Jak umýt dekorativní polštář

Přemýšleli jste někdy, jak umýt dekorativní polštář? Při správné péči o polštář můžete své chlupaté společníky dlouhodobě udržovat.

Vzhledem k tomu, že vaše polštáře poskytují vašemu domovu funkční i estetickou hodnotu, měli byste je udržovat svěží a čisté. To pro vás nemusí být zdlouhavá práce. Můžete je snadno udržovat, pokud to děláte správným způsobem.

Výhody používání dekorativního polštáře

Věděli jste, že dekorativní polštáře jsou jedny z nejdůležitějších dekorativních předmětů ve vaší domácnosti? Kromě skutečnosti, že jsou nejméně nákladnou variantou, pokud jde o transformaci vašeho domácího dekorace, jsou také mimořádně univerzální. Chcete-li získat lepší představu o některých výhodách používání dekorativních polštářů v domácnosti, podívejte se na tyto:

Umožní vám vyjádřit svou uměleckou stránku

Předvádění vaší osobnosti prostřednictvím vašeho domácího dekorace je snadné díky dekoračním polštářům. Můžete se rozhodnout vytvořit styl pomocí barevných povlaků na polštáře nebo těch, které mají vtipné nebo nápadné vzory. Vy stanovujete pravidla!

Můžete držet krok s nejnovějšími trendy v oblasti dekorů

Pokud jste někdo, kdo chce držet krok s nejnovějšími trendy, můžete vždy pomocí dekoračních polštářů udržet svůj domov svěží a moderní. Dekorativní vzory polštářů od jemných po exotické mohou okamžitě nastavit téma vašeho prostoru.

Jak umýt dekorativní polštář

Každý má rád měkký, pohodlný a krásně navržený dekorativní polštář. Na co ale většina lidí zapomíná, je, že tyto oblíbené kousky, které zdobí obývací pokoj, také občas potřebují náležitou pozornost.

Existuje několik způsobů, jak udržet vaše dekorativní polštáře neposkvrněné a dobře vonící. Vzhledem k tomu, že jsou obvykle vystaveny na gauči nebo v ložnici, má smysl pouze to, že se pravidelně čistíte, možná alespoň jednou za měsíc.

Ale co nejdříve byste se měli nejlépe ujistit, zda mají polštáře polštářek odnímatelný nebo neodnímatelný potah. Zde je několik praktických technik k vyčištění polštářů, aniž byste je zničili.

Krok 1: Určete typ svého polštáře

Velmi důležitým, ale přehlíženým krokem v procesu čištění je nejprve určení typu polštáře. Existují některé, které je třeba ručně umýt. Existují také ty, které vyžadují chemické čištění. Většinou je však můžete dát do pračky pro snadné praní.

Pokud si nejste jisti, který způsob vyhovuje vašim polštářům, přečtěte si následující příručku. Kůže vyžaduje bodové čištění. Bavlna, lněné a polyesterové materiály jsou jemné při ručním praní. Typy hedvábí, vlny, sametu a čalounění je nutné čistit chemicky.

Krok 2: Důkladně zkontrolujte štítek péče od výrobce

Jakmile zjistíte typ a materiál polštáře, zkontrolujte to. Dekorativní polštáře jsou obvykle opatřeny štítkem o péči od výrobce. To vám řekne, jak je nejlépe vyčistit. Pak můžete provést bodové testování látky.

Co to obnáší? Než se rozhodnete aplikovat na polštář chemický přípravek, nejprve zkontrolujte, zda je bezpečná věc. Získejte bílý ručník a vhodné čisticí řešení pro vaši polštářovou látku.

Na ručník a polštář dejte malé množství čističe (skvrna je v pořádku). Dejte mu půl minuty určitý tlak. Zkontrolujte, zda nedochází k přenosu barev z polštáře na ručník. Poté nechte polštář vyschnout a znovu zkontrolujte, zda na něm nejsou skvrny, změny barvy nebo vyblednutí barev.

Krok 3: K polštářům na ručníky použijte teplou vodu

Pro ruční praní polštářů použijte teplou vodu. Točte polévkovou lžící čisticího prostředku s nízkou pěnou, až uvidíte bubliny. Vložte polštáře a opatrně masírujte exteriér, abyste se zbavili nečistot.

Jakmile jsou skvrny odstraněny, omyjte polštáře ve studené tekoucí vodě. Přebytečné mýdlo a bubliny omyjte ponořením do studené vody. Nechte je vyschnout na vzduchu, zcela bez vlhkosti.

Krok 4: Vyzkoušejte lehké čištění houbou pomocí šamponu

Někdy mohou vaše dekorativní polštáře využít čištění lehkou houbou. Pořiďte si houbu a nějaký vysoce kvalitní šampon na čalounění. Začněte nanášet kapalinu krouživými pohyby.

Tímto způsobem odstraníte skvrny na polštářových akcentech, dekoracích nebo obloženích. Po odstranění skvrn můžete polštář vysušit. Jednoduše skvrny skvrny čistým bílým ručníkem.

Krok 5: Namočte teplou vodu nebo ji nastavte na jemný cyklus pro praní v pračce

Naše polštáře jsou velmi citlivé na roztoče, prach a plísně. Pokud je váš polštář hoden z pevné pěny, je těžší jej řádně vyčistit, a to ani v pračce. Ale nebojte se, protože stále můžete svou práci dokončit.

Nejprve sejměte potah polštáře. Poté ponořte pěnovou vložku do vany nebo velkého umyvadla naplněného teplou vodou. Přidejte trochu jemného čisticího prostředku. Pěnu důkladně očistěte, opláchněte a osušte.

U praní v pračce nastavte jemný cyklus a do teplé vody naneste jemný prací prostředek. Pokud je stroj vybaven míchadlem, vyvážte náklad umístěním polštářů na obě strany. Po umytí je vložte do sušičky s nastavením „bez tepla“, aby si udržely chmýří.

Krok 6: Před sušením na vzduchu je otřete vlhkým hadříkem s roztokem pro chemické čištění

Ačkoli vaše polštáře pro přehozy vyžadují profesionální služby čistírny, stále je co dělat, abyste je vyčistili. Pravidelně je otírejte vlhkým hadříkem. Nebo nastříkejte na povrch polštáře nějaký roztok pro chemické čištění a poté jej vysušte na vzduchu.

Stánek s jídlem

Čtení, jak umýt dekorativní polštář, zvyšuje životnost vašich polštářů. Je čas začít správně házet polštáře. Pokud si chcete zachovat jejich tvar, barvu a styl, měli byste věnovat pozornost těmto užitečným tipům.