Jak správně prát potah z polyesterové matrace

Můžete se naučit, jak prát polyesterovou matraci ve třech krocích. Nejprve si promluvíme o správné přípravě a předúpravě skvrn před praním krycí vrstvy. Také budeme diskutovat o tom, jak použít pračku pro tento materiál.

Vlastníte také další polyesterové povlečení? Vyzkoušejte tuto příručku, jak prát polyesterový polštář, aby byl čistý, aniž by se zničil materiál.

Jak čistíte potah z polyesterové matrace?

Krok 1. Zkontrolujte značku péče

 • Sundejte přikrývku z postele
 • Najděte štítek na péči o polyesterovou matraci, abyste věděli, jaké jsou ideální postupy a produkty
 • Dodržujte pokyny a pokyny výrobce, aby nedošlo ke zničení zavírače
 • Seznamte se s péčí o prádlo a symboly praní, které vám pomohou přečíst štítek péče
 • Polyester se obecně dá prát v pračce, ale vždy je lepší si předem přečíst štítek na matraci

Krok 2. Ošetřete a omyjte polyesterovou matraci

 • Zkontrolujte, zda na matraci nejsou skvrny, a podle toho s nimi zacházejte
 • K ošetření na místě můžete použít pastu ze sody nebo kombinovat ocet, mýdlo a vodu
 • Zaměřte odbarvení na matraci a nechte je 10 až 20 minut sedět
 • V závislosti na údajích výrobce můžete pračku prát v pračce nebo ručně
 • U pračky ji obvykle nastavíte na jemný cyklus se studenou vodou
 • Vyhněte se vysokým teplotám nebo drsným čisticím prostředkům, jako je bělidlo nebo chlor, s krycí podložkou na matraci
 • K ručnímu praní použijte jemný prací prostředek a studenou vodu na vanu, která vám pomůže důkladně vyčistit vrchní část polyesterové matrace

Krok 3. Vysušte polyesterovou matraci

 • Podložku zavěste venku nebo ji položte na lamelový povrch, aby slunce vyschlo a dezinfikovalo
 • Sluneční teplo by mělo zabíjet bakterie a zajistit, aby vaše matrace byla bez roztočů
 • Překlopte vrchní kryt, abyste jej úplně vysušili a vyhnuli se vlhkosti, která potenciálně vede k růstu plísní
 • Pokud je venkovní počasí vlhké, můžete polyesterovou matraci sušit uvnitř, ale zajistit dobré větrání otevřením oken nebo umístěním cirkulujícího ventilátoru do místnosti

Mohu bubnově sušit polyesterovou matraci?

Některé polyesterové matrace můžete sušit v sušičce, pokud to jejich pečovatelská značka nedoporučuje. Povlak na matraci obvykle sušíte v sušičce na nejnižší teplotu, aby nedošlo k poškození materiálu. Do sušičky můžete dokonce umístit pár tenisových míčků, které pomohou udržet strukturu podložky, jak schne uvnitř.

Pokud si ale nejste jisti kompatibilitou polyesterové matrace se sušičkou, raději ji vysušte na vzduchu. Nechcete nechtěně poškodit materiál kvůli vysokému působení tepla. Vaše sušička také nemusí poskytovat dostatečně nízkou teplotu na to, aby se topper bezpečně vysušil.

Měli byste umýt novou podložku na matraci, než ji položíte na postel?

Nejlepší je před použitím novou pračku na matraci umýt. Praní veškerého nového povlečení nebo materiálů, na kterých budete spát, by mělo být konzistentní praxí, jak zajistit jejich čistotu a bezpečnost. Nezapomeňte také, že tyto zavírače jsou zabaleny a uloženy před příjezdem do vašeho domova.

Proto i nové zavírací matrace shromažďují nečistoty, úlomky a další zbytky z továrny do vašeho domova. Nezapomeňte dodržovat pokyny značky pro praní a čištění matrace, aby nedošlo ke změně její strukturální integrity. Pokud si nejste jisti, neváhejte se zeptat v obchodě nebo se obraťte na zákaznický servis značky.

Jak často perete krycí podložku na matraci?

Povlak na matraci můžete prát tak často, jako každý měsíc až každé čtyři měsíce. Tato doba se může lišit podle toho, jak používáte matraci. Pokud zašpiníte topper, musíte jej okamžitě vyprat, abyste zabránili vzniku skvrn a zápachu.

Konec konců matrace funguje jako ochranná vrstva nad postelí. Je rychlejší se vystavit nečistotám a nepořádku než samotná matrace. Pokud je pokrývka vaší postele špinavá, můžete předpokládat, že horní vrstva pod ní bude také potřebovat hluboké čištění.

Můžete dát pračku do matrace?

Existují různé druhy zavíračů matrací, což znamená, že některé jsou kompatibilní s čištěním v pračce. Potvrďte zaškrtnutím jejich pečovatelského štítku, obvykle pod krytem zavírače. Pokud existují specifikace, jako je teplota, nezapomeňte je také dodržovat.

Většinu očekávané životnosti matrace můžete získat pouze tehdy, když je o ni řádně postaráno. Kromě pravidelného čištění a údržby musíte dodržovat doporučené postupy, abyste zabránili zničení materiálu. Polyesterové matrace patří mezi nejjednodušší na údržbu, ale to neznamená, že je můžete slepě čistit.

Mohu prát potah z polyesterové matrace?

Používáte také polyesterový potah na matraci? Většinu z nich lze také prát v pračce. Pokud však chcete zajistit, aby nedošlo k náhodnému zmenšení krytu, použijte studenou vodu a zkontrolujte štítek.

Závěr

Polyesterové matrace jsou cenově dostupným způsobem, jak zlepšit spánek a prodloužit životnost postele. Ale kvůli údržbě musíte vědět, jak správně prát polyesterovou matraci. Nejprve tedy zkontrolujte štítek péče a podle toho se řiďte.

Poté skvrny před použitím pračky ošetřete. Nakonec sušičku vysušte venku nebo zkontrolujte, zda ji můžete sušit v sušičce.