Jak háčkovat dětskou deku? Nejlepší průvodce pro začátečníky

Naučit se háčkovat dětskou přikrývku je stejně snadné jako dva kroky. Tento článek vysvětluje, co je výroba dětské deky pro začátečníky. Je však zásadní, abyste již měli vzor, ​​podle kterého se budete řídit.

Stejně jako pletení polštáře vyžaduje háčkování dětské deky trpělivost. Nenechte se odradit od vyzkoušení tohoto projektu i bez zkušeností. Samotný proces je přímočarý a plynulý, jakmile uvidíte, jak postupujete.

Jak háčkovat dětskou přikrývku pro začátečníky

Nenechte se zastrašit pochopením toho, jak háčkovat dětskou deku jako začátečník. Poskytneme vám rychlý dvoustupňový přehled procesu a podrobněji probereme vzor a ohraničení při procházení tohoto článku. Všimněte si, že jsme nepoužívali zkratky, které by vás vedly mnohem jednodušší.

1. Řádky začněte podle plošného vzoru

Na internetu si můžete vybrat vzor dětské deky, který odpovídá vašemu požadovanému designu. Použijte háček o velikosti větší než štítek příze a začněte prvních několik řádků podle vzoru. Pokud jste začátečník, doporučujeme vzor, ​​který používá jednotlivé háčkované stehy.

2. Dokončete stehový vzor a okraj deky

V tomto okamžiku dokončíte vzor, ​​dokud nedosáhnete požadované velikosti dětské deky. To může být asi 34 palců na délku pro preemie, ale je to čtvercový tvar, přičemž každá strana měří 30 palců pro novorozenou deku. A pokud jde o okraj přikrývky, nejjednodušší z nich je žebrovaný.

Jak si vyrobit samostatnou háčkovanou dětskou dečku

Nyní, když rozumíte dvoustupňové příručce pro háčkování dětské deky, vás naučíme ten nejpřímější vzor: podrobnější háčkovanou dětskou deku.

 • Rozhodněte se o velikosti dětské deky, abyste věděli, kolik stehů a řad budete potřebovat, a řetízky vyrobte pomocí háčku a příze. Z háčku vytvořte jeden řetízek a jedno háčkování do druhého řetízku. Také byste chtěli háčkovat v každém řetízku na konci přikrývek.
 • Vaše příze by měla být dostatečně vysoká pro druhou řadu. Vytvořte jeden řetěz v každém řetězci až do konce a poté opakujte, dokud nedosáhnete požadované délky přikrývky.
 • Nakonec svůj projekt upevněte a splétejte konce.
 • Jak háčkovat žebrovaný okraj na dětské dece

  Již jsme dříve zmínili, že žebrovaný okraj je pro dětskou přikrývku snadnou volbou, pokud jste začátečník. Pomocí jednoho háčkování přidejte ohraničení kolem deky, než budete háčkovat žebrovaný okraj, a to podle následujících pokynů:

 • Musíte vědět, jak udělat dvojité háčkování pro jeden roh a do každého stehu, abyste dosáhli dalšího rohu. Podle potřeby opakujte, dokud nedosáhnete prvního rohu, a zapracujte do něj dvojité háčkování.
 • Vtáhněte steh do prvního dvojitého háčkování a do stejného stehu vytvořte dvojitý háčkování na předním sloupku. Poté v dalším stehu přidejte dvojité háčkování a střídejte s dvojitým háčkováním předního sloupku pro další steh, dokud nedosáhnete první řady.
 • Nakonec navlékněte steh na první dvojitý háčkování předního sloupku, připevněte ho a proplete konce přikrývky.
 • Jaký je nejlepší háčkovaný steh na dětskou deku?

  Při výrobě dětské deky narazíte online na různé vzory a každý může vyžadovat konkrétní háčkovaný steh. Nejlepší, které můžeme doporučit i začátečníkům, jsou:

 • Deka steh
 • Základní jednoduchý háčkovaný steh
 • Basketweave steh
 • V Dvojitý háčkovaný steh
 • Klastrový steh
 • Jaká je nejlepší příze pro dětskou deku?

  Většinu přízí můžete použít na dětskou přikrývku a zahrnují bavlnu, organickou bavlnu, akryl, směs bavlny a akrylu a hedvábí. Vzhledem k tomu, že chcete použít něco měkkého, abyste zabránili podráždění pokožky dítěte, byly by nejlepší bavlněné a akrylové příze. Tento materiál lze také prát v pračce, takže deku můžete bez problémů pohodlně vyčistit.

  Jaký háčkovaný háček používám na dětskou deku?

  Deka vzor zmíní háček, který bude vhodný pro to. Cenným pravidlem, které si musíte pamatovat, je, že nepotřebujete něco příliš velkého, protože dětské přikrývky jsou jemnější než vaše objemnější běžné. Můžete také použít svou přízi jako vodítko a upravit velikost háčku dolů, pokud vám připadají příliš volné stehy.

  Jak si vyrobím jednoduchou dětskou deku?

  Háčkování dětské deky může být zastrašující, zvláště pokud nemáte mnoho zkušeností. Můžete však začít tím, že si vyrobíte dětskou přikrývku, která nešije, aby vaše kreativní šťávy tekly, dokud nedostanete ruce na nějaké příze a háčky. Budete potřebovat pouze dvě barvy minky a nějaké nůžky.

  Odřízněte každý kus látky podle požadované velikosti přikrývky a z rohů každého kousku vyřízněte čtverec. Poté ze všech stran vytvořte štěrbiny pro opletení a vytvoření deky dohromady. Bude vám stačit kolem deky zauzlit pár třásní a máte hotovo!

  Závěr

  I když nemáte s háčkováním žádné zkušenosti, můžete experimentovat s něčím malým a jemným, jako je dětská deka. Tento článek zjednodušil učení, jak háčkovat dětskou deku do dvou kroků, a jste hotovi. Vysvětlili jsme jednoduchý jednoduchý háčkovaný vzor a žebrovaný okraj, ale můžete také vyzkoušet jiné vzory, které jsou uživatelsky přívětivé, jako jsou ty, které jsme uvedli.