Jak začít s terénními úpravami od nuly

Pokud potřebujete něco vědět o komerčních terénních úpravách, je to skutečnost, že to zcela závisí na dlouhodobém zkrášlování a včasném dokončení projektu. Každý, kdo se pustí do projektu této povahy, se bude cítit ohromen pokaždé, když se pokusí přijít na to, jak zahájit terénní úpravy od nuly. Zatímco někteří lidé by se mohli rozhodnout nechat popravu profesionálům, jiní dávají přednost vyhrnout si rukávy, zašpinit si ruce a projekt zvládnout samostatně.

Nezáleží na tom, jestli se jen snažíte zachovat stávající podrobnosti vaší krajiny nebo zcela přepracovat současnou krajinu vašeho komerčního majetku – budete muset pochopit, že váš design krajiny může mít přímý dopad na výsledek vaší organizace.

Co je terénní úprava?

Než cokoli jiného, ​​pojďme vytvořit terénní úpravy jako aktivitu, která se snaží upravit viditelné prvky konkrétní oblasti nebo vlastnosti. Terénní úpravy jsou v podstatě kombinací umění a vědy s konečným cílem vytvořit funkční, ale esteticky příjemné rozšíření vnitřního prostředí do venkovního prostředí.

Zřetelným účelem krajinářského designu je dosáhnout krásné rovnováhy mezi domem nebo budovou a jejím přirozeným prostředím. Chcete-li přijít s designem krajiny podle vašeho výběru, musíte mít pracovní znalosti o různých prvcích umění a principech designu.

Co jsou různé prvky umění?

Design krajiny zohledňuje různé umělecké prvky, které zahrnují barvu, čáru, formu, měřítko a texturu. Každý z těchto prvků je navzájem úzce propojen, a proto je nutné znát jejich odlišné povahy a vlastnosti, než zvážíte jejich interakce. Podívejme se blíže na každého z nich.

Barva

Nejlepší způsob, jak pochopit a efektivně využít tento umělecký prvek, je podívat se na barevné kolo. Všimnete si, že existují pouze tři základní barvy – červená, modrá a žlutá.

Sekundární barvy, které zahrnují oranžovou, zelenou a fialovou barvu, jsou známé jako sekundární barvy, protože každá z nich je kombinací dvou primárních barev. Chcete-li například vyrobit oranžovou, musíte kombinovat žlutou a červenou. Terciární barvy jsou navíc jednoduše kombinací jedné primární a jedné sekundární barvy.

Když mluvíte o odstínu, máte na mysli hodnotu světla barvy dosaženou pouze tehdy, když je k čisté barvě na barevném kolečku přidána bílá. Na druhou stranu, odstín je termín používaný k označení tmavé hodnoty barvy a je vytvořen pouze tehdy, když je černá přidána k jakékoli čisté barvě na barevném kolečku.

Černá, bílá a šedá jsou navíc klasifikovány jako neutrální barvy, které můžete bezpečně použít společně s jakoukoli barvou. Chcete-li přilákat více pozornosti, je nejlepší použít světlé odstíny a odstíny, stejně jako živé a jasné barvy.

Pokud jde o praktické aplikace, budete se muset naučit kombinovat určité barvy do barevných schémat, která mohou být jednobarevná, analogická nebo doplňková.

  • Monochromatické barevné schéma

Pokud chcete mít barevné schéma složené z různých odstínů a odstínů stejné barvy, chtěli byste monochromatické barevné schéma. Je však důležité si uvědomit, že tohoto typu barevného schématu je náročné dosáhnout ve své nejčistší podobě, když se ho snažíte použít na svůj krajinný design. Abyste získali představu o tom, jak může monochromatický design krajiny vypadat, zkuste si představit bílé a růžové květy na pozadí budovy, která je vyrobena z tmavě růžových a červených cihel.

  • Analogické barevné schéma

Na druhou stranu by analogické barevné schéma zahrnovalo kombinaci barev, které na barevném kole navzájem sousedí. Příkladem toho je barevné schéma se zelenou, zeleno-modrou, modrozelenou, modrou a fialově modrou. Tohoto barevného schématu můžete úspěšně dosáhnout, pokud změníte barvu listí ze zelené na modrozelenou nebo použijete pyracanthu s oranžově červenými plody a umístíte je proti budově z červených cihel.

