Jak vyrobit židli: Snadný 9krokový průvodce pro kutily

Hledali jste něco nového? Nebo hledáte něco, co by inspirovalo vaši kreativitu?

Tento článek vás naučí, jak vyrobit židli, pokud chcete vyniknout představením své osobnosti prostřednictvím nábytku. V tomto procesu můžete také ušetřit pár dolarů.

Když uvážíme, že mnozí z nás tráví život vsedě, proč to neudělat v jedinečné atmosféře? Použijte své kutilské schopnosti a vyrobte si židli, když obchody nemají to, co chcete – nebo co si můžete dovolit.

Budování dřevěné židle

Tyto dřevěné židle mají čistou atmosféru poslání. Měření můžete upravit tak, aby odpovídalo různým velikostem, a můžete upravit tvar zad podle svých preferencí. Všechny dovednosti jsou jednoduché a potřebné nástroje lze snadno získat.

Pokud máte správné vybavení a materiály, je stavba dřevěné židle mnohem jednodušší, než si možná myslíte. Dokonce i nekvalifikovaný kutil může profesionálně dokončit projekt za pouhý víkend, pokud budete postupovat podle našich podrobných pokynů.

Krok č. 1. Připravte si věci, které budete potřebovat

Pro první tah musíte shromáždit potřebné položky. Následuje seznam materiálů, které budete k dokončení židle potřebovat:

 • Šrouby s oboustranným zakončením
 • hmoždinky 1/4 „
 • 2,5palcové šrouby s podložkou
 • 2x2s
 • 1x4s
 • List 1,5palcové překližky
 • Lepidlo na dřevo
 • Vrtání s bitem 1/4 palce
 • Skládačka
 • Kotoučová pila

Krok č. 2. Dřevoryt

Budete muset provést následující škrty:

 • Dva 14palcové kusy 1×4
 • Dva 37palcové kusy 2×2
 • Dva kusy 16,5 palce 2×2
 • Jedna 14palcová část 1×4 je poté rozdělena podélně na dvě dlouhé části.

Krok č. 3. Vrtání a montáž

Uprostřed vyvrtejte 1/4 „otvory do 16,5“ sloupků a 1 & amp; 1/6 „a 2 1/3“ shora. 1/4palcové štěrbiny jsou vyříznuty současně se stejnými roztečemi desek 1×4 ”s otvory vyvrtanými na obou koncích.

V polovině 37 „sloupků vyvrtejte 1/4“ otvory 15 1/3 „zespodu a poté 14 1/6“ zespodu. Slepte otvory a poté vložte hmoždinky. Poté můžete všechny části spojit a vytvořit tak dvě strany židle.

Vrcholy krátkých sloupků by měly být v jedné rovině s bočními díly. Posuňte rozdělené 1x4s 4 „zespodu na obou bočních částech a našroubujte je na místo pomocí palubních šroubů.

Krok č. 4. Připravte vazby

Rozřízněte tři 14 „1×4 kusy a 12“ kus 1×4 na tři části. U sedáku vyřízněte z překližky čtverec 17×17 „. Poté, abyste uvolnili místo pro zadní sloupky, vyřízněte zářezy 1,5“ x1,5 „ze dvou rohů desky.

Vyvrtejte otvory 1/4 „pro hmoždinky podél okraje jedné z dlouhých stran jednoho z 1x4s (jedno centrální místo a další dvě 4 1/3“ z obou konců desky).

Na straně se zářezy zarovnejte tento kus se sