Jak si vyrobit polštářový podvod s přírubami ve 3 krocích

Pokud se chcete dozvědět, jak vyrobit polštář s přírubami, stačí jen tři kroky. Nebojte se zkusit přidat detaily, jako jsou příruby, na falešný polštář. S níže uvedeným průvodcem mohou tento projekt dokončit i ti, kteří nemají šití.

Všichni víme, že poduška na polštář slouží jako dekorativní potah polštáře. Proč se tedy obtěžovat přidáváním přírub? Jejich přidání kolem falešného okraje je rychlý a jistý způsob, jak obohatit vaše polštáře.

Jak si vyrobit polštářový podvod s přírubami

Krok # 1. Design

Abyste zajistili žádné nevýhody, musíte odpovídajícím způsobem měřit a řezat své materiály. Vyberte velikost polštáře a přidělte příspěvek na podvod. Obecně by všechny polštáře na postel o délce 20 palců měly mít svůj kus látky dlouhý 27 palců.

Pokud jde o šířku látky, bude to také záviset na šířce polštáře. Například polštář standardní velikosti může používat kus látky o šířce 72 palců, zatímco větší polštář královny by měl používat látku o šířce 80 palců a polštář velikosti King používá látku o šířce 92 palců. Tyto rozměry látky jsou zásadní pro zajištění toho, abyste získali dostatek materiálu, zejména pro přírubu kolem polštáře.

Další snadnou technikou je vyříznutí jednoho kusu látky pro přední část polštáře a dvou kusů látky pro zadní část. Rozměry opět budou záviset na velikosti vašeho polštáře, ale obecně by polštář standardní velikosti měl používat přední díl 28 x 32 palců a dva kusy tkaniny o rozměrech 28 x 20 palců. Neváhejte a proveďte potřebné úpravy rozměrů svých materiálů, zvláště pokud děláte polštář s přírubami.

Krok # 2. Hem

Jakmile máte svůj kus látky, musíte lem vyrobit tak, že na obou úzkých koncích dvakrát přeložíte na špatnou stranu ¼ palce. Sešijte je na místě ručně nebo pomocí šicího stroje a poté látku přeložte podle velikosti polštáře. To znamená změřit každý lemovaný okraj dovnitř a sklopit 20 palců pro polštář standardní velikosti, 22 palců pro polštář královny a 25 palců pro polštář královské velikosti.

Po přeložení se ujistěte, že jsou pravé strany látky k sobě a jejich surové okraje jsou zarovnány, čímž se vzadu překrývá. Připněte si látku, abyste usnadnili šití, a šijte okrajové švy s půlpalcovou tolerancí pro šev. Poté můžete svou fingovanou stranu otočit ven a dokončit ji.

Pokud se rozhodnete uříznout tři kousky látky, obtočíte oba zadní kousky látky a položíte je na přední kus látky pravými stranami k sobě. Jejich lemované okraje by se měly ve středu překrývat, a pak je přišijete k přednímu kusu látky pomocí půl palce příspěvku na šev.

Krok # 3. Šít

Posledním krokem je šití příruby a pokud chcete, můžete použít šicí stroj. Tímto způsobem můžete zajistit, že skončíte s přírubovým okrajem o rozměrech 3 palce. Přichyťte překrývající se chlopně vzadu a sešijte je od okraje 3 palce a dokončíte to.

Dalším způsobem, jak přidat přírubu, je otočit falešnou pravou stranu ven a připnout vnější okraje. Poté šijte kolem polštáře s podšívkou na švy tři palce. Užitečným tipem je začínat a končit ve středu spodního okraje předstírané skrýt backstitch.

Vzhledem k tomu, že jste vytvořili překrývající se otvor, můžete rychle odstranit nebo vyměnit přírubový podvod. Pro polštáře s přírubami je to vždy ideální styl uzavření, protože jeden skrývá chlopně vzadu. Váš polštář je navíc dobře chráněn, protože se kousky látky překrývají.

Druhy materiálů pro polštářky

Když se naučíte, jak vyrobit polštář falešný s přírubami, chcete vybrat nejlepší materiál pro svůj projekt. Výběr látky pro předstírání bude záviset na typu polštáře, který vyrábíte. Například polštáře by měly mít správný vzor, ​​design nebo barvu pro váš pokoj, postel nebo gauč.

Na druhou stranu, polštáře do postele by měly mít falešné předměty, které se snadno umývají a jsou pohodlné na kůži. Máte dva základní materiály, kterými jsou přírodní látky a syntetické látky. První zahrnují bavlnu, vlnu, hedvábí a len, zatímco druhé jsou polyester a nylon.

Kolik látky potřebujete na fingovanou akci?

Přidělení množství materiálu, které budete potřebovat, je zásadní, aby bylo zajištěno, že budete mít dost na svou falešnou akci. Abychom čtenářům vysvětlili více o tomto tématu, falešná špička použije jeden a půl yardu látky, zatímco Euro podvod potřebuje dva yardy. Mít detaily, jako jsou příruby, bude vyžadovat dva yardy, zatímco volánky a šňůry s volánky budou vyžadovat dalších jeden a půl yardu pro volánky a půl yardu pro šňůry, kromě částky za ostří nože.

Závěr

Příruby jsou vynikajícím způsobem, jak přidat podrobnosti k polštářům do postele a házet polštáře. Proto je vždy užitečné naučit se, jak vyrobit polštářek s přírubami, abyste mohli experimentovat s různými materiály pro přírubový potah. Tento projekt můžete provést ručně, ale některým sešívá příruba snadněji pomocí šicího stroje, aby se dosáhlo dokonalého 3palcového přírubového vzhledu.

Začněte řezáním kusu látky nebo kusů podle velikosti polštáře. Poté chcete lemovat okraje, zejména překrývající se zadní části látky. Nakonec přírubu našijte preferovanou metodou a je to!