Jak složit matraci? Nejlepší dvoustupňový průvodce!

Skládání matrací se můžete rychle naučit ve dvou krocích. Tuto dovednost musíte znát, abyste zajistili, že si náhodou nepoškodíte postel, pokud ji plánujete přemístit. Pamatujte, že ne všechny matrace by měly být skládány a samotné skládání se řídí určitým postupem, aby nedošlo k deformaci materiálu.

Pokud můžete složit postel, nejprve si přečtěte pokyny na štítku. V některých případech bude také pohodlnější, když vám někdo pomůže se skládáním, zvláště pokud je matrace velká a rychle odpruží. Bez dalšího pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste mohli začít.

Jak správně složit matraci

Krok # 1. Sbalte si matraci

Složení matrace je možné udělat sami, v závislosti na její velikosti a tloušťce. Chcete také pracovat v prostorném prostoru, aby byl proces pohodlnější. Poraďte se však s výrobcem, zda by vůbec doporučil skládání.

Při stlačování, válcování nebo skládání se některé materiály mohou zdeformovat nebo poškodit. Nechcete také zrušit platnost záruky. Jakmile tato připomenutí potvrdíte, vložte matraci do tašky na matraci správné velikosti.

Za předpokladu, že matraci skládáte pro přemístění nebo skladování, taška na matraci ji ochrání před vlhkostí a nečistotami. Nezapomeňte matraci vyčistit, než ji vložíte do tašky, abyste prodloužili její životnost. Po dokončení můžete začít skládat.

Krok # 2. Přeložte a zavázat

Většina matrací má uprostřed znatelné označení a při skládání je můžete sledovat. Tento průvodce zajistí, že postel po složení neztratí svou strukturu a tvar. Chcete-li, aby byla „zavřená“, svažte složenou matraci pomocí ráčnových popruhů nebo lana.

Dbejte na těsnost, protože nechcete na materiálu vytvářet značky. A to je vše! Vaše matrace je připravena k přepravě nebo skladování.

Můžete skládat pěnové matrace?

Většinu pěnových matrací, včetně paměťové pěny, můžete složit, pokud neexistují žádné konkrétní údaje o výrobci. Tyto postele stejně nemají hraniční tyč, takže jejich složení na polovinu by nemělo způsobovat problémy. Nejprve se však musíte naučit, jak komprimovat pěnové postele, a některé značky by místo toho mohly doporučit rolování postelí.

Můžete skládat nastavitelné matrace?

A co nastavitelné postele? Přesun těchto typů bude bohužel obtížný, protože je nelze složit. Mají mechanické části, které jsou objemné a mohou se poškodit nebo rozebrat.

Jak rozložit matraci

Nyní, když víte, co skládání matrace dělá a co neděláte, je čas se naučit, jak ji rozbalíte, jakmile dorazíte na nové místo. Nejlepší je nosit jej do místnosti, aby nedošlo k poškrábání nebo roztržení materiálu. Poté sejměte kryt nebo vak a odložte záhyb.

Postel můžete ponechat na boku, abyste ji mohli větrat. Umístěte jej někam větrané a v případě potřeby nechte pěnu expandovat. Jakmile vaše matrace dosáhne očekávaných rozměrů, povrch povysávejte, aby se rychle vyčistil.

Posypte trochu jedlé sody na postel a nechte ji hodinu nebo dvě sedět, aby se zbavila zápachu. Poté jej vysajte a nastříkejte na povrch dezinfekční prostředek. Přebytečnou vlhkost otřete čistým hadříkem a matrace by měla být připravena k použití.

Dokážete ohnout matraci, abyste ji dostali nahoru?

Během pohybu je možné matraci ohnout, zvláště pokud musíte projít těsnými schody. Nemělo by to deformovat materiál, protože to nebude dlouhé a jako rukojeť můžete použít pásky, kterými jste matraci svázali. Někteří jako matrace velikosti King budou kvůli své velikosti obtížné se pohybovat, takže ohýbání, aby šli nahoru, je nevyhnutelné.

V závislosti na dostupném prostoru a velikosti matrace může být nebezpečné jít nahoru. Ale pro klid v duši se můžete poradit s obchodem, pokud vám pomohou s přesunem matrace do vašeho domu. Nakonec je nutné klást důraz na to, aby se postel po delší dobu neohýbala ani neskládala, aby byla zachována její struktura.

Mohu přepravovat matraci bez nákladního vozidla?

Pokud nemáte dostatečně velké nákladní vozidlo nebo vozidlo pro přepravu matrace, měli byste si najmout stěhovače, kteří to udělají za vás, abyste se ujistili, že během cesty nepoškodíte postel. Přepravní společnosti nebo stěhovací společnosti budou vyžadovat poplatky podle vzdálenosti a rozměrů a hmotnosti vaší matrace, ale bude to stát za to, protože šetříte čas a úsilí. Ale pokud máte co do činění s menší postelí, je možné ji uvázat na auto, pokud váš stát nemá zákony zakazující to.

Závěr

Být objemný je hlavním důvodem, proč je skladování nebo stěhování postele složité. Proto je užitečné vědět, jak matraci složit, aby byla pohodlnější při přepravě nebo uchování. Začněte tím, že jej vložíte do tašky, protože to bude fungovat jako chránič matrace.

Poté matraci sklopte doprostřed a udržujte ji na místě pomocí popruhů nebo lana. Nezapomeňte nenechávat matraci po dlouhou dobu složenou a vždy se poraďte s výrobcem, zda tento postup doporučuje. Možná budete muset místo toho svinovat nebo udržovat postel v původní podobě, abyste nepoškodili její stav.