Jak bezpečně vyčistit myší trus z matrace

Ve třech jednoduchých krocích se můžete naučit, jak vyčistit myší trus z matrace. Ale bohužel to není tak jednoduché jako vysát nebo smést nepořádek. Zjistěte více o tom, proč tuto praxi dokonce odradí odborníci na zdraví.

Také řešíte stejný problém na své pohovce? Dobré zprávy! Zde je návod, jak vyčistit myší trus ze sedačky.

Jak vyčistit trus myši z matrace, aby se zabránilo nemocem

Krok 1. Připravte se na dezinfekci

Při úklidu po hlodavcích musíte nosit vhodný ochranný oděv. Abyste se vyhnuli kontaktu s trusem myši, noste masku a rukavice. Při čištění postele byste také měli zajistit, aby v místnosti nebyly žádné děti ani domácí zvířata.

V den, kdy odstraníte myší trus z matrace, vyvětrejte místnost půl hodiny, než začnete. Otevřete dveře a okna, aby dovnitř proudil vzduch, ale nikdy nedovolte, aby vítr foukal do postižené oblasti. Nechcete potenciálně kontaminovat zbytek místnosti.

Krok 2. Vyrobte dezinfekční roztok pro myší trus

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí musíte před odstraněním trusu myší použít dezinfekční roztok. Smíchejte bělidlo a vodu v poměru 1:10. Můžete také použít jiné komerční dezinfekční prostředky a dodržovat pokyny pro přípravu štítku.

Jakmile budete mít dezinfekční prostředek, musíte navlhčit myší trus a nechat postižená místa nasáknout po dobu pěti minut. Tento krok zajistěte, abyste s ním nikdy nepochodili, protože s trusem myši nesmíte nikdy zacházet, aniž byste jej postříkali roztokem bělidla. Běžnou chybou po nalezení myších výkalů na posteli je okamžité smetení.

Krok 3. Podle toho odstraňte trus myši z postele

Poté, co myší trus namočíte roztokem bělidla, seberte jej papírovým ručníkem. A co víc, zkontrolujte prosím své rukavice, pokud mají trhliny nebo díry, abyste se vyhnuli kontaktu s výkaly. A nakonec vložte trus do dvou pytlů, abyste je zajistili, než je vyhodíte do koše.

Znovu dezinfikujte matraci bělidlem. A než rukavice sundáte a vyhodíte, důkladně si umyjte ruce. Po dezinfekci postele ji můžete vyprat jako obvykle, ale použijte horkou vodu a saponát.

Musíte také zvážit vystavení ostatních předmětů v posteli. Nejprve je umyjte v horké vodě s pracím prostředkem v pračce. Poté je prosím vložte do sušičky k sušení.

Co uděláte, když ve své posteli najdete myší hovínko?

Nalezení hovínka v posteli naznačuje, že ve vašem domě může dojít k potenciálnímu zamoření. První věc, kterou byste měli udělat, je dezinfikovat postel a samotnou místnost. Bude také lepší zvážit spaní v jiné místnosti, dokud nezajistíte v této oblasti žádné potenciální nosiče Hantaviru.

 • Vydezinfikujte si lůžkoviny a matrace roztokem bělidla
 • Místnost v celé místnosti vyčistěte dezinfekčními ubrousky
 • Vyveďte všechny položky venku a vystavte je ultrafialovým paprskům
 • Kontaktujte odborníka na ochranu proti škůdcům, který vám pomůže vytvořit bezpečný a účinný program hubení myší pro váš domov
 • Počkejte týden, abyste se ujistili, že jste odstranili zamoření myší
 • Jak udržet myši mimo postel

  • Umístěte pasti po celé místnosti, podél stěn, za nábytek a další těsná místa, kde se mohou myši skrývat
  • Zajistěte, aby byl váš pokoj vždy čistý a bez nepořádku
  • Zkontrolujte, zda v místnosti nejsou potenciální vstupy
  • Skladujte potraviny správně
  • Zvažte pořízení domácího mazlíčka

  Mohu vysát trus myši?

  Při jejich odstraňování a čištění v žádném případě nevysávejte ani nesmetejte myší trus. Místo toho se musíte řídit radami CDC namočit hovínko myši dezinfekčním prostředkem, než je ručně sundáte v rukavicích a papírových ručnících. A pro likvidaci se ujistěte, že se nevysypou z koše.

  Co když jsem vysal myší trus?

  Trus myší nemůžete vysávat kvůli riziku viru. Pokud vysáváte myší trus nebo dokonce smetete myší trus, vytváříte prach, který vás vystavuje riziku vdechnutí Hantaviru. To je také důvod, proč musíte před manipulací s trusem myši navlhčit.

  Dezinfikuje ocet myší trus?

  Ocet nebude stačit k dezinfekci trusu myší. Místo toho musíte použít správný dezinfekční prostředek nebo připravit bělicí roztok. Kromě toho je ocet účinný pouze při redukci některých povrchových bakterií, ale k ničení virů potřebujete něco silnějšího.

  Je také třeba poznamenat, že Agentura pro ochranu životního prostředí ani nezahrnuje ocet do svého seznamu registrovaných dezinfekčních prostředků. I když může zabíjet některé zárodky, stále má určitá omezení, zejména dezinfekci po něčem tak riskantním, jako je myší trus. Vždy by bylo nejlepší dodržovat správné čisticí protokoly, abyste se vyhnuli potenciálnímu přenosu Hantaviru.

  Závěr

  Nepanikařte, když uvidíte na posteli hovínko myši. V tomto článku jsme hovořili o tom, jak vyčistit myší trus z matrace podle CDC. Stačí nosit ochranný oděv a trus navlhčit roztokem bělidla.

  Pokud máte co do činění i s jinými zvířaty, přečtěte si tuto příručku o tom, jak fumigovat matraci. Doufáme, že naše články pomohou udržet vás a vaši rodinu v bezpečí!