Jak dlouho trvá polštář z paměťové pěny

Odpověď na otázku, jak dlouho polštář z paměťové pěny vydrží, je dva až tři roky. Každé trvání se samozřejmě bude lišit v závislosti na kvalitě materiálu a způsobu jeho použití. Přesto je to působivý čas na polštář.

Výhodou polštáře z paměťové pěny oproti jiným materiálům je, že je přizpůsoben každému uživateli. Abyste však této kvality využili co nejlépe, musíte vědět, kdy ji vyměnit. V tomto článku se dozvíte, jak zajistit, aby polštář z paměťové pěny vydržel déle.

Jak dlouho vydrží polštáře z paměťové pěny

V závislosti na kvalitě pěny a způsobu jejího použití můžete očekávat, že polštář z paměťové pěny vydrží kdekoli mezi dvěma až třemi lety. To je docela působivé ve srovnání s jinými materiály polštářů, zvláště když polštáře z paměťové pěny nějakou dobu ztrácejí svoji formu. To znamená, že jej můžete používat po dlouhou dobu, aniž byste zaznamenali nevýhody podpory a pohodlí.

Musíte však také vzít v úvahu, že polštáře z paměťové pěny mohou být drcené nebo jednodílné. Nastrouhané polštáře z paměťové pěny budou nakonec hrudkovité a u jednodílných polštářů z paměťové pěny se vytvoří prohlubně. Oba polštáře jsou také náchylné k tvorbě plísní, pokud zvlhnou a úplně nevyschnou.

Kdy vyměnit polštář z paměťové pěny

Jak již bylo zmíněno dříve, na drcených polštářích z paměťové pěny si všimnete hrudek a prohlubně na jednodílných polštářích z paměťové pěny. Můžete zkusit přerozdělit shluky nádivky nebo dát pěně několik úderů k obnovení jejich forem. Pokud tak neučiníte, je čas vyměnit polštář z paměťové pěny, protože materiály se již rozpadly.

K tomu může dojít kdekoli mezi 18 až 26 měsíci, v závislosti na různých faktorech. Můžete také cvičit správnou péči a údržbu polštářů z paměťové pěny, abyste je udrželi v původních podmínkách. Například jednou za měsíc vyčistěte místo, každé dva měsíce důkladně vyčistěte a jednou týdně polštář vysajte.

Chcete také zabránit hromadění potu, olejů, nečistot a dalších nepříjemných věcí na polštáři z paměťové pěny. Použijte vhodný povlak na polštář, který budete vyměňovat tak často, jak bude potřeba. Nakonec polštář nevystavujte vlhkosti a vlhkosti, abyste prodloužili jeho životnost.

Péče o polštář z paměťové pěny

Níže je podrobnější vysvětlení, jak se starat o polštář z paměťové pěny. Pamatujte, že časté praní není nutné, protože by mohlo dojít k poškození materiálu, proto je nejlepší vědět, jak provádět hygienu polštářů pomocí bodového čištění a odstraňování zápachu. Nejlepší by bylo přečíst si ideální způsob praní polštáře z paměťové pěny, aby vydržel déle.

Jak na místě vyčistit polštář z paměťové pěny

Rozlití

Někdy nemusíte polštář z paměťové pěny prát a musíte cílit pouze na konkrétní oblasti. Mohou to být rozlité skvrny nebo skvrny, které chcete okamžitě odstranit, abyste zabránili hromadění zápachu a patogenům. V závislosti na nepořádku si vystačíte s houbou a jemným čisticím prostředkem a místo jemně krouživými pohyby otřete, než polštář vysušíte na vzduchu.

Krev nebo víno

Pokud jste právě něco rozlili na polštář z paměťové pěny, použijte nejprve ručník k absorpci tekutiny. A co obtížné skvrny? Krev, víno nebo moč domácího mazlíčka budou vyžadovat další čisticí přísady. Skvrnu od krve nebo vína můžete skvrnit peroxidem vodíku, než místo postříkáte vodou a otřete.

Moč

Můžete také smíchat peroxid vodíku s jedlou sodou a octem pro moč zvířat. Chcete odstranit zápach, nechte směs působit přes noc a poté ji osušte studenou vodou. Při čištění na místě je nutné zdůraznit, že polštář zcela vyschne.

Jak prát polštář z paměťové pěny

Bodové čištění jednou měsíčně a vysávání jednou týdně by mělo udržet polštář z paměťové pěny čistý. Tím se zabrání hromadění bakterií v posteli a alergenů, jako jsou kožešiny a roztoči. Chcete však polštář důkladně vyčistit každé dva měsíce umytím.

Zkontrolujte štítek na polštáři, zda může přejít do pračky nebo sušičky. Doporučený způsob praní je obvykle ruční použití bez použití drsných čisticích prostředků a bělících prostředků. Pamatujte, že paměťová pěna je jemná a dokonce i vyždímání je škodlivé, proto polštář jemně vydrhněte.

Naplňte vanu vlažnou vodou a jemným čisticím prostředkem, dokud nebude mýdlová. Ponořte pěnu a vytlačte ji, aby se také vyčistila vnitřně. V případě potřeby povrch vydrhněte a vypusťte mýdlovou vodu pro opláchnutí a pěnu několikrát vymáčkněte do čisté vody, dokud nebude bez pěny, než úplně vyschnete na vzduchu.

Závěr

Díky jedinečnému pohodlí a podpoře budou polštáře z paměťové pěny vždy mezi ostatními materiály výjimečné. Jak dlouho však polštář z paměťové pěny vydrží? V závislosti na jeho kvalitě a způsobu, jakým jej používáte a udržujete, může trvat až tři roky.

Chcete chránit polštář před opotřebením, vlhkostí a vlhkostí, používejte proto vždy polštář. Nejlepší je také vědět, jak polštář čistit, abyste udrželi hygienu polštáře. Navíc si polštář z paměťové pěny každé dva měsíce důkladně vyčistěte, abyste se vyhnuli hromadění ošklivých věcí ručním jemným mytím.