Jak dokončit šití polštáře po vycpání

Můžete si vybrat ze čtyř technik, které vás naučí, jak po ucpání dokončit šití polštáře. Tímto způsobem můžete najít nejvhodnější styl zavírání polštáře. Nikdy nezapomínejte na to, jak polštář po vypchávání ukončíte, protože to určuje jeho trvanlivost.

Některé uzávěry jsou navíc trvalé, zatímco jiné umožňují přizpůsobení. Možná používáte některé materiály, které budou nejlépe fungovat se specifickou technikou uzavření. Pokračujte ve čtení tohoto článku a dokončete polštář bez stresu.

Jak zavřít polštář po vycpání

Předtím stojí za zmínku, že dokončení polštáře nemusí nutně znamenat, že by se to mělo stát po vycpání. To může být matoucí, ale jediný způsob, jak polštář po vycpání zavřít, je našití otevřené strany, aby byla chráněna náplň uvnitř. Tato příručka proto slouží k dokončení polštáře s různými technikami uzavírání poté, co jste polštář vyplnili.

Stehy

Existují čtyři hlavní způsoby, jak dokončit šití polštáře po plnění. Prvním z nich je úplné zavření polštáře, aby byly všechny rohy plně prošité. Můžete to udělat pomocí základních ručních stehů nebo pomocí šicího stroje, podle toho, co vám vyhovuje.

S touto metodou neplánujete odstraňovat ucpávku nebo formu polštáře z vložky. To je vynikající pro materiály, které nepotřebují výměnu, a chcete zajistit, aby se náplň nerozsypala. Musíte však zajistit, zda jsou materiály omyvatelné, protože nelze oddělit kryt od náplně.

Jak dokončit polštář? Jelikož jste opustili jednu stranu dříve, chcete žehlit a ohnout okraje uvnitř polštáře, než začnete plnit. S ohledem na přídavek švů vytvořte bičí steh nebo slepý steh pro úhlednější vzhled.

zip

Pokud se vám nelíbí omezení úplného dokončení polštáře stehy, můžete zvolit jiný styl zavírání pomocí zipu. Tím se snadno a bezpečně odstraní náplň nebo polštář, protože polštář je stále zavřený. Ne každému však vyhovuje přidávání zipu do polštáře.

Dobrou zprávou je, že je to relativně snadné a výhoda výměny polštáře a vnitřního polštáře za čištění stojí za to. Pokud se obáváte ovlivnění designu polštáře, můžete se vždy naučit, jak místo toho přidat neviditelný zip. To je užitečné zejména u polštářů a jiných dekorativních typů.

Přidáním zipu jej přišijete na místo v dřívějších krocích výroby polštáře. Proto po zaplnění nepřidáváte zip. Po našití kusů látky místo toho přidejte zip.

Kapsa

Známým favoritem pro dokončení polštáře je jeho neuzavření úplně stehy ani zipem. Místo toho použijete dva kusy látky vzadu, abyste překryli a zakryli polštářovou formu. Uzávěr ve stylu kapsy je také něco, co musíte udělat před nacpáním.

Jak to udělat? Nejrychlejším způsobem je lemování obdélníkového kusu látky a jeho složení, aby se konce mohly překrývat. Poté sešijte strany dohromady a máte hotovo.

Obálka

Pokud nechcete vystavit polštář, který jste právě nacpali, dalším způsobem, jak polštář dokončit, je použití obálky. Horní část krytu se bude táhnout přes horní část formuláře, aby nebyla odkrytá. Metoda je do jisté míry podobná zapínání na kapsu, ale budete používat více látky a můžete také přidat tlačítka, aby byla klapka zavřená.

Jak ušít polštář zavřený

Jelikož jediným způsobem, jak dokončit polštář po vycpávání, je šití otevřeného konce, musíte se naučit, jak to udělat nejjednodušším způsobem. Nezapomeňte, že u polštářů můžete provádět různé styly zapínání, ale většina z nich, například přidání zipu, proběhne dříve, než začnete vycpávat, abyste dosáhli elegantního vzhledu. Mezitím typy jako kapesní a obálkové uzávěry jsou nejlepší pro polštářové obaly na polštářové formy, které jste dokončili šitím po plnění.

Nejrychlejší způsob, jak dokončit polštář po vycpání, je vytvoření žebříkového stehu, který uzavře otevřený konec. Nezapomeňte sevřít spodní okraje látky, protože jsou časem roztřepené. Poté s půl palcem příspěvku na šev udělejte malý steh na pravé straně látky a přejděte přes druhou stranu.

Pokračujte zprava doleva a měli byste vidět, že stehy tvoří žebřík s látkovým potahem. Poté uzavřete uzel. Můžete udělat několik uzlů, abyste zajistili trvanlivost stehu.

Závěr

Nyní, když je snadné vyrobit si polštář sami, se chcete seznámit se styly zavírání. Můžete pochopit, jak dokončit šití polštáře po vycpání, a to buď prošitím, přidáním zipu nebo manipulací s potahem, abyste vytvořili uzavření ve stylu kapsy nebo obálky. Pamatujte, že polštář můžete dokončit až po vycpání šitím a uzavřením pomocí jiného nejlepšího stylu před vycpáním.

Pokud používáte polštářovou formu, můžete polštářový obal zavřít buď kapesním nebo obálkovým zapínáním na látku. Jinak může mít vycpaný polštář plně uzavřené rohy nebo konce na zip. Výběr z těchto uzávěrů bude záviset na tom, co je vhodné pro vaše materiály polštářů a styl polštářů.