Jak používat čtyřúrovňový mini polytunnel

Přemýšleli jste někdy o tom, jak používat 4stupňový mini skleník? Mini skleníky fungují stejně jako běžné skleníky, kromě toho, že jsou nákladově efektivnější, přenosnější a snadněji se montují a rozšiřují.

Jak můžete použít čtyřstupňový mini skleník?

Zde jsou některé ze způsobů, jak můžete použít čtyřstupňový mini skleník:

Spouštění semen

Jedno z nejběžnějších použití minipolytunnelis, které je skvělé pro začátek semen. Dokonce i když venku sněží, 4-stupňová polytunne vám umožní začít sázet semena v kontrolovaném podnebí. Ujistěte se však, že vaše sazenice mají dostatek slunečního světla, když se snaží růst.

Pěstujte více rostlin, které již ve vašem dvoře jsou

Další využití pro mini skleníky se čtyřmi úrovněmi je klonování rostlin, které jsou již ve vaší zahradě. Pamatujte, že plastový kryt zadržuje vlhkost. To znamená, že menší skleníky, jako například čtyřstupňový mini, vyžadují větší péči než běžné skleníky.

Teplo a vlhkost se mohou rychle hromadit. Pravidelně sledujte teplotu skleníku, zejména pokud jste jej umístili venku. Vlhkost je pro většinu rostlin významná, ale pokud je příliš vlhká, mohou se u vašich rostlin objevit plísňová onemocnění a kořeny mohou hnít.

Pěstujte různé druhy rostlin

Můžete toho udělat mnohem víc než vysadit jednoleté slunečnice nebo snadno pěstovat zeleninu. Díky správnému mikroklimatu ve vašem čtyřstupňovém skleníku můžete pěstovat téměř jakýkoli druh rostlin. Letničky, ovoce a zelenina jsou jen špičkami ledovce.

Jakmile budete lépe ovládat klima ve skleníku, můžete zkusit pěstovat exotické rostliny, jako jsou kaktusy nebo masožravé rostliny.

Vysaďte bylinky do kuchyně

Pokud si myslíte, že je nemožné zařídit krytou zahradu ve stísněném prostoru, zamyslete se znovu. Minipolytunnel je vynikajícím řešením tohoto dilematu.

Váš kuchyňský parapet je jedním z nejlepších míst k pěstování bylin. Některé z těchto bylin mají dokonce vlastnosti, které by mohly odpuzovat hmyz běžně se vyskytující ve vaší kuchyni. Ať už chcete pěstovat pažitku, mátu, bazalku, koriandr nebo kopr, minipolytunnel je způsob, jak jít.

Jsou pro vás Mini skleníky skvělou volbou?

Mini skleníky jsou skvělé pro ty, kteří chtějí pěstovat rostliny, květiny nebo vyrábět, ale nemají na to prostor. Možná žijete ve městě a nemáte dvůr, nebo žijete v sousedství se společným venkovním prostorem.

Bez ohledu na situaci, ve které se nacházíte, je dobrou zprávou, že k zahradnictví nepotřebujete mnoho místa. Mini skleníky vám umožňují pěstovat a sklízet plodiny v domácnosti, i když nemáte místo.

Jak byste měli udržovat svůj mini skleník?

Mini skleníky se snadněji udržují ve srovnání se skleníky běžné velikosti. Stále však musíte řádně udržovat svůj polytunnel, abyste si jeho výhody užili i v nadcházejících letech.

Po každém vegetačním období očistěte vnitřek svého polytunnel mýdlem a vodou. Tím se zabrání vzniku spór plísní a zbaví se škůdců a bakterií. Nezapomeňte obdělávat půdu a doplnit ji novým kompostem.

Investice do minipolytunnelů – stojí to za to?

Investice do minipolytunnelů je jedním z nejlepších rozhodnutí, která kdy uděláte. Ať už je to poprvé, co zasíváte semena, nebo jste se zahradnictví věnovali roky, zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit investici do mini skleníku:

Chraňte něžné rostliny

Nežné vytrvalé rostliny jsou náchylnější k poškození. Můžete je chránit před mrazem a sněhem během zimního období umístěním do skleníku. Mohou růst a prospívat uvnitř polytunneleven, pokud venku sněží. Jakmile se počasí oteplí, můžete je znovu přesadit do své zahrady.

Ideální pro začátečníky

Skleníky pravidelné velikosti jsou obrovskou investicí. Nákup a přizpůsobení standardního skleníku stojí spoustu peněz. Pokud jste stále na plotě, můžete začít s nákupem čtyřstupňového skleníku. Tímto způsobem se naučíte lana a rozhodnete se, zda je pro vás apolytunnelis vhodný nebo ne.

Začněte s výsadbou brzy

S mini skleníkem můžete začít vysazovat semena dříve než obvykle (před chladným obdobím). Jakmile pomine nebezpečí mrazu a oteplí se počasí, můžete rostliny přenést do své zahrady. Umístěním rostlin do skleníku můžete sklízet více a pěstovat více.

Odpuzujte škůdce a zvířátka

Veškerá vaše tvrdá práce vyjde nazmar, pokud své rostliny nechráníte před škůdci a zvířaty. Krtci, králíci, jeleni a škodlivý hmyz, jako jsou mšice, červi zelí a brouci, mohou vaše rostliny zničit. S mini skleníkem můžete chránit své rostliny před nežádoucí společností. Navíc byste nemuseli používat škodlivé chemikálie a pesticidy, abyste se zbavili škůdců a tvorů.

Sečteno a podtrženo, jak používat 4stupňový mini skleník

Existují různé typy skleníků, ale 4stupňový minipolytunnel je vynikající volbou, pokud hledáte cenovou dostupnost a efektivitu. Pokud vás zajímá, jak používat čtyřstupňový mini skleník, nezapomeňte, že funguje stejně jako obyčejný polytunnel, ale lépe. Jedná se o nízkonákladovou variantu a šetří místo, přesto maximalizuje prostor pro rostliny.