Jak si vyrobit oboustrannou minky deku

Výroba oboustranné deky Minky lze provést několika jednoduchými kroky. Musíte jen připravit své materiály, sešít a spojit dohromady obě látky Minky dohromady. Níže je podrobně popsán postup výroby oboustranné deky Minky.

Co je to oboustranný minky?

Oboustranný Minky je měkká a hedvábná tkanina se zvýšenou hromadou. Neplní se a stále zůstává měkký, i když ho umyjete.

Říká se tomu oboustranný, protože na rozdíl od obvyklých Minky má na obou stranách látky měkkou hromádku Minky. Neexistuje tedy žádná plochá tkaná strana materiálu.

I s tímto nejsou jeho hromady stejné. Hromada minky na přední straně látky je kratší než zadní část materiálu.

Je to typ látky, který je ideální pro přikrývky, polštáře, župany a dokonce i měkké plyšové hračky.

Jak vyrobit oboustrannou deku Minky?

Krok 1: Příprava materiálů

Materiály, které budete potřebovat, jsou váš šicí stroj, látka Minky, rovné špendlíky a nůžky na látku. Chcete-li být kreativní, můžete pro obě strany použít různé barvy látky Minky. V takovém případě se rozhodněte pro světlou barvu, pokud jde o vlákno. Bílá bude perfektně sedět.

Krok 2: Příprava látky Minky

Začněte tím, že položíte látku Minky nahoru. Můžete začít dvorem a půl pro vaši deku. Dále naneste další materiál na jeho horní stranu, obrácenou ke špatné straně. S tímto odstřihněte látku i v požadované velikosti a tvaru. Je to nutné, takže oba materiály mají stejný tvar a velikost.

Poté připevněte kolíky k okrajům látky. Zabrání tomu, aby se materiál pohyboval různými směry. Tento krok je nezbytný, takže obě látky jsou dobře zarovnané.

Dobrým tipem je využít tečky na látce Minky. Pomůže vám to při koordinovaném měření a umístění kolíků.

Vzhledem k tomu, že vaše tkanina směřuje nesprávným směrem, což znamená, že musíte hrany otočit správným směrem. Zajistěte, abyste nechali materiály mezi dvěma kolíky, kde pověsíte látku správným směrem.

Krok č. 3: Sešití látky

Začněte sešít okraje látek Minky. Když šijete, můžete udělat asi jeden palec. Pamatujte, že šijete látky dohromady, proto buďte při svých materiálech opatrnější. Nechtěli byste, aby se jeden z nich zhroutil.

Šijte kolem okrajů, ale pamatujte na obrovskou mezeru, kterou jsme nechali pro odbočení. Když jste narazili na své kolíky, otočte látku na pravou stranu ven. Nezapomeňte oříznout rohy, aby nevypadaly objemně, když jsou otočené na pravou stranu ven.

Krok č. 4: Odstranění mezery

Zašroubujte otvor. Nezapomeňte jej složit tak, aby odpovídal jeho stranám. Poté proveďte horní šev ke všem okrajům deky. Tím se uzavře otvor. Udělejte čtvrtina a půl palce horní šev kolem látky. Tento krok je završením celkové oboustranné deky Minky.

Co když chcete spojit obě látky dohromady?

Vzhledem k tomu, že jsme u obou látek Minky šili pouze okraje, mohou se uprostřed oddělit. Abyste tomu zabránili, můžete střední část přikrývky přikrýt příčným pohybem. Udržuje obě látky pohromadě, vyhýbá se mezeře mezi nimi.

Co je tak zvláštního na přikrývkách Minky?

Minky deky jsou měkčí než typické látky. Jeho měkkost také vydrží déle, a to i po několika praních. Jedná se o stoprocentní polyester, díky kterému je silnější a odolnější než rouno a tvoří většinu pokrývek. Je také odolnější než vaše obvyklé přikrývky. Zůstává měkký a udržuje vás v teple po delší dobu.

Jen jednoduchý tip na praní vašich přikrývek Minky: vyhněte se praní velkého množství prádla najednou. Minky tkanina má tendenci se zbavovat. Při praní textilií Minky je ideální používat tradiční prací prášek a nepoužívat prací prášek. Udržuje vaše deky Minky déle.

Jsou deky Minky bezpečné pro kojence?

Kvůli jeho měkkosti a hřejivosti chtělo mnoho lidí obléknout tuto batolatu na své batolata. Otázkou však je, je pro ně bezpečné používat? Naštěstí ano! Tkanina Minky je ideální pro kojence. Tato deka je nejen udržuje v teple a pohodlí, ale existují i ​​hypoalergenní deky Minky.

Co když ztratí svou měkkost?

Aviváž může způsobit ztrátu měkkosti látky. Pokud k tomu dojde, zkuste to přivést zpět vymytím látky ve studené vodě a octě, nepřidávejte prací prostředek.

<

Výroba oboustranné deky Minky není tak tvrdá, jak vypadá. Vyžaduje pouze jednoduché materiály, jako je samotná látka Minky, šicí stroj, nůžky a některé špendlíky. Celý proces vám zabere asi hodinu, v závislosti na velikosti vaší deky. Nyní, když víte, jak vyrobit oboustrannou deku Minky, udělejte si ji dnes pro vás a vaše blízké!