Kuriozity nábytku 101: Co je to zvedací židle?

Můžete si promluvit s někým, kdo se vás zeptá „co je to zvedací křeslo“, ale nevíte, co to je. Zvedací židle pomáhají lidem, kteří mají problém vstát ze sedící polohy. Ty jsou docela podobné polohovatelným židlím, kde jediným rozdílem jsou přidané funkce.

Zvedněte židle

Tyto židle jsou kusy zdravotnického vybavení podobné polohovatelným židlím. Tyto židle pomáhají pacientovi bez obtíží se postavit zpět pomocí výkonného zvedacího systému, který sklopí záda a základnu židle. Zvedací židle mají tlačítka pro ovládání pohybu podle potřeby jejich uživatele.

Příjemci zvedací židle

Lidé, kteří mají potíže se vstáváním, mohou těžit z pomoci zvedacích židlí. Kromě toho existuje další výhody nad rámec uvedené pomoci, kterou tato židle poskytuje. Můžete zajistit rychlejší zotavení – zejména u lidí, kteří podstoupili mastektomii, amputaci, městnavé srdeční selhání, císařské řezy, hysterektomii a mnoho dalších.

Někteří mají také potíže pohodlně spát v posteli, protože nemohou najít správnou polohu ke spánku. Vybírají si zvedací židle, protože některé typy této židle umožňují uživateli ležet naplocho.

Typy zdvihacích židlí

Zde jsou konkrétní typy zdvihacích židlí, na které se můžete podívat.

1. Náročná

Těžká zvedací křesla poskytují vyšší pohodlí a dlouhodobé používání. Eliminace prostoru mezi koncem a opěrkou nohou židle nabízí uživateli bezpečnost. Tato židle také umožňuje různé velikosti, aby pro vás byla nejlepší volbou.

2. Petite

Malé zvedací židle vám umožní ušetřit místo, protože je vynikající u malých ploch ve vašem domě. Díky polstrování, které tato židle má, vám nabízí dostatek pohodlí. Tento typ zdvihacího křesla je dodáván také v různých velikostech, aby byli uživatelé v bezpečí před nehodami při zvedání se ze židle.

3. Nekonečná pozice

Nekonečná zvedací židle má v sobě zabudovány dva motory pro ovládání nůžkového mechanismu. Jeden z motorů drží spodní část židle, díky čemuž se pohybuje nahoru a dolů. Na druhou stranu druhý motor ovládá záda židle, což jí umožňuje další sklápění.

4. Poloha za soumraku

Zvedací křesla Twilight přinášejí polohy s nulovou gravitací na zcela novou úroveň. Vaše tělo by se s touto židlí drželo, aby vám poskytlo relaxaci, kterou potřebujete.

5. Poloha nulové gravitace

Postavili tuto zvedací židli tak, aby pomohla odstranit tlak na vaše tělo. Po dni se vaše tělo dekomprimuje klouzáním do beztlakového pohodlí.

6. 2polohová zvedací židle

Tato židle má design obepínající zeď, který vám umožní přitlačit ji ke zdi a ušetřit místo ve vašem domě, aniž byste jej museli upravovat. Tato židle také pracuje tiše, neslyšíte vrčení motoru a poskytuje příjemné tempo, pokud jde o pohyb.

7. 3polohová zvedací židle

Pro seniory, kteří často nastupují a vystupují ze židle, si musíte pořídit tuto zvedací židli. Polohu můžete nastavit nejpohodlnějším způsobem, aby bylo nastupování a vystupování snadné.

Váhový limit

Zvedací židle používají motory k jejich přesunu do polohy, která je uživateli příjemná, ale existuje faktor, který může ovlivnit kvalitu těchto motorů. Nejlepší by bylo, kdybyste hledali zvedací židli, která by unesla vaši celkovou tělesnou hmotnost. Příliš těžká váha na zvedací židli může způsobit poškození motorů a může způsobit nepohodlí nebo nehodu.

Pravá zvedací židle pro vás

Než půjdete hledat zdvihací židle, musíte nejprve požádat svého lékaře o radu, jaká je pro vás nejlepší volba. Můžete také zkontrolovat, zda vaše pojišťovna hradí nákup zvedací židle, protože byste ji potřebovali k okamžitému uzdravení. Poté musíte zvážit, jaké výhody by vám přineslo zvedací křeslo.

1. Čalounění

Zkontrolujte tkaninu použitou ve zvedacím křesle, zda vám bude pohodlná. Pokud se hodně potíte, nesmíte si vybírat židle s koženou tkaninou. Zkontrolujte, zda by se materiál snadno čistil, jakmile se zašpiní používáním.

2. Mezery

Pokud se vaše zvedací židle hodně sklání, znamenalo by to, že byste pro ni ve svém domě potřebovali dostatek místa. Prostor vpředu určený pro opěrku nohou a za zvedacím křeslem, když se sklápí, jsou místnosti, které musíte zohlednit pro pohyb.

3. Typy

Jak již bylo zmíněno dříve v článku, existuje mnoho typů zdvihacích židlí. Než si vyberete vhodné zvedací křeslo pro vás, zvažte, co vám bude diagnostikováno. Lidé se špatným oběhem potřebují zvedací židli s nekonečnou polohou, protože si mohou lehnout s nohama výše, než je hlava nutná k jejich zotavení.

Závěr

Když lidé zestárnou, mohou doma stárnout, což znamená, že potřebují vybavení, které jim pomůže být v pohodlí. Je lepší, když už víte, co je zvedací křeslo v mladším věku než senioři. Svým prarodičům, rodičům a jakýmkoli seniorům budete moci pomoci, když budou potřebovat vlastní zvedací židli.