Jak háčkovat rohy na dece za pouhé 2 kroky

Ti, kteří chtějí vědět, jak háčkovat rohy na dece, si tyto dva rychlé kroky zamilují. Našli jsme nejlepší způsob, jak obejít roh háčkované deky a pomoci začátečníkům. Případně si přečtěte článek o jak ohraničíte háčkovanou přikrývku pro začátečníky pokud chcete nejlepší nápady na ohraničení hran.

V tomto článku budeme hovořit také o některých hackech pro háčkované stehy od rohu k rohu. Tak na co čekáš? Pojďme tyto rohy přikrýt a nenechte se nimi zastrašit!

& nbsp;

Jak se vám háčkuje kolem rohu deky?

& nbsp;

Krok 1. Háčkujte jeden steh pro každý steh na prvním okraji přikrývky

Pro každý steh podél prvního okraje přikrývky vytvořte jeden steh se stejným háčkem a přízí, jaké jste použili při výrobě háčkování. Pokud si nejste jisti velikost háčku použitá pro přikrývku , přečtěte si našeho samostatného průvodce velikostí. Poté se zastavte a pokračujte ve vytváření tří stehů v rohu, jakmile k němu dosáhnete.

& nbsp;

Krok 2. Vypracujte tři stehy na rohový steh a dokončete

Zajistěte, aby se do rohu deky vešly tři stehy bez ohledu na měřítko, ale možná budete muset upravit také rohové stehy. Například uděláte rohové stehy nad řetízkovými stehy, pokud jste ten druhý použili pro roh. V opačném případě opakujte stejný postup zpracování tří stehů v každém rohu deky a jednoho stehu na každé oko na každém okraji deky.

& nbsp;

Jak háčkujete okraj rohové deky?

háčkování od rohu k rohu je pro přikrývky docela známé, protože jde o techniku, kdy začínáte v rohu přikrývky a pokračujete směrem k druhému rohu. Díky tomu je háčkování od rohu k rohu nebo C2C účinné při vytváření okrajů přikrývek. Tady je způsob, jak vytvořit hranu rohové deky:

 1. Ohraničení si nejprve připravíte sklouznutím posledního čtverce C2C
 2. Nyní, když jste na čtverci na rohu, zřetězíte 3 a jedno háčkování v další mezeře čtverce
 3. Opakujte, dokud se nedostanete do rohu a nepracujete s jedním háčkem, řetízkem 3 a jedním háčkem
 4. Řetěz tři a jedno háčkování po stranách deky a jedno háčkování, řetízek 3 a jedno háčkování na rozích deky
 5. Jakmile řádek dokončíte, proveďte jedno háčkování před prvním řetězcem 3, který jste vytvořili
 6. Pro přikrývku C2C nyní můžete použít jakékoli háčkované stehy, protože i když C2C na hraně hrany v různých směrech, mají podobný vzor po stranách a rozích

& nbsp;

Jak změníte barvu deky od rohu k rohu?

Barvu rohové přikrývky můžete také změnit pomocí několika technik. Například změňte barvu ohraničení vložením háčku mezi libovolné čtverce a vytvořte jediný háčkování. Řetěz 3 a jedno háčkování po stranách a jedno háčkování, řetízek 3 a jedno háčkování na rozích s novou barvou.

Dokončete kruh spojením skluzu v originálním jednoduchém háčkování. Dalším užitečným tipem pro začátečníky je přenášení příze nebo umístění spadlé příze přes stehy, do kterých zapracujete. Poté zapracujte a háčkujte přes novou barvu příze.

& nbsp;

Co je skrytý steh v háčkování?

Skrytý steh je technika prokluzu, která zajišťuje, že háčkované kruhy nebudou mít výrazný šev. Nezapomeňte, že skluzový steh se používá k přechodu z kola na kolo, ale vykazuje šev. Tento šev se vyvíjí ze smyčky na háčku, když vložíte háček do prvního stehu kola zepředu dozadu.

& nbsp;

Jak zvládnete neviditelný prokluz?

Chcete-li šev skrýt, proveďte protahovací steh zezadu místo zepředu. Smyčka, kterou jste vytvořili, se skryje za háčkovaný projekt, protože steh dokončíte vzadu. Můžete také udělat matracový steh a vytvořit tak neviditelný šev mezi dvěma libovolnými kusy, ke kterým se chcete připojit.

& nbsp;

Jak pomocí matracového stehu skryjete švy?

 1. Položte kousky, které chcete spojit, na rovný povrch pravou stranou nahoru
 2. Zarovnejte je vedle sebe a vložte jehlu se závitem do nejspodnějšího stehu jednoho kusu, aby vyšel z otáčení řetěz stejného stehu
 3. Opakujte postup na paralelním stehu druhého dílu a jehlu vytáhněte nahoru a ven z horní části dvojitého háčkování steh
 4. Nyní, když máte matracový steh, spojíte strany po vsazení jehly na stejný dvojitý háčkování druhého kus a z horní části dvojitého háčkovaného stehu
 5. Tahem spojte oba kusy a pokračujte v procesu, dokud nebudou oba kusy spojeny dohromady
 6. Dokončete tkáním ocasu

& nbsp;

Závěr

Nenechte se zastrašit prvním háčkováním deky. Můžete se dokonce naučit háčkovat rohy na dece ve dvou krocích. V podstatě každý roh používá řetízek 3 a jedno háčkování a řetízek tři a jedno háčkování pro boky deky. Pokud jste také vyvinuli další problémy s háčkováním, jako je nerovná háčkovaná deka , vytvořili jsme čtyři nejlepší řešení, která můžete vyzkoušet.

& nbsp;