Jak si vyrobit matraci Futon ve 2 snadných krocích!

Pokud chcete vědět, jak vyrobit futonovou matraci, budete to vědět ve dvou krocích! Tato všestranná postel, která vznikla v Japonsku, je doma uskutečnitelným projektem. Pokračujte ve čtení tohoto článku!

Ale proč futon? Jak již bylo zmíněno, velikost této matrace je univerzální a můžete ji použít jako pohovku během dne a jako postel v noci. Ještě více vás překvapí, jak snadné je si ho vyrobit!

Jak si vyrobit futonovou matraci doma

Krok # 1. Vyberte a připravte materiály

Proces výroby futonové matrace je přímý a možná nejsložitější částí je první krok, kterým je shromáždění vašich materiálů. Chcete si pamatovat, že futonová matrace se dodává v různých velikostech, takže musíte odpovídajícím způsobem upravit měření materiálu. Jakmile víte, jak velký futon chcete, můžete nakupovat materiály, jako je látkový potah, pěna nebo pálka.

Dobrou zprávou je, že většina obchodů pro vás tyto materiály rozřezá podle požadovaných rozměrů. Nezapomeňte, že musí poskytnout pevnost, váhu a flexibilitu, které by byly ideální pro váš futon. Váš kryt by měl také pomáhat chránit váš futon a měl by být snadno omyvatelný a odstranitelný kvůli údržbě.

Jak si přečtete v dalším kroku, první obal, který vytvoříte, bude sloužit jako odpalovací nebo vycpávací podšívka. Šijete to úplně zavřené, abyste chránili vnitřní materiály. A pomocí stejné techniky šití vyrobíte podobnou vložku se zakončením na zip nebo na knoflíky, aby byla odnímatelná pro čištění.

Krok # 2. Postavte futonovou matraci

U typické futonové matrace naskládáte několik odpalovacích plachet nebo pěnových výplní podle požadované výšky. Jakmile je hotovo, stohujte stoh, abyste pomohli vrstvám zůstat na místě pomocí čalounické jehly a nitě. Pokud je váš futon tlustý, můžete postupně všívat několik vrstev a pak připevnit sousední vrstvy v rozích.

Jak vytvoříte obal? Rozstřihněte dva obdélníkové kousky látky a sešijte jejich pravé strany k sobě, přičemž jednu stranu nechejte otevřenou, abyste poté mohli pravou stranu otočit ven. Jako byste vyráběli povlak na polštář, přeložte syrové okraje této otevřené strany a lemu.

Nakonec je naplníte vrstvami, které jste vytvořili, a nezajistíte tak nadbytečný prostor v rozích. Poté zbývající konec této vložky slepě sešijte, protože to bude fungovat jako ochrana výplně. Pokud jde o vnější kryt, můžete jeho otevřený konec zakončit zipem nebo knoflíky, aby se dal snadno sejmout kvůli praní.

Co mohu použít jako futonovou matraci?

Odpalování

Snad nejběžnějším materiálem používaným pro futony je odpalování. Průvodce výše je použitelný, pokud chcete použít několik bavlněných odpalovacích vrstev a vyrobit futonovou matraci ze 100% bavlny. Výsledná postel bude těžká, ale bude mít dobrou flexibilitu pro skládání.

Pěna

Kromě bavlněného odpalování můžete také použít bavlněnou pěnu. Nebude tak pružný, ale bude mít lepší tuhost v závislosti na tloušťce a hustotě. Pokud si přejete konturovací postel, můžete se také rozhodnout pro jiné typy pěn, jako je latex a paměťová pěna.

Další běžné materiály

Futonové matrace se neomezují pouze na bavlnu a to, co vyrobíte, můžete dokonce kombinovat s polyesterem nebo vlnou. Někteří uživatelé také upřednostňují futonovou matraci ze 100% polyesteru nebo 100% vlny, aby se snížila celková hmotnost postele. Rozhodující faktor se u každého jednotlivce liší, ať už jde o rozpočet nebo ideální pocit spánku.

Jak silná by měla být futonová matrace?

Při výrobě futonové matrace máte úplnou kontrolu nad její celkovou strukturou. Stojí však za zmínku, že chcete dosáhnout určité tloušťky, abyste získali maximum ze svého futonu. Například můžete vytvořit svůj futon o tloušťce přibližně 8 palců, pokud ho použijete na oboustranném rámu.

Na druhou stranu chcete něco tenčího, asi 6 palců, pokud umístíte futon na trojnásobný rám. Nechcete jít do 5 palců na futon, abyste zajistili, že bude snadné jej složit a pohodlně používat, bez ohledu na to.

Úvahy při vytváření futonu

Jak jsem krátce zmínil dříve, chcete, aby materiály poskytly vaší ideální pevnost, váhu a flexibilitu pro futon. Na pevnosti záleží, protože určuje celkový pocit, který získáte, zatímco váha může ovlivnit podstatu a trvanlivost matrace. Flexibilita je také něco, co je třeba vzít v úvahu, protože většina používá futony také jako pohovky.

Také však chcete zkontrolovat, zda bude váš futon tuhý. Udrží si svůj tvar a nebude tak rychle ovlivněn gravitací? Matrace by měla být také dostatečně silná, takže při používání nebudete cítit rám pod ní.

Závěr

Můžete své kutilské dovednosti dobře využít a udělat si doma futon. Skvělé na tomto projektu je naučit se, jak vyrobit matraci futon, stačí dva snadné kroky. A co je nejlepší, nebudete potřebovat žádné speciální nástroje od začátku do konce.

Rychlou rekapitulací výše uvedeného průvodce je naskladání několika odpalovacích vrstev pěny k dosažení požadované výšky matrace. Šijte a všívejte je na místo a poté je nacpejte do podšívky. Šijte kryt a nakonec vytvořte další kryt s otvorem pro rychlé vyjmutí a vyčištění.