Jak sevřít záclony záhybů? 8 rychlých a jednoduchých způsobů!

Ahoj všichni, budu s vámi diskutovat o tom, jak s vámi zatáhnout záclony. Plisové závěsy jsou krásné, když jsou úhledně a přiměřeně provedeny. Designy, uspořádání a zavěšení dávají vašemu pokoji ten fantastický vzhled krásy a elegance.

Pokud jste někdy chtěli tento typ závěsu vyrobit sami, je tento zápis určen právě pro vás. Provedu vás procesem, jak dosáhnout vašeho cíle. Pojďme tedy začít.

Průvodce krok za krokem, jak zatáhnout plisované závěsy

Záclony záhybů mohou zpočátku vypadat tak zastrašující, ale kdokoli je může rychle udělat se základními zkušenostmi se šitím podle následujících kroků:

Krok 1: Připravte všechny potřebné materiály

materiál , který Potřeba tohoto úkolu zahrnuje textil, špendlíky, žehličku, svinovací pásku, háčky, svinovací metr nebo pravítko, tužku, látkové pravítko nebo tužku, nit a šicí stroj.

Krok 2: Měření a střih zápletky

Další věcí, kterou je třeba udělat po shromáždění vašich materiálů, je měření a řezání látek. Při měření musíte vzít v úvahu dvě věci: množství materiálu, které záhyby vezmou, a vzdálenost mezi nimi.

Můžete se například rozhodnout použít 10 palců pro každý záhyb a poté mezi záhybem mít prostor 5 palců. Pro skládanou záclonu s pěti záhyby, které jsou od sebe vzdálené 5 palců, budete potřebovat materiál široký asi 75 palců.

Před stříháním látek na to musíte přijít pomocí stahovací pásky a háčku. Pomocí háčků držte každý záhyb dohromady.

Krok 3: Měření a řezání opony

Dále budete muset snížit látku pro skládaný opona . Změřte asi 3 palce od obou konců tkanin a poté použijte celkovou délku získanou v kroku 2 (v našem případě 75 palců) k vyříznutí délky tkanin.

Pokud jde o délku závěsu, změřte délku oken a přidejte k ní 10 palců. Těchto 10 palců látek použijete na lem.

Krok č. 4: Šití po stranách panelu

Na okraji látek změřte 3/4 palce, přeložte a pomocí žehličky stiskněte. Poté složte další 3/4 palce a znovu žehlete. Tento akt vám dá celkem 1 a půl palce za fold. Na konci záhybu použijte šicí stroj. Tento postup opakujte pro druhý konec tkanin.

Krok 5: Šití horní a dolní části opony

Lem tlačítka bude stejný jako strany. Opakujte postup v kroku 3 změřením 3/4 palce od spodní části, přeložením, vyžehlením. Poté změřte další ¾ palce, přeložte jej, vyžehlete a poté pokračujte k šicímu stroji, abyste vytvořili steh po celé šířce materiálu.

Můžete udělat spodní lem větší než boční, ale při měření délky opony to musíte zohlednit.

Pokud si nejste jisti, jak velký chcete lem mít, můžete poslední lem knoflíku ušít, abyste zkontrolovali délku závěsu a věděli hodně o délce, kterou můžete použít pro lem.

U horní části látek změřte 4 palce, látky přeložte a stiskněte žehličkou. Přeložte další 4 palce a znovu žehlete. Viděl materiál s přibližně ¼ spojenectvím na každé straně a poté po celé délce materiálu.

Krok 6: Připojte záhybovou pásku a háček

Dalším krokem je položení řasicí pásky na zadní stranu materiálu. Přehněte konce řemínku a poté jej pomocí špendlíku přidržte k materiálu.

Pomocí šicího stroje provlékněte steh po stranách řasenky napříč, čímž ji spojíte s materiálem.

Po šití:

  1. Vezměte háček a připojte konec hrotů do kapes.
  2. Zatlačte háček dovnitř a zajistěte jej spodním dílem háku.
  3. Tento postup opakujte pro ostatní záhyby, z nichž každý je umístěn 5 palců od druhého.

Krok 7: Vyřešte skladbu

Chcete-li, aby záhyb byl čistší, můžete se rozhodnout záhyb ručně přišitím na základně. Chcete-li to provést, držte obě strany jednoho záhybu dohromady. Začnete zevnitř jednoho ze záhybů, abyste uzel skryli.

Krok 8: Zavěste záclony záhybů

Ano, vaše opona je připravena. Nyní je můžete pověsit pomocí jakékoli možnosti, kterou vyberete. Doufám, že jsem vás mohl vést, jak zatáhnout záclony záhybů!

Kolik látky potřebuji pro zatahovací záclony?

Kromě znalostí, jak zatáhnout záclony záhybů, je také důležité znát počet materiálů potřebných k výrobě záhybů záhybů záhybů.

Nejprve musíme zvážit, co se nazývá plnost opony. Plnost záclon je jednoduše počet látek, které potřebujete k pokrytí šířky konkrétní tyče záclon.

Chcete-li vypočítat plnost této opony, musíte dodržovat následující základní pokyny.

Celková plochá látka = opona Délka stopy + plnost.

Pokud je záclona 200 cm dlouhá a 50% plná,

Celkový plochý materiál bude 200 cm + 100 cm = 300 cm

Závěr

Ano, tento článek vám poskytl znalosti o tom, jak zatáhnout plisované závěsy. Myslím, že už jste překvapeni, jak snadné je toho dosáhnout. Laskavě se podělte o své zážitky ze záclony, otázky a návrhy v poli pro komentář.