Jak rozřezat matraci z paměťové pěny ve 2 jednoduchých krocích!

Jak rychle rozřezat matraci z paměťové pěny, můžete rychle zvládnout ve dvou snadných krocích. Pokud jste již obeznámeni s řezáním pěnových matrací doma, postupy jsou docela podobné. Nemáte se čeho bát, protože tento článek vás naučí tipy a triky, jak se vyhnout poškození paměťové pěny.

Ale proč by ses to měl naučit? Svou matraci z paměťové pěny můžete rozřezat, abyste ji upcyklovali nebo si chtěli vyrobit novou. Získání rozměrů, které se vám líbí, je nejlepší získat správnou postel pro váš pokoj.

Jak snížit matraci z paměťové pěny doma

Krok # 1. Příprava

Pokud nechcete, aby došlo ke ztrátě záruky, poraďte se před řezáním matrace z paměťové pěny se svým výrobcem. Jakmile máte signál, můžete si připravit ostrý nůž, značku a svinovací metr. Možná budete muset svůj nůž naostřit, abyste zajistili, že paměťovou pěnu úhledně rozříznete.

Existují různé velikosti matrací a jejich standardní rozměry můžete použít jako vodítko pro řezání. Také byste měli zvážit, kde paměťovou pěnu použijete a kolik místa pro nohy a prostor pro ni máte. Matrace z paměťové pěny se navíc liší tloušťkou a některé mohou ve svých vrstvách používat jiné materiály.

Některé velikosti vaší matrace zahrnují twin, twin XL, king, California king, full a queen. Musíte znát jejich rozměry, abyste mohli svou postel přesně označit. Sejměte kryt a vystopujte lepenkovou šablonu podle velikosti, kterou oříznete.

Krok # 2. Řezání

Co když má vaše matrace potah? Můžete ho stříhat látkovými nůžkami podél krátkého okraje postele. Pokud matraci pohodlně sundáte, nemusíte pokrývku zcela řezat.

Tímto způsobem můžete obal znovu použít později změnou jeho velikosti. Položte holou matraci na rovný a stabilní povrch a umístěte nůž tak, aby byl rovnoběžný s výškou postele. Důraz je kladen na nevyvíjení tlaku při krájení matrace, aby se zabránilo rozdílům v měření a tvaru.

U silnějších paměťových pěn nemusí nůž úplně proříznout. Chcete-li zajistit úhledný plátek, nejprve proveďte mělký řez a potom druhý hlubší. Některé matrace mohou mít také různé hustoty na vrstvu, a pokud je vaše příliš měkká, položte na jednu stranu karton, aby nedošlo k jeho stlačení při krájení.

Je v pořádku vyříznout matraci z paměťové pěny?

Matraci z paměťové pěny můžete krájet, pokud budete mít na paměti záruku a péči během celého procesu. Navíc je to skvělý způsob, jak využít některé postele, které již nepoužíváte nebo je musíte vyrobit do jiné velikosti nebo tvaru. Vaše paměťová pěna bude užitečná pro jiné oblasti a můžete ji přizpůsobit rámům.

Typy hustot paměťové pěny

Aby bylo řezání snazší, je nejlepší se seznámit s různými hustotami pěny. Například měkká paměťová pěna je nejlepší jako výplň, zatímco pěna se střední hustotou je lepší z hlediska životnosti. Ta druhá je také užitečná pro kojence, protože není tak přizpůsobivá jako paměťová pěna s vysokou hustotou.

Paměťové pěny označené vysokou a velmi vysokou hustotou budou mít nejlepší životnost mezi ostatními typy. Jsou ideální pro postele, pohovky a dokonce i pro dodávky, protože se rychle nevyrovnají ani neklesnou. Vezměte prosím na vědomí vlastnosti, které můžete očekávat při každé hustotě paměťové pěny jako vodítko při řezání matrace.

Materiály obvykle smíchané s paměťovou pěnou

Měli byste také vědět, že některé matrace z paměťové pěny mají kromě paměťové pěny i jiné materiály. Mohou ovlivnit řezání a zahrnují gel a sklolaminát. Vzhledem k tomu, že paměťová pěna má tendenci zadržovat teplo, výrobci přidávají gel, který ji udržuje v chladu.

Na druhé straně některé matrace mají sklolaminát jako retardér hoření. S tímto materiálem buďte obzvláště opatrní, zejména při řezání. Vždy noste ochranné rukavice a brýle, abyste zabránili úlomkům.

Jaký je nejlepší nástroj pro snížení paměťové pěny?

Nejlepší nástroj, který můžete použít k řezání matrace z paměťové pěny, je ostrý nůž. Někteří dávají přednost zubatému typu, protože je to pro řezání pohodlnější. Pokud se obáváte výsledného zoubkovaného okraje, matraci stejně zakryjte.

Některé další nástroje, které by mohly fungovat, jsou elektrické nože a nůžky, pokud dokážou zvládnout pěnu. Pokud však řezáte matraci z paměťové pěny vodorovně, může být nejvhodnější horký drát. Funguje také, pokud máte na mysli konkrétní tvar nebo pokud používáte pěnu s vysokou hustotou.

Pokud nemáte dostatek místa pro práci s horkým drátem, můžete také použít elektrickou pilu. Postupujte podle výše uvedených pokynů a v případě potřeby přebytek přeřízněte.

Závěr

Potřebujete změnit velikost postele? Poté musíte pochopit, jak správně řezat matraci z paměťové pěny, aby nedošlo k poškození materiálu. Je také zásadní, abyste předem zkontrolovali záruku na zboží.

Můžete sledovat rozměry standardních velikostí postelí a na matraci vyříznout lepenkovou šablonu pro sledování. Poté použijte ostrý nůž a pamatujte na materiály a hustotu pěny. Pokud na pěnu netlačíte a můžete si být jisti, že ji úhledně rozříznete.