můžete udělat pro přepravu nebo skladování?

Na rozdíl od jiných typů matrací, které můžete rolovat pomocí rohatkových popruhů, neměli byste dělat totéž s pružinovými matracemi. Díky svému designu to bude k ničemu a riskujete také poškození konstrukce. Místo toho byste měli udělat:

Jak bezpečně rolovat pružinovou matraci: Nejprve si přečtěte toto!

Úvaha k zapamatování

Při rolování pružinové matrace neexistuje žádný průvodce krok za krokem. Pokud o tom přemýšlíte, je tento typ matrace ve srovnání s pěnovými postelemi strukturován s pružinovými cívkami a dokonce s hraniční tyčí. Správný způsob, jak to hodit, tedy není vůbec to hodit.

I když se můžete sami pokusit sklopit pružinové lůžko, je více než pravděpodobné, že se vrátí do ploché polohy. Samotný proces bude také složitý a riskujete poškození vnitřních cívek. Matrace pak ztratí svůj tvar a vy skončíte s deformovanou postelí s potenciálně neplatnou zárukou.

Co byste měli udělat, je položit to na plochu

Místo rolování pružinové matrace pro přesun nebo skladování ji položte naplocho do své přirozené polohy. Je to jediné, co si musíte pamatovat, abyste zajistili, že si vaše postel udrží svou strukturální integritu. Položte jej vodorovně do jedoucího vozidla nebo do úložného prostoru, ale nebuďte v pokušení držet ho ve svislé poloze.

U pružinových matrací si musíte tuto orientaci pamatovat. Možná si myslíte, že je možné svinout pružinové lůžko do stejné polohy, v jaké jste jej obdrželi při dodání. To je však příliš riskantní a doporučuje se to pouze u matrací bez pružin.

Mohu rolovat pružinovou matraci?

Rolování a dokonce i skládání pružinové matrace není nikdy ideální. Někteří výrobci se dokonce vyhýbají zasílání pružinových postelí svinutých nebo složených v krabici, zvláště pokud zůstanou uvnitř delší dobu. Proč klademe důraz na tyto postupy pro pružinové matrace?

Rolování nebo skládání postele je pro někoho výhodné, zejména když se pohybujete sami a musíte projít těsným prostorem. Pružiny uvnitř jsou však ocelové kusy, které se mohou při rolování nebo skládání postele poškodit. Výsledkem je, že na matraci mohou vzniknout záhyby nebo nepohodlný povrch v důsledku zlomených pevných částí uvnitř nebo ohnutých cívek.

V tomto bodě jsme hovořili o tom nejlepším, co dělat, aby byla matrace plochá, a to nejlepší, co si nepamatujete, je rolovat nebo složit pružinovou matraci. Doporučujeme také zkontrolovat pokyny výrobce vašeho modelu. Vždy postupujte podle pokynů, aby nedošlo k náhodnému zrušení záruky.

Jak zabalíte pružinovou matraci?

Balení pružinové matrace se nijak neliší, když připravujete jiné typy matrací pro skladování nebo přepravu. To znamená vyčistit a zajistit, aby byl suchý, než jej umístíte do tašky na matraci ideální velikosti. Zinus se však pokusil vynalézt způsob balení pěnových zapouzdřených matrací innerpring, aby vyřešil omezení v přepravním a skladovacím prostoru pomocí rozvinutých a rozložených pružinových lůžek.

Je možné zabalit pružinovou matraci?

Podle vynálezu Zinus umístí matraci innerspring do plastového nebo látkového vaku, kde je pro usnadnění procesu otevřena jedna nebo více stran vaku. Mechanický lisovací stroj poté matraci před utěsněním vaku komprimuje. Taška i postel budou svinuty a přelepeny páskou a poté umístěny do druhého vaku.

Jak vidíte, tato metoda je podobná tomu, jak budete komprimovat pěnové matrace, abyste zmenšili objem. Po tomto modelu však ještě nebudeme vidět pružinové matrace. Opět bychom rádi zdůraznili, že neexistuje nejlepší způsob, jak rolovat pružinovou matraci, protože je lepší ji nechat plochou.

Jak přemisťujete pružinovou matraci pro pohyb?

Pokud nemůžete převinout nebo složit pružinovou matraci, nejpohodlnějším způsobem, jak ji přemístit, je jednoduše připravit průchod. Nemusíte potřebovat žádné luxusní vybavení, abyste se pokusili stlačit pružinové lůžko, protože cívky nejsou určeny ke skládání a válcování, protože to naznačuje jejich tenkost a pružnost. Kvalitní pružinová matrace by měla používat silné a silné cívky, aby vám poskytla podporu a pohodlí.

Připravte si návod

Při stěhování je jediným problémem, který musíte okamžitě vyřešit, váš chodník. Oblasti, kterými projdete, by měla být dostatečně prostorná, aby pružinová matrace nenarazila na jiné předměty, které by ji mohly poškodit nebo poškodit. Měli byste také mít někoho, kdo vás povede, pokud pro vaši bezpečnost existují schody, protože nemůžete rolovat pružinovou matraci, abyste získali lepší výhled.

Závěr

Pokud potřebujete pružinové lůžko přemístit nebo uskladnit, můžete se rozhodnout jej srolovat, abyste ušetřili objem. Neexistuje však žádný návod, jak rolovat pružinovou matraci, protože to není ideální praxe. Místo toho položte matraci rovně a nikdy ji neohýbejte ani neskládejte, aby zůstaly neporušené materiály a struktura.