Jak opravit odsazení matrace? 2 snadné metody!

Máte dvě možnosti, jak pochopit, jak opravit odsazení matrace. Může být nepříjemné si všimnout nerovného povrchu matrace, který ovlivňuje její celkové pohodlí. Než ale získáte nový, přečtěte si nejprve tento článek.

V této příručce také víte, proč vaše matrace vytváří promáčknutí a jak se jim vyhnout. Stejně jako správné čištění pomáhá údržba matrace zajistit, aby struktura vaší matrace zůstala optimální. Je však třeba zdůraznit skutečnost, že některá řešení jsou pouze dočasná.

Jak mohu opravit odsazení na matraci?

Metoda č. 1. Distribuujte náplň

Než zvážíte, jak se zbavit své matrace kvůli důlkům na povrchu, možná ještě můžete obnovit její hladkost. Podobně jako u jiných vycpávaných předmětů lze odsazení stále opravit rozložením materiálu uvnitř matrace. Chcete-li to provést, můžete matraci vysát, abyste vyhladili hrudky a hrboly.

Tyto shluky náplně by mohly způsobit promáčknutí a jejich rozbití by obnovilo hladký povrch. Toto je však jen první řešení a bude fungovat pouze v případě, že jsou promáčkliny mělké. Pokud se vám podaří zafixovat hladký povrch, chcete matraci povysávat, abyste zabránili pravidelnému opakování nerovností.

Metoda č. 2. Posilte se polštáři

Pro hlubší prohlubně nestačí vysávání matrace k vyrovnání povrchu. Následující řešení je bohužel dočasnou opravou, pokud nemůžete okamžitě získat novou matraci. Protože promáčknutí ovlivňují podporu, kterou matraci získáte; chcete zvednout povrch polštáři.

Místa, kde ležíte, by měla být vyplněna, aby držení těla zůstalo neutrální. To je obzvláště užitečné, pokud jsou prohlubně matrace hluboké a propadlé. Nezapomínejte příliš zvedat jednu část těla, protože to může způsobit nepohodlí a bolest těla v důsledku špatného držení těla při spánku.

Proč má postel uprostřed ponoření?

Ve skutečnosti je obtížné se setkat s prohlubněmi na matraci, protože to ovlivňuje vaši polohu při ležení. Bylo by užitečné vědět, co je způsobuje, abyste se těmto problémům mohli později vyhnout. Krátké vysvětlení, proč k odsazení dochází, leží na pružinách vaší matrace.

V průběhu času ztratí vztlak kvůli neustálému tlaku. Když k tomu dojde, neskončíte jen tak, že se ponoříte do matrace, ale pružiny někdy vyčnívají také z látky. Řešením tohoto zubu je vyplnit jej polštářem a přidat matraci, aby byl povrch pohodlnější.

Dalšími příčinami odsazení matrace jsou špatná péče, nekvalitní podklad a dlouhodobé používání s nerovnoměrným rozložením hmotnosti. Neočekáváte jen poklesy od matrací s vinutými pružinami, protože k tomu dochází také u matrací z pěnové pěny a paměťové pěny. Výstražné znamení, že jste používali promáčknutou matraci, se probouzí s bolestí těla kvůli nedostatečnému uvolnění tlaku a nesprávnému vyrovnání páteře.

Jak zastavím potopení matrace?

Dvě metody, které jste se právě naučili, jsou rychlá řešení pro odsazení matrace. Existují však i věci, které můžete udělat, aby se vaše matrace nepotopila? V závislosti na typu, který používáte, můžete matraci také otočit, pokud je použití matrace a přerozdělení výplně polštáře neuspokojivé.

Můžete také zkontrolovat lamely a zablokovat je kartonem nebo překližkou, aby vám pomohly proti potopení. Pokud selže vše ostatní, nezbývá než si pořídit novou matraci. Koneckonců, zmíněné opravy nevydrží a budete obětovat kvalitu spánku s nerovnou matrací.

Kdy byste měli vyměnit matraci?

Nejlepší by bylo seznámit se s různými délkami života, které můžete u každého typu matrace očekávat. To vám pomůže posoudit, zda má odsazení smysl opravit, nebo zda byste měli matraci vyměnit úplně. Například matrace s vinutými pružinami může vydržet až pět let, zejména při správné péči.

Po několika letech je však stále možné, že poklesne. Můžete očekávat, že k tomu dojde rychle, pokud použijete kvalitní kovové cívky. Na druhé straně může matrace z paměťové pěny trvat až 10 let, než bude třeba je vyměnit. Avšak viskoelastické chemikálie, které používají, mohou způsobit pokles během tří let nebo dříve.

Další standardní matrace na trhu používá pěnu a můžete očekávat, že poklesne dříve než u zmíněných materiálů. Kvalitní by však měly vydržet tři roky. A konečně, latexové matrace mají tendenci se po čtyřech letech prohýbat, ale mohou trvat až 10 let.

Závěr

Pokud se stále probouzíte s bolestí těla, může za to vaše matrace. Po potvrzení musíte vědět, jak opravit odsazení matrace, i když je řešení krátkodobé. Dokud nezískáte novou matraci, budete muset položit na polštáře polštáře, aby bylo zajištěno, že vaše tělo zůstane správně vyrovnané.

K vyřešení problému možná budete potřebovat také matraci nebo zablokovat lamely překližkou. V některých případech je možné nerovnosti přerozdělit vysátím matrace a přijdete o promáčknutí. Ale po chvíli stojí za zmínku, že tyto opravy nemusí stačit a nejlepším řešením je investovat do nového základu matrace.