  • Doplňkové barevné schéma

A konečně, doplňkové barevné schéma je tvořeno barvami, které jsou na barevném kruhu přes sebe. Příkladem tohoto barevného schématu může být kombinace červené a zelené. Toto barevné schéma můžete efektivně přeložit do svého krajinného designu pomocí své zeleně proti budově z červených cihel.

Při vytváření plánu krajiny musíte také pečlivě zvážit měnící se roční období v průběhu roku, protože barevná schémata vaší krajiny se mohou také měnit společně s ročními obdobími. Například monochromatické barevné schéma může být vytvořeno, když vaše bílá a růžová azalka kvetou, když jsou proti budově z červených cihel. Během léta by zelené listy azalky vytvořily doplňkové barevné schéma, když jsou proti červené cihle, a vaše plody pyracantha by mohly na podzim generovat analogické barevné schéma.

V případě, že si toho nejste vědomi, můžete také vizuálně použít svou barevnou perspektivu ke změně vzdálenosti. Při vytváření přechodu pomocí teplých barev a světlejších odstínů, jako je červená, oranžová, žlutá a bílá, může oblast nebo objekt postupovat směrem k pozorovateli. Chcete-li získat lepší představu, můžete svou budovu nechat vypadat blíže ulici, pokud do své krajiny přidáte tyto barvy a odstíny a umístíte je poblíž základů budovy.

Na druhou stranu, pokud chcete, aby vaše budova vypadala, jako by byla daleko od ulice, musíte do ní začlenit chladné barvy a syté odstíny, které zahrnují zelenou, modrou a černou. Pamatujte, že zatímco chladné barvy vyzařují pocit klidu a odpočinku, teplejší barvy vyjadřují akci. Pokud plánujete použít teplé barvy, je nejlepší je použít na tmavém pozadí nebo nefiltrovaném světle.

Řádek

Účel vašeho krajinářského designu a jeho stávající vzory jsou základem koncepce a vytvoření linie. Pokud vás zajímá, stopa přímo souvisí s tokem vašeho designu a pohybem očí pozorovatele, když mluvíme o celkové krajině, uspořádání květinového záhonu.

Je také důležité, jak tato lůžka tečou a zapadají do sebe, což značí závěr linie.

Kromě toho mohou změny ve výšce vaší rostliny a ve výšce vašich keřů a stromů přímo ovlivnit vytvoření vaší svislé čáry. Zakřivené čáry, které se také nazývají volně tekoucí čáry, lze popsat jako půvabné, jemné a hladké. Používají se pro návrhy krajiny, jejichž cílem je navrhnout uvolněnější, pohyblivější a progresivnější prostředí.

Na druhou stranu se mohou přímé čáry zdát strukturálnější, stabilnější a trochu energičtější, protože směřují oko pozorovatele do konkrétního bodu rychleji než zakřivené čáry.

Formulář

Je důležité si uvědomit, že forma úzce souvisí s linií. Jako umělecký prvek je styl více zahrnující, zatímco přední strana je obvykle spojena s okrajem obrysů konkrétních objektů. Kromě toho forma také silně souvisí s velikostí konkrétní oblasti nebo objektu.

Vzhledem k tomu, že forma je o struktuře a tvaru rostliny nebo skupiny rostlin, budete muset tento prvek zvážit při zvažování uspořádání výsadby ve vaší krajině a jejích růstových návycích. Některé příklady rostlinných forem zahrnují oválné, vzpřímené, sloupovité, plačící, šířící se a široké šíření.

Textura

Kvalita povrchu konkrétního objektu, kterou lze buď vidět, nebo cítit, se nazývá jeho struktura. Pokud jde o design krajiny, povrchy, které v něm vidíte, zahrnují budovy, terasy, procházky, pozemní krytiny a rostliny. Texturu lze klasifikovat jako hrubou, střední, jemnou, hladkou, drsnou, lesklou nebo matnou.

Měřítko

Poslední prvek umění se nazývá měřítko. Poukazuje pouze na velikost konkrétního objektu nebo skupiny objektů ve vztahu k jeho okolí. Velikost zároveň hovoří o přesných měřeních objektu, rozšiřuje diskuse o vztahu mezi velikostí objektů, když k sobě přiléhají. Když se snažíte přijít s vlastním designem krajiny, musíte vzít v úvahu velikost vašich budov a výsadby ve vztahu k lidskému měřítku.

Jakých je 7 principů krajinného designu?

Znalost manipulace s uměleckými prvky vám pomůže upravit konstrukční principy, které zahrnují jednotu, rovnováhu, proporce, přechod, fokalizaci, rytmus a opakování. Tyto principy musí účinně interagovat navzájem, aby dokonale provedly zamýšlený design krajiny.

Jednota

Chcete-li dosáhnout jednotného designu, musíte vědět, jak efektivně využít každou ze součástí svého designu k prokázání hlavní myšlenky prostřednictvím konzistentního stylu. Každá jednotka ve vaší krajině musí vykazovat konzistenci charakteru, aby zdůraznila jednotu a harmonii. Jinými slovy, každá část vašeho designu musí do sebe dobře zapadat.

Jedním ze způsobů, jak efektivně řešit jednotu vašeho designu, je využití hromadného výsadby a koncepce opakování. V jednotném designu může každá oblast aktivity plynule splynout s celou krajinou. Při výběru komponent, které doplňují váš centrální plán, si však musíte uvědomit důležitost zohlednění funkčnosti.

Zůstatek

V zásadě rovnováha hovoří o pocitu rovnosti mezi každým prvkem krajinné kompozice. Zůstatek lze rozdělit na dva typy – symetrický a asymetrický.

Symetrické vyvážení je dosaženo, když jsou obě strany vašeho krajinného designu navzájem přesně identické – z jejich linií, tvarů, textur a barev. Kromě toho musí mezi těmito dvěma stranami existovat zřetelná dělicí čára.

Na druhou stranu, když obě strany našeho krajinného designu vykazují linie, formy, textury a barvy, které se navzájem liší, je rovnováha asymetrická. V tomto typu rovnováhy se protichůdné kompozice používají k vytvoření stejné vizuální přitažlivosti. Můžete například použít hmotu k oponování barev a lineární rozměry k oponování výšky.

Vytvoření asymetrické rovnováhy vyžaduje zručnější manipulaci s několika designovými prvky než charakter symetrické rovnováhy.

Podíl

Princip proporce hovoří o vzájemné velikosti konstrukčních prvků a také o celkovém designu. Budete se muset ujistit, že rozměry vašich stromů a keřů doplňují velikosti ostatních prvků, které je obklopují. Například by bylo nejlepší, kdybyste místo vícepodlažní budovy zasadili mohutný dub, místo abyste jej zasazovali do jednopatrového zařízení.

Přechod

Přechod znamená postupnou změnu, které lze dosáhnout uspořádáním různých objektů s různými texturami, formami a velikostmi v postupném a logickém pořadí. Pokud jde o ilustraci barevných přechodů, využijete radiální sekvenci na barevném kolečku jako u monochromatického barevného schématu. Mezi další příklady patří strukturní formy, které začínají od kulatých přes oválné až po lineární, a dále textury začínající od hrubých po jemné.

Možnosti vytváření přechodu jsou nekonečné, když zjistíte, jak používat různé prvky různých velikostí, forem, textur a barev. Když už jste u toho, mějte na paměti, že princip přechodu se neomezuje pouze na plochý nebo obličejový pohled. Odkazuje také na trojrozměrnou perspektivu kompozice krajiny.

Pokud si nejste vědomi, můžete také pomocí principu přechodu rozšířit vizuální dimenze svého designu nad jeho skutečné aspekty. Například můžete použít radikální linie v soukromé oblasti vaší krajiny, abyste upozornili pozorovatele na scénu u jezera. To lze správně provést, když použijete přechod texturních změn z hrubých na jemné listy podél ohniskových linií, které vznikají transformací vyšších rostlin na kratší.

Fokalizace

Fokalizaci používáte, když chcete vizuálně vést pozorovatele ke konkrétnímu prvku ve vašem návrhu bez jeho vědomého úsilí.

Ve většině případů je tento ohnisko umístěn na úběžníku mezi některými radiálními nebo blížícími se čarami. Chcete-li vytvořit silný zaostřovací bod, je nejlepší použít přímé radiální čáry, nikoli zakřivené. Můžete také použít princip fokalizace k nasměrování provozu v konkrétní oblasti.

Rytmus

Tohoto principu návrhu je účinně dosaženo, když jsou prvky kompozice umístěny tak, aby vytvářely pocit pohybu. Rytmus vám také pomůže vyhnout se nejasnostem v celkovém designu krajiny. Správné použití barevných schémat vám pomůže vytvořit pocit rytmu a opakování linie a tvaru.

Opakování

Tento princip návrhu zahrnuje opakované použití určitých funkcí, které zahrnují rostliny s podobnými tvary, liniemi, formami, strukturami i barvami. Použití opakování musí být pečlivě naplánováno, protože příliš mnoho může vyvolat monotónní efekt. Pokud jej však používáte efektivně, můžete ve své kompozici úspěšně provést fokalizaci, rytmus a jednotu.

Tipy pro přidání laviček do komerčního designu krajiny

Věděli jste, že lavičky jsou považovány za neopěvované hrdiny jakéhokoli prostředí sestavení? Kromě toho, že jsou krásné na pohled, dělají také svou práci dobře a obvykle jsou umístěny tak, aby jim nedovolily zůstat v cestě. Jak všichni víme, lavičky jsou vytvořeny na podporu odpočinku a relaxace.

Tyto kusy venkovního nábytku však lze také použít k upřesnění vašeho krajinného designu a k přímému oběhu chodců. Z tohoto důvodu je namísto náhodného výběru a umístění těchto figurek třeba pečlivě promyslet, které figurky vybrat a kde by nakonec měly skončit. Pokud jste plánovali začlenit lavičky do designu krajiny, je nejlepší je zahrnout během rané fáze procesu návrhu, pokud nechcete, aby vypadaly jako pouhé doplňky. Chcete-li začít, podívejte se na tyto tipy, které vám pomohou provést správné umístění lavice v designu krajiny:

Ujistěte se, že je tam výhled.

Pohled nemusí být úchvatně velkolepý. Ačkoli ve skutečnosti nepotřebujete obrázek zasněžených hor, když sedíte na lavičce, bylo by hezké, kdybyste se mohli dívat na rozkvetlé květiny, rybník nebo okouzlující vinětu.

Zkontrolujte polohu ráno, odpoledne a večer.

Pokud si pro lavičku nevyberete správné místo, uživatel si z ní užije tolik zábavy. Než si vyberete místo, kde byste instalovali lavičku, zkuste se projít po okolí a postavit skládací židli na místě se slušným výhledem. Udělejte to ráno, odpoledne a večer, abyste zkontrolovali, jak umístění slunce ovlivňuje vaši lavici a stín.

Pokud je v této oblasti příliš teplo a slunečno, možná budete chtít přidat trochu více stínu, aby se vaše lavice změnila na vítanou úlevu. Na druhou stranu, pokud ve vaší oblasti obvykle prší, můžete v případě neočekávané bouře nebo pokropení umístit lavičku pod baldachýn nebo střechu.

Dbejte na materiály a styl

Ačkoli nemusíte volit dokonale sladěné lavičky, musíte se ujistit, že jejich styl a materiály použité k jeho vytvoření budou dokonale doplňovat architektonický návrh vaší budovy. Například elegantní a geometrický design lavičky by vypadal skvěle, pokud by vaše budova vypadala moderně. Pokud je však architektonický návrh vaší budovy viktoriánský, měli byste zvážit použití vysoce litinových litinových laviček.

Při výběru materiálu pro vaše lavičky musíte vzít v úvahu celkový design vaší krajiny. Například pokud je váš krajinný design formální, možná budete chtít zvážit výběr kovových laviček. Kromě toho, že je prokázáno, že vydrží po dlouhou dobu, je také velmi snadné je udržovat.

Jakmile pečlivě zvážíte materiál pro své lavice, budete muset přemýšlet o designu každého kusu. Například musíte zjistit, zda chcete lavičku, která má robustní záda, nebo lavičku bez zád. Další věc, kterou byste chtěli vzít v úvahu, je počet lidí, které každá lavička snadno pojme.

Zkontrolujte materiál země nebo povrchu

Před instalací lavice se musíte podívat, co je pod nohama. Druh povrchového materiálu nebo podkladu může do značné míry ovlivnit druh lavičky, kterou můžete umístit na ni.

Pokud není půda vyrovnaná, můžete ji vyrovnat položením několika dlažeb – pokud nechcete, aby vaše lavička vypadala jako uprostřed zeleně. Pokud dlažební desky vytvářejí nerovný a drsný povrch, neměli byste na něj pokládat kovové lavičky, pokud nechcete sedět na něčem nestabilním a kamenitém.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu, když přidáte parkování jízdních kol ke komerčnímu designu krajiny

Jelikož stále více jednotlivců a organizací upřednostňuje udržitelný růst a rozvoj, jsou alternativní způsoby dopravy, jako jsou kola, stále populárnější než kdy dříve. Lidé ohleduplní k životnímu prostředí, kteří chtějí snížit svou uhlíkovou stopu při zachování zdravého a aktivního životního stylu, se rozhodnou opustit svá auta a používat kola.

Z tohoto důvodu možná uvažujete o začlenění parkovacích ploch pro kola do vašeho krajinného designu. I když můžete vždy přijít s různými designovými strategiemi, které vám pomohou implementovat skvělé parkování kol, zvažte tyto tři hlavní faktory, když už jste u toho:

Bezpečnost

Když se snažíte začlenit parkování jízdních kol do svého krajinářského designu, měla by být vaše bezpečnost vždy hlavní prioritou. Například musíte zkontrolovat, zda jsou nosiče nebo skříňky na kola vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a zda jsou pevně namontovány na zemi nebo na podlaze oblasti. Kromě toho by bylo skvělé, kdyby se parkovací plochy vašeho zařízení nacházely na dobře osvětlených místech, která mohou být snadno sledováni bezpečnostním personálem.

Dále zajistěte krátkodobé parkování kol na rušných veřejných místech, abyste zvýšili viditelnost a neformální dohled. Na druhou stranu by dlouhodobé parkování jízdních kol mělo být umístěno v samostatných oblastech, které jsou kontrolovány přístupem.

Musíte také použít osobní ochranné prostředky k ochraně rukou, očí a dalších částí těla.

Přístupnost

Když uděláte přístupnost prioritou, musíte se ujistit, že vaše parkoviště pro kola se nachází v blízkosti vchodů do budovy. Pokud není možné tyto parkovací plochy udržet na úrovni terénu, musíte je zpřístupnit z úrovně terénu pomocí výtahů a ramp. Kromě toho je nejlepší držet určité překážky, jako jsou strmé svahy nebo schodiště, daleko od oblasti stojanu na kola.

Pokud můžete, zkuste vytvořit samostatnou a vyhrazenou oblast pro rampy jízdních kol do jejich parkovacích oblastí. Nezapomeňte umístit značení pro vyhledání cesty, aby vás lidé vedli.

Pohodlí

Nakonec musíte vzít v úvahu pohodlí uživatele před instalací nosičů kol na určitých místech v okolí vaší nemovitosti. Je nesmírně důležité zajistit, aby parkovací plochy pro jízdní kola byly přístupné a snadno lokalizovatelné, aby si je uživatelé těžko hledali. Dále mějte na paměti, že tyto parkovací plochy by měly být udržovány v blízkosti tras vhodných pro cyklisty, aby mohly být snadno použitelné.

Tipy pro návrh krátkodobého parkování jízdních kol

Tyto krátkodobé parkovací plochy pro kola se také označují jako „návštěvnické“ parkoviště pro kola, které se používá pouze na pár minut až několik hodin. Z tohoto důvodu je nejlepší udržovat tyto parkovací plochy přístupné uživatelům s regály, které jim dokážou poskytnout bezpečné místo pro uzamčení jejich kol. Nejlepší je také zajistit, aby tyto parkovací plochy byly zakryty, aby byla kola chráněna před přírodními živly.

Vyberte design stojanu

Pokud si nejste vědomi, můžete najít různé typy návrhů nosičů jízdních kol, které by vyhovovaly vašim potřebám při parkování jízdních kol. Jediným způsobem, jak zjistit vhodnost a kvalitu těchto nosičů kol, je dozvědět se více o klíčových vlastnostech každé z vašich konstrukčních možností.

Vyberte správný druh materiálů

Když vezmete v úvahu možnosti designu stojanu na kola, budete muset věnovat zvláštní pozornost materiálům, které se používají k jeho výrobě. Nejlepší jsou obvykle vyrobeny z průmyslových materiálů a také z pozinkované oceli. Nejhorší jsou ty ze dřeva, měkkých nebo neošetřených kovů náchylných k rzi a ty křehké lité kompozity, které při nárazu pravděpodobně prasknou.

Pokud je design stojanu, který máte na mysli, dodáván se svařovanými částmi, ujistěte se, že řídíte čiré materiály, které zahrnují nerezovou ocel, protože to neznamená silné svařování. Jinými slovy, jejich svařované části jsou slabé a zloději je mohou snadno zlomit.

Pokud jde o povrchovou úpravu, ujistěte se, že nosiče kol mají hladký vnější povrch, aby se nepoškrábaly ani nezpůsobily jakékoli poškození rámů jízdních kol.

Všimněte si dobrých designových funkcí

Pokud chcete design regálu, který se vyznačuje vysokou kvalitou, ujistěte se, že může poskytnout dva kontaktní body mezi vaším kolem a vaším stojanem. To umožní, aby byl rám vašeho kola a jedno z jeho kol bezpečně připevněn k nosiči a zároveň byla zajištěna odpovídající podpora.

Dále musíte také vzít v úvahu efektivitu prostoru. Nosiče s dobrými konstrukčními vlastnostmi pojmou na malé ploše velké množství jízdních kol, aniž by došlo ke kompromisu v prostoru mezi jízdními koly, což uživatelům umožňuje usnadnit zamykání a správné parkování.

Nakonec se ujistěte, že design zajišťuje detekovatelnost pro uživatele, kteří jsou slabozrakí nebo slepí. Nejlepší je nainstalovat odbočnou lištu k překlenutí spodní části stojanu ve tvaru obráceného U, aby jej mohli snadno detekovat ti, kteří jsou zrakově postiženi.

Tipy pro instalaci psích stanic do komerčního designu krajiny

Vzhledem k tomu, že terénní úpravy s ohledem na psy mohou být mimořádně náročné, budete muset použít tyto tipy, které musíte mít, abyste mohli efektivně začlenit stanice pro psy do svého komerčního designu krajiny.

Vyzkoušejte hardscaping

Během fáze plánování komerčního projektu terénní úpravy zvažte začlenění hardscapingu do venkovního prostoru. Pokud vás zajímá, hardscaping se týká všeho, co není měkké ve vašem designu krajiny, jako jsou cihly, kameny, beton, dlaždice a oblázky. Na rozdíl od měkkých oblastí, jako jsou pěstěné keře, trávníky a květinové záhony, není hardscaping citlivý na Fido, kopání a poškrábání.

Design krajiny vhodný pro domácí mazlíčky nabízí jemnou rovnováhu mezi funkcemi soft-scape a hardscape. Díky hardscapingu může být pro psy snazší navigovat ve vašem venkovním prostoru, aniž by došlo k poškození designových prvků.

Určete konkrétní oblasti psů a vytvořte kolem nich hranice

Můžete snadno určit konkrétní oblasti pro psy ve vašem venkovním prostoru, pokud celou plochu rozdělíte pomocí některých dlažeb. Ujistěte se, že stanice pro psy mají čisté chodníky a místa pro ležení pro domácí mazlíčky.

Chcete-li vytvořit přirozené hranice, možná budete chtít pěstovat kolem psích stanic silné a vysoké rostliny. Další možností je stavět ploty kolem psích stanic. Najdete celou řadu možností oplocení, včetně vodorovných desek s příhradovými deskami nebo piketů inspirovaných chalupou.

Tipy pro výběr koše, které doplní váš komerční design krajiny

Věděli jste, že úspěšná recyklace je založena na dvou koncepcích? Mezi ně patří přimět lidi, aby ukládali správný druh věcí do správného koše, a zajistit, aby tyto odpadky byly s velkou lehkostí a efektivitou vyzvednuty a přepraveny do příslušného zařízení. I když to pro vás může znít jednoduše, může to být mnohem náročnější, než to vypadá.

Umístěte je na snadno přístupná místa

Typ odpadkových košů, které si vyberete pro svůj komerční design krajiny, by měl splňovat estetická očekávání vašeho venkovního prostoru, aby si je lidé mohli rychle všimnout a používat.

Zajistěte paralelní přístup mezi odpadky a koše na recyklaci

Zdravý rozum by diktoval, že pokud lidé nejsou schopni najít recyklační koš blízko koše, nakonec vyhodí recyklovatelné předměty do nesprávného koše. Usnadníte lidem recyklaci, pokud umístíte recyklační koš hned vedle koše. Ujistěte se, že jsou oba kontejnery správně označeny, aby nedošlo k záměně jednoho za druhého.

Sečteno a podtrženo

S ohledem na tyto tipy nebude snaha přijít na to, jak zahájit terénní úpravy od nuly, tak obtížná, jak jste si mysleli. Pokud hledáte lavičky, stojany na kola, pouliční koše, květináče a další předměty, které mají cokoli společného s venkovním prostorem vhodným pro domácí mazlíčky, kontaktujte městský nábytek Fobar. Vyrábíme prvky městského mobiliáře, které se vyznačují krásným, ale funkčním designem a špičkovými materiály.