Jak prát flísovou přikrývku ve 3 snadných krocích

Zatímco flísové přikrývky nabízejí pohodlí, lidem se stále obtížně čistí. V tomto článku jsou diskutovány tři základní kroky, jak prát přikrývku z rouna, jmenovitě předúprava, praní a sušení.

Je však nutné si uvědomit, že jelikož se jedná o citlivý druh látky, nemusí se u rouna používat obvyklé metody praní pro jiné materiály. Například se nedoporučuje prát bělidlo a aviváž, protože tyto chemikálie negativně ovlivňují integritu vláken.

Musíte také sledovat teplotu, při které se tento materiál myje a suší. Použijte vodu nebo sušičku, která je pro tuto látku příliš horká, a riskujete trvalé poškození.

Abychom vám této čisté přikrývky pomohli dosáhnout, zde jsou tři snadné kroky k čištění přikrývky z fleece.

Jaké jsou kroky při praní deky z flísové kravaty?

Při čištění jemné deky postupujte podle tohoto postupu.

Krok 1. Předběžná úprava

Na ty odolné skvrny, které zničily vaši přikrývku, naneste kapku čisticího prostředku a nechte ji 10 minut sedět. Vysajte pomocí papírové utěrky a nikdy nečistěte skvrnu, protože by mohla proniknout hlouběji do látky.

Krok 2, Praní

Pokud je k dispozici, použijte jemné nastavení vaší pračky. To je zásadní, zejména u flísových přikrývek, aby se zabránilo zkroucení a tvorbě uzlů.

Nikdy nepoužívejte horkou vodu, bělidlo a aviváž! To vše zničí vodoodpudivé vlastnosti látky, roztaví ji nebo ovlivní přidaná barviva.

Rovněž je nejlepší kombinovat flísové přikrývky s jinými oděvy ze stejného materiálu. Tím zajistíte, že džíny nebo manšestry nepoškrábají látku.

Krok 3, sušení

Pokud je to možné, umyjte vypranou přikrývku. Pokud ne, použijte k sušení rouna nastavení na nízkou nebo nízkou teplotu ve vaší sušičce.

Nadbytečnou vlhkost nevyždímejte, protože by to způsobilo tvorbu vrásek. Tyto vrásky také nežehlete, pokud se tvoří, protože vysoké teploty látku roztaví.

Lisování rukama na rovný povrch obvykle dělá trik ve složení zaschlé deky.

Jaké jsou typy rouna?

Zatímco flísové přikrývky se běžně vyrábějí z plastu, konkrétně z polyesteru, jsou k dispozici i jiné materiály, pokud nechcete přispět k celosvětovému problému s plasty. Níže jsou uvedeny různé typy rouna podle složení.

Bavlněné rouno

I když nenabízí tolik tepla jako jiné rouno, tento typ se obvykle vyskytuje ve svetrech. Má měkký povrch a je prodyšný.

Rayon Fleece

Stejně jako bavlněné rouno je tento typ také prodyšný a pohodlný. Tenhle je však více savý, což usnadňuje barvení, aby se vytvořila řada barev.

Konopné rouno

V kombinaci s bavlnou má tento měkký flísový typ dlouhá vlákna, díky nimž je odolný. Rovněž to není snadné pilulky a má antimikrobiální vlastnosti.

Bambusové rouno

Pozemští válečníci by mohli nahlédnout do jiných materiálů, aby omezili plastický počet planet. Tato vlákna, která jsou vyrobena z celulózových vláken z bambusu, jsou kombinována s konopím a vytvářejí měkké a pružné tkaniny.

Polar Fleece

Tento materiál má vodoodpudivé vlastnosti a nabízí dobrou izolaci. Často se používá jako podšívka u svetrů a bund.

Blizzard Fleece

Jako prominentní materiál ve svetrech a šatech je tento typ levnější než ten předchozí, ale stále nabízí stejnou funkci.

Faux Sherpa

Pokud se věnujete horolezectví, je pravděpodobné, že jste obeznámeni se šerpy a jak vypadá jejich turistické oblečení. Pokryté bílými, kudrnatými vlákny ovčího rouna vystoupali na Himaláje a vedli různé expedice.

Abyste dosáhli té šerpské atmosféry, nemusíte podstupovat nebezpečí útesů a lavin. Faux Sherpa je imitace bílé nebo slonovinové kosti a běžně se mísí s kůží nebo semišem.

Mikrovlákno Fleece

Mikrovlákna se v posledních letech prosazují v textilním průmyslu. Našla použití ve flísu, který je vhodný pro dětské oblečení, sportovní oblečení a noční prádlo.

Oboustranný mazaný rouno

Tento fleecový typ, který se používá především v aktivním oblečení, je odolný proti vlhkosti, takže se během denních kol nenamočíte. Má hluboké hromady a není objemný.

Mikro kamzík

Tato velmi měkká a lehká látka je ideální pro dětské přikrývky a spodní prádlo. Není objemný a zabraňuje statické elektřině.

Anti-Pill Fleece

Jak název napovídá, tento typ řeší nemesis fleecové tkaniny. Tento typ se během výroby podrobuje ošetření, aby se zabránilo hromadění nebo kuličce povrchu v důsledku poškrábání.

Berberské rouno

Stejně jako faux Sherpa, i tento má trochu drsnou strukturu, s jednou stranou pletenou a druhou s kudrnatými vlákny. To se obvykle používá v polštářích a vrhacích pracích, protože nabízí více tepla.

Windbloc Fleece

Tento typ, který se také používá v aktivním oblečení, má dvě strany, které jsou voděodolné. Ideální pro vaše další cvičení!

Lycra Spandex Fleece

Pokud se věnujete sportu, můžete ve svém šatníku najít spoustu článků o Dri-Fit. Jak se ukázalo, ty jsou částečně vyrobeny z této látky a v kombinaci s bavlnou nebo polyesterem zajišťují pohodlné nošení.

Francouzské froté rouno

I když není tak teplý jako ostatní rouna, tento typ dokonale obepíná tělo a nachází se ve svetrech.

<

Není žádným tajemstvím, že praní přikrývek je obávaná práce. Jak se ukázalo, učení se, jak umýt svou fleecovou kravatovou přikrývku, je stejně snadné jako 1-2-3! Mějte na paměti, co dělat a co nedělat v každém kroku, a můžete vyrazit!