Jak se zbavíte molic

Jak se tedy zbavíte molic? Pokud jste jedním z bezpočtu dalších, kteří jsou v zahradnictví noví, pak by to měla být jedna z největších otázek, které máte na mysli. Mít tento otravný hmyz na zahradě není něco, co byste měli brát na lehkou váhu.

Jakmile se bílé mouchy zmocní vašich choulostivých rostlin, věci se mohly rychle proměnit ve spirálu směrem dolů a než se nadějete, jste zase na prvním místě.

Napadení muškami je vážná záležitost

Tito okřídlení škůdci mohou být malí asi jeden palec nebo dva, ale poškození, které přinášejí, je obrovské, nebo alespoň to platí v případě, že nepřijmete preventivní opatření. To, co si zpočátku můžete myslet, že jsou příznaky nedostatku živin, už mohou být varovné příznaky.

Například rostliny napadené bílými muškami mohou odmítnout růst a mají uschlé nažloutlé listy. Oba příznaky však lze pozorovat u mnoha chorob souvisejících s plodinami. Proto věnujte zvláštní pozornost stavu svých rostlin.

Časté dotazy k prevenci a léčbě molic v rostlinách

Aby na vaši zahradu přišly bílé mušky, možná jste si nepozorovaně koupili zamořenou rostlinu, nebo si tam tento hmyz ve vašem okolí nějak našel cestu. Bez ohledu na příčinu, nezapomeňte se jich zbavit, než sežerou všechny vaše rostliny.

Jak byste věděli, že vaše rostliny mají bělochy?

Než se dokonce rozhodnete koupit novou rostlinu a představit ji na své zahradě, nezapomeňte ji důkladně zkontrolovat na přítomnost molic. Hledejte je v novém porostu a na povrchu, žilách a pod listy.

Reprodukují se ve velkém počtu za krátkou dobu. Konkrétně se asi 400 vajec může vylíhnout jen za pouhých sedm dní. Pro přežití vaší rostliny je životně důležité, abyste objevili tyto malé bílé škůdce, než se jejich populace stane příliš ohromující.

Pokud jste z nějakého důvodu neviděli roj bílých mušek volně létajících po vaší zahradě, nemůžete si jistě nechat ujít smrt svých rostlin. Pomalu vysají šťávu z vašich plodin a na oplátku nechají medovku, což může vést k houbovým chorobám.

Jak se zbavíte molic?

Při pozorování prvních příznaků napadení molicemi okamžitě izolujte postižené rostliny od zbytku, abyste zabránili šíření nemoci. Poté škůdce hadicí utlačte tlakem na listy, zejména na jejich spodní stranu, a poté je udržujte oddělené.

Můžete také využít žluté lepkavé pasti, protože mouchy přitahují jasné barvy. Ty jsou k dispozici na trhu, i když si je můžete také vyrobit sami. Jako alternativy lze použít pásky a bude fungovat také vazelína na žluté kartě.

Agresivnějším přístupem je použití ručních vysavačů a jejich ruční odstranění z rostlin. Mějte však na paměti, že zařízení vyprázdníte z vaší zahrady, jinak se mušky budou vracet.

Pokud po všem bělouši vytrvale krmí vaše plodiny, je na čase se uchýlit k jejich vyhodení. Uchovávejte je uzavřené v sáčku na odpadky a vyhoďte je daleko od vašeho domova. Nové rostliny nezavádějte, dokud není napadení vyřešeno.

Má smysl přesouvat topolytunnelGardening?

Pěstování rostlin venku má svůj vlastní podíl na výzvách, které vám ztěžují péči o vaše ovoce, zeleninu, okrasné rostliny a byliny. Na druhou stranu, pěstovat je v mini, hobby nebo semi-propolytunnelis je úplně jiný příběh.

Zatímco nastavení této uzavřené struktury může mít značnou cenu, výhody polytunnelgardeningu stojí za každý cent, který jste na něj utratili. Abyste získali představu o tom, o čem mluvíme, podívejte se na přínosy pěstování rostlin ve skleníku:

Budete je chránit před nepřízní počasí

Díky vlastnímu apolytunu se nebudete muset starat o bezpečnost svých rostlin, i když se počasí změní ze špatného na horší. Struktura chrání vaše rostliny před účinky silného větru, silných dešťů a sněhu. To eliminuje potřebu nouzových příprav, které zajistí, že vaše rostliny budou chráněny před živly.

Destruktivní hmyz a zvířátka nebudou mít přístup k vašim rostlinám

Nejlepší částí zahradničení polymerů je skutečnost, že působí také jako bariéra mezi vašimi choulostivými rostlinami a nežádoucími brouky a zvířaty, které je neváhají zničit. Výsledkem je, že nebudete muset používat škodlivé pesticidy a jiné toxické chemikálie, abyste tyto tvory udrželi na uzdě.

Vaše rostliny mohou mít nejlepší pěstební prostředí

Protože apolytunnel poskytuje vašim rostlinám uzavřený prostor, budete mít větší kontrolu nad jejich podmínkami růstu, včetně teploty, vlhkosti, světla a větrání. To vám umožní prodloužit jejich vegetační období a pěstovat exotické rostliny, které nepocházejí z vašeho regionu.

Nebudete muset stavět zahradní přístřešek

Apolytunnelcan také slouží jako skladovací prostor pro všechny vaše zahradnické potřeby, včetně semen, rostlinných potravin, nástrojů a vybavení. Jinými slovy, apolytunneleliminuje potřebu vybudovat zahradní přístřešek.

Stánek s jídlem

Pokud existuje jedna věc, na kterou byste neměli zapomenout, kdykoli si myslíte: „Jak se zbavíte mšic?“, Znamená to, že tento hmyz není stejný jako ostatní škůdci. Věřte tomu nebo ne, na rozdíl od většiny je odolný vůči chemickým produktům. Pokud však své rostliny pěstujete ve skleníku, možná byste se s tímto otravným hmyzem nemuseli nikdy vypořádat.