Proč rostliny rostou lépe v polytunnelch? 4 dobré důvody!

Proč rostliny rostou lépe ve sklenících? Pokud jste nad touto otázkou přemýšleli, nebojte se, protože na to máme odpověď. Nejviditelnějším důvodem je to, že vlhkost a teplo uvnitř polytunnel stimulují růst rostlin.

Jak všichni víme, k růstu rostliny jsou zapotřebí tři věci. To zahrnuje světlo, teplo a vlhkost.

Skleník může stabilizovat rostoucí prostředí rostliny, protože udržuje správnou teplotu a zároveň je chrání před extrémním chladem.

I když vám pěstování rostlin ve venkovní zahradě umožňuje máčet na slunci, mnoho zahradníků stále dává přednost pěstování v kontrolovaném prostředí skleníku. Je to proto, že i když je neočekávaný deštivý den, můžete být i nadále produktivní.

Ať už se chcete přestěhovat do pěstování v interiérech nebo se jen zajímáte o prodloužení vegetačního období po celý rok, apolytunnel vám může být tím nejlepším, co vám s tím může pomoci. Znalost a poznávání tajemství polytunnelů jistě změní váš zahradní zvyk.

Výhody skleníku

Proč tedy rostliny rostou lépe ve sklenících?

V této části budete znát výhody pěstování rostlin ve skleníku.

To odpoví na otázku, proč rostliny rostou lépe ve skleníku. Je to hlavně kvůli čtyřem důvodům, o kterých si budeme muset promluvit později v tomto příspěvku.

# 1. Snížená expozice chorobám a škůdcům

Rostliny uvnitř apolytunnelare rostou v nádobách s půdou, které jsou speciálně vybrány pro konkrétní rostlinu. Předpokládejme, že to porovnáte s půdou ve vaší venkovní zahradě.

V takovém případě má možnost chovat škůdce a nemoci, které by mohly rostliny poškodit.

S tím, co bylo řečeno, je polytunnel sterilní proti bakteriím, houbám i škůdcům, jako jsou vyvrtávači.

Při absenci těchto škůdců a patogenů se vaše rostliny mohou soustředit na zdravý růst, místo aby se bránily a opravovaly se proti těmto organismům.

# 2. Vlhkost

Transpirace rostlinných listů závisí na stálém přísunu vlhkosti z kořenů. Pro maximální růst se také spoléhá na okolní atmosféru.

Venkovní stav je suchý; proto jsou rostliny nuceny spoléhat se pouze na vlhkost, kterou může půda poskytnout. To má za následek vodní stres, zvláště když jsou kořeny vystaveny suchu.

Když se suchý stav stane venkovní rostlině konstantní, bude ovlivněn růst. Kromě toho se výrazně sníží jejich odolnost vůči chorobám a škůdcům.

Vděčně, skleníky mají kontrolu vlhkosti, čímž udržují vlhký vzduch uvnitř pro optimální růst rostlin.

Také pokud snížíte vodní stres rostlin, mohou soustředit svou energii na kvetení a plodení plodů. To se provede zaléváním kořenů.

Můžete jim také poskytnout vlhké prostředí, přesně jako to, co apolytunneldoes.

# 3. Regulace teploty

Venkovní teplota se výrazně mění ve dne i v noci. Rostliny, které jsou po dobu 24 hodin vystaveny extrémnímu teplu a chladu, nebudou růst dobře ve srovnání s rostlinami pěstovanými ve skleníku. Mnohem více může vystavení různým teplotám způsobit rostlinám stres. V důsledku toho bude ovlivněn jejich růst.

Vzhledem k tomu, že vám polytunnel poskytuje uzavřený vnitřní prostor, můžete ovládat teplotu, které vaše rostliny budou muset být vystaveny.

Skleníky jsou obecně integrovány se systémem ventilace vzduchu a topnými tělesy. Jinými slovy, můžete regulovat teplotu v závislosti na konkrétním druhu rostliny, kterou pěstujete.

Topná tělesa jsou obecně spojena s časovačem, který vám umožní změnit nastavení teploty v závislosti na denní době. Pokud sledujete pouze teplotní preference konkrétní rostliny, v kontrolovaném prostoru nepochybně vzkvétá ovoce, květiny a listy.

# 4. Faktor oxidu uhličitého

Pokud dokážete regulovat vzduch v interiéru, bude do tunelového tunelu dodáván stálý přísun oxidu uhličitého. CO2 je pro rostliny životně důležitý při výrobě potravy, kterou je glukóza.

Přestože venkovní rostliny mají dostatečný přísun oxidu uhličitého, umístění horizontálních ventilátorů strategicky na celý polytunnel umožní vzduchu tlačit blíže k listům rostlin pro optimální aktivitu fotosyntézy.

Předpokládejme, že oxid uhličitý je koncentrován směrem k rostlinám. V takovém případě to často vede k silnějším stonkům, větším listům rostliny a také k časnému plodu a kvetení. Ujistěte se však, že pohyb vzduchu je kombinován se správným větráním.

Uzavření polytunnelů před cirkulací vzduchu sníží hladinu oxidu uhličitého uvnitř. Je to proto, že rostliny mohou rychle spotřebovat plyn, zatímco výměnou přenáší kyslík.

Je to zábal!

Proč rostliny rostou lépe ve sklenících? Určitě už víte odpověď na tuto otázku. Rostliny rostou lépe ve sklenících, protože mohou regulovat teplotu a vlhkost, které rostliny potřebují k růstu na vrcholu.

Kromě toho jsou výhody polytunneláru větší než součet jejich složek. Kromě zvýšení potenciálního růstu rostlin může také mnoha způsoby vylepšit vaše hobby v zahradnictví.