Jak si vyrobit váženou deku s odnímatelnými závažími

Naučte se, jak vyrobit váženou deku s odnímatelnými závažími ve dvou snadných krocích. Vždy je užitečné vyrobit si přikrývku s odnímatelnými závažími, abyste si ji mohli upravit podle svých představ. Můžete dokonce postupovat podle tohoto průvodce a přeskočit tlačítka, pokud chcete, aby váhy byly trvalé.

Už jsme vás to naučili jak vyrobit váženou deku se skleněnými korálky . Ale pro tento výukový program budeme používat plastové korálky. Bez dalších okolků, pojďme začít!

& nbsp;

Jak si vyrobit váženou deku W s snadno vyměnitelnými závažími

& nbsp;

1. Naplánujte si přikrývku a připravte materiály

Stejně jako při výrobě jiných přikrývek musíte i vyříznout dva kusy látky podle požadované velikosti hotové přikrývky. Ideální velikost deky by měla mít dostatečnou šířku a výšku, aby zakryla osobu, která ji použije. Poté, co budete mít přední a zadní díl, budete muset vyrobit kapsy na váhu.

Mohou se pohybovat od tří do pěti palců s přídavkem čtyř palců pro hotový okraj přikrývky. Poté si připravte dostatek plastových korálků pro pozdější vyplnění deky. Jak těžká by měla být vaše vážená deka?

Je třeba si uvědomit, že přikrývka by při použití měla být až 10% hmotnosti osoby. Nezapomeňte rozdělit číslo, abyste věděli, jak rozdělit korálky pro každou kapsu výplně.

& nbsp;

2. Šijte kousky látky

Přední a zadní části deky přišijte, nezapomeňte však horní část nechat otevřenou, abyste ji mohli později otočit. Měl by stačit příspěvek na šev, potom můžete švy otočit pravou stranou ven. Topstitch ¼ palců od okraje, takže také skončíte tam, kde začínáte od mezera.

Sešijte dva palce od okraje látky nebo dva palce od mezery, abyste dokončili šití dvou dlouhých stran a dna. Chcete-li posílit trvanlivost své vážené deky, chcete na začátku a na konci provést backstitch. Poté našijte dva palce od vnitřního prošívání, abyste spojili svislé kanály vaší deky.

Do kanálů vložte dostatek plastových pelet, abyste dosáhli požadované hmotnosti deky. Sešijte všechny svislé kanály a zavřete otevřený konec, který jste opustili dříve. Sešijte poslední řadu čtverců, když šijete kanály, a začněte a dokončujte šití tam, kde vrchní steh končí po stranách po přeložení okrajů otevřené strany na půl palce.

& nbsp;

Jak vyměnit závaží?

Jelikož chcete nastavit váhu nastavením možnosti zmenšení pelet, stačí přidat knoflíkové dírky. Takto můžete přikrývku umístit do přikrývky, aby bylo vše na svém místě.

& nbsp;

Jak vyrobím pratelnou váženou deku?

Výroba omyvatelné vážené deky je stejně snadná jako použití omyvatelných výplní. Místo organických plnidel, jako je rýže, fazole nebo dokonce písek, použijte plastové korálky. Postupujte podle našeho dvoustupňového průvodce výše a můžete zajistit, že výsledná vážená deka bude bezpečně omyvatelná.

Pokud jste použili plniva jako písek nebo rýže, riskujete poškození přikrývky a její shlukování. Deka již nebude pohodlná, protože její váha je špatně rozložena. Může také selhat důkladné vysušení a riskujete vznik plísní.

& nbsp;

Jak prát váženou deku

Správná péče o vážené přikrývky zajistí, že budou pohodlné pro nadcházející roky. Nezapomeňte však přikrývku umýt podle toho, co je vhodné pro její látku a typ výplně. I když jsou plastové pelety omyvatelné, nepoužívejte vysoké teploty, protože by se mohly roztavit, na rozdíl od skleněných kuliček.

Tkaniny přikrývky by také mohly být bezpečnější viset suché, než je házet do sušičky při nastavení bubnu. Nejlepší způsob, jak prodloužit životnost vážené deky, je zapamatovat si tyto úvahy o praní a také se snažit ji udržovat čistou. K tomu použijte odnímatelný kryt, který můžete častěji prát.

Odnímatelná deka, kterou jsme vás naučili, můžete použít přikrývku. A nakonec svou deku pravidelně větrejte, abyste ji mohli bezpečně deodorizovat, osvěžit a dezinfikovat.

& nbsp;

Co mohu použít k vyplnění vážené deky?

Nejběžnějšími plnidly pro vážené přikrývky jsou skleněné korálky a plastové pelety. První z nich je milován kvůli své odolnosti, ale plastové pelety jsou méně náročné na údržbu. Některé přikrývky mohou také ztěžknout pomocí písku, rýže, fazolí nebo dokonce ocelových broků.

Pokud si váženou přikrývku vyrábíte sami, zvažte výhody a nevýhody materiálu, který chcete použít. Pamatujte, že některé z nich nemohou navlhnout, protože by se mohly hromadit. Výsledná hloubka dotykový tlak z hmotnosti deky by měl poskytovat úlevu a ne nepohodlí.

& nbsp;

Je špatné používat váženou přikrývku, která je příliš těžká?

Použití příliš vážené přikrývky se bude cítit nepohodlně. Proto musíte udělat jen něco tak těžkého, jako je 10% hmotnosti člověka, který to využije. Podle toho byste také měli upravit, pokud váženou deku použije dítě nebo starší osoba.

& nbsp;

Závěr

Tlak hlubokého dotyku můžete využít pomocí vážených přikrývek. Pokud ale chcete vědět, jak vyrobit váženou deku s odnímatelnými závažími pro větší kontrolu, zjednodušili jsme postup do dvou kroků. Musíte jen vyrobit deku ze dvou kusů látky a naplnit vertikální kanály plastovými peletami.

Nezapomeňte tento projekt dokončit pomocí tlačítek, abyste mohli závaží odstranit, jak chcete.