Jak šířit krvácející srdce: 4 užitečné tipy

Vědět, jak šířit krvácející srdce, by mělo být hlavní položkou na vašem seznamu úkolů, pokud jste někdo, kdo je hodně v těchto květinách ve tvaru srdce. Mít znalosti o samotné rostlině nestačí na to, aby tyto rostliny rozkvetly tak, jak chcete.

V dřívějších jarních dnech, pokud narazíte na červené, růžové nebo dokonce bílé závěsné květiny s okvětními lístky ve tvaru srdce, budete se muset dívat dvakrát v úžasu. Tyto trvalky se nazývají krvácející srdce a jsou definicí krásné.

Jejich půvabné květy však mohou trvat jen letmý okamžik. Vzhledem k tomu, že jsou citlivé na vysoké teploty, jejich květiny postupně přicházejí do klidu, jak se blíží léto. A právě tehdy by mělo dojít k šíření.

Základy šíření krvácejících srdcí

V závislosti na tom, jak se rozhodnete pokračovat v procesu šíření, se doporučuje začít v různých časech. Řezy je nejlepší zahájit, protože sezóna přechází z jara na léto, zatímco u semen je pozdní podzim až začátek zimy.

Různé způsoby šíření krvácejících srdcí

Snadnější a rychlejší způsob, jak to obejít, je použití řízků. Pokud již máte na zahradě krvácející srdce, můžete si vzít vzorek k transplantaci sami. Jinak můžete požádat někoho, koho znáte, kdo je má.

Pokud však nemáte žádné další zdroje pro kořenové řízky, může být alternativou pěstování ze semen. Sama o sobě to není tak špatná metoda. Proces však může být výrazně delší, a proto vám doporučujeme začít poměrně dříve.

Mějte na paměti, že bez ohledu na to, jak se rozhodnete šířit krvácející srdce, určitě vám přinesou pomíjivé romantické květy, až přijde jaro. Mohli by mít krátké trvání, ale jejich velkolepost by stála za námahu.

Jak šířit krvácející srdce

Proces šíření krvácejících srdcí je extrémně snadný. Pro představu si přečtěte tyto praktické tipy:

Tip č. 1: Řezy odebírejte ve správný čas

Protože byste nechtěli, aby stonky praskly, je nejlepší vzít si odřezky z květů, jakmile zakvitnou a když jsou dobře hydratované. Je to proto, že nové a vlhké výrůstky budou ve srovnání s ostatními relativně měkčí.

Tip č. 2: Oloupejte listy a využijte kořenový hormon

Když je máte pro sebe, pokračujte do spodní poloviny kořenových řízků. Oloupejte listy a pokud chcete proces urychlit, můžete jej ponořit do kořenového hormonu. Zasaďte je do kontejneru a transplantujte je jednotlivě, jak přichází nový růst.

Tip č. 3: Do kontejneru zasaďte více semen

V případě pěstování semen můžete vysadit více z nich do jedné nádoby, pokud je na jednu díru pouze jedna a mezi nimi je dostatek mezer. Hrnce přikryjte igelitovou fólií a vložte ji na asi měsíc a půl do mrazničky.

Tip č. 4: Poskytněte svým rostlinám ideální podmínky

Zajistěte ideální podmínky, jako je mírné vystavení slunečnímu záření, a zalévejte je, kdykoli půda začne vysychat. Neuchovávejte jej vlhký, ale nečekejte, až se vypaří. Za pouhých dva a až šest měsíců přijde nový růst.

Největší výhody pěstování rostlin uvnitř skleníku

Pokud plánujete zřídit vlastní skleník, vězte, že jste na správné cestě. Polytunnelgardening nabízí mnoho úžasných výhod, jako například:

Zabraňuje napadení škůdci

Dodatečná vrstva ochrany, kterou váš polytunnel udrží, udrží tento ničivý hmyz a zvířata na uzdě. Nebudete se muset bát, jestli vám nějaká housenka nebo červ zelí žvýká všechny zelené. Nejlepší na tom, mít svůj vlastní polytunnel, je to, že minimalizujete potřebu využívat toxické chemikálie a pesticidy, abyste se těchto nežádoucích tvorů zbavili.

Chrání vaše rostliny před živly

Každý tradiční venkovní zahradník by se chtěl ujistit, že jeho zelenina, ovoce, byliny a okrasné rostliny jsou udržovány v bezpečí za neustále se měnících povětrnostních podmínek. Z tohoto důvodu provádějí nouzové přípravy před bouří. Je to však úplně jiný příběh s polytunnelgardery, protože polytun působí jako štít, který zajišťuje bezpečnost jejich rostlin bez ohledu na počasí nebo dění ve vnějším prostředí.

Můžete ovlivnit podmínky růstu svých rostlin

Nastavení vlastních tunelů vám dává svobodu kontrolovat růstové prostředí vašich rostlin. Díky uzavřenému prostoru pro vás nebude nastavení teploty, vlhkosti, větrání a světla problém.

Rostou roční období.

Další výhodou pěstování rostlin v uzavřeném prostoru by bylo nespočet příležitostí pěstovat různé druhy rostlin po celý rok. Řízené prostředí vám umožňuje udržovat určitou úroveň tepla a vlhkosti, což vám usnadní pěstování tropických a exotických rostlin, které nepocházejí z vaší oblasti.

Stánek s jídlem

Pokud jste si přečetli, jak šířit krvácející srdce, dodržování pokynů a tipů by nemělo být příliš složité. Vždy pamatujte na to, abyste nezanedbávali jejich potřeby, aby byl zaručen jejich růst a rozvoj.