Jak odebrat žmolky z matrace: Kompletní průvodce

Pokud vás zajímá, jak odstranit pilulky z matrace, můžete se podívat na tyto tři kroky. Samozřejmě, že jste pravděpodobně obeznámeni s používáním vysavače, ale také si povíme o některých tricích, jak odstranit tvrdou pilulku a větší kusy. A jako bonus se dozvíte, jak zastavit přelévání matrace.

Když už mluvíme o žmolkování, všimnete si toho také na své dece? Chcete -li se dozvědět více, podívejte se na tuto příručku, jak odstranit vlákna z deky.

Jak získáte prášky z matrace?

Krok 1. Vysajte pilulky z matrace

 • Nainstalujte si na vysavač nástavec na čalounění a použijte jej po celé matraci
 • Vysátím postele odstraníte co nejvíce uvolněných žmolků
 • Vysátím žmolkové matrace se také uvolní vlákna

Krok 2. Odstraňte uvolněnou pilulku na lůžku válečkem na vlákna

 • Při vysávání matrace se uvolněná vlákna mohou vrátit zpět do postele, takže je musíte odstranit válečkem na vlákna
 • Můžete také použít pásku nebo cokoli s lepivou stranou na povrchu matrace, abyste odstranili pilulky, které vysávání nemůže odstranit
 • Použijte co nejvíce lepicích archů, abyste nevrátili pilulku zpět do matrace

Krok 3. Odstraňte zbývající pilulky na matraci

 • Abyste úplně odstranili pilulky na matraci, musíte vypracovat zakořeněná vlákna, která vysavačem a válečkem na vlákna nelze odstranit
 • Odstraňte tvrdou žmolku na posteli otřením povrchu pemzou nebo holicím strojkem
 • Buďte opatrní při spouštění abrazivních předmětů na matraci, protože nechcete prorazit materiál
 • Nakonec navlhčete hadřík a otřete jednu část postele najednou, abyste odstranili žmolky

Co způsobuje hromadění na matraci?

Opotřebení

Vaše matrace se začne časem žmolkovat, protože ji používáme každý den. Kromě toho opotřebení materiálu způsobí na povrchu hrudky, které nakonec vytvoří uvolněná vlákna nebo žmolkování. Můžete také očekávat, že se vaše matrace po několika letech práší, protože se potah rozbije a blíží se očekávané životnosti postele.

Oděr

Dokonce i když se staráte o postel a staráte se o ni dobře, v oblastech, kde dochází k tření, může dojít k přelití matrace. Pamatujte, že vlákna v textilním materiálu se zlomí a oddělí, pokud se často tře. Tyto oblasti mohou být kolem vašich nohou nebo dokonce na těsných místech s listy.

Jak mohu zastavit podávání pilulek?

Použijte podložky a potahy na matraci

Žmolkování matrace můžete zabránit ochranou postele. Zvažte přidání podložky na matraci na povrch, aby působila jako první vrstva proti opotřebení. Můžete se dokonce naučit, jak vyrobit potah na matraci, abyste si mohli přizpůsobit jeho velikost a efektivně chránit postel.

Minimalizujte tření

Mějte na paměti, jak matraci používáte. Například můžete mít na sobě brusný oděv nebo máte ve zvyku třít povrch postele. Také byste měli být opatrní při čištění matrace, zejména při tření skvrn.

Jaké jsou nejlepší listy pro nežehlení?

Tkaniny, které nebalí

Neexistuje nic takového jako prostěradlo bez pilulek nebo odolné proti pilulkám. Můžete si však vybrat materiály, které nepilují, tak rychle a snadno. Kromě toho chcete trvanlivá vlákna, která jsou pevně tkaná, jako je bambus, hedvábí a len.

Látky, které pilulují

Naopak se vyvarujte syntetických prostěradel, jako je polyester, nylon a akryl, protože mají tendenci se snadno pilulovat. Totéž platí pro směsové tkaniny, které používají jak přírodní, tak syntetická vlákna. Existují však také přírodní vlákna, jako jsou vlněné prostěradla, která pilulují.

Jaký typ listů nebude pilulovat?

Nakonec je tajemstvím, jak se vyhnout žmolkování, výběr prostěradla s vysokým počtem vláken. Pamatujte, že se to měří na základě toho, jak pevně je tkanina tkaná, a obvykle to znamená delší nitě. Tyto vlastnosti jsou ideální pro prevenci uvolněných a zamotaných nití, které tvoří pilulky.

Jak odstranit vlákna z prostěradel

 • Přikrývejte prostěradla přes matraci a zajistěte, aby nebyly žádné záhyby ani záhyby
 • Přejeďte po povrchu válečkem na vlákna a pracujte po jednotlivých částech
 • Prostěradla perte v pračce v jemném cyklu se studenou vodou
 • Použijte směs pracího prostředku a bílého octa, abyste zabránili ulpívání vláken na tkanině uvnitř pračky
 • Prostěradla usušte jako obvykle
 • Jak zabránit hromadění prostěradla

  Dbejte na to, abyste při každém použití vždy vyčistili filtr na prach v pračce a lapač na prach. Při čištění postupujte podle návodu. Při praní prostěradel byste se také měli vyvarovat horké vody, bělidla a aviváže, protože mohou poškodit vlákna.

  Závěr

  Nestresujte se fuzzemi na posteli. V tomto článku jsme diskutovali o tom, jak odstranit pilulky z matrace ve třech jednoduchých krocích. Pilulku nejprve vysajte a poté použijte váleček na vlákna.

  Potom tvrdou pilulku odstraníte žiletkou nebo něčím abrazivním jako pemza. Nakonec postel otřete vlhkým hadříkem. Doporučujeme také použít prostěradla s vysokým počtem vláken, aby se zabránilo žmolkování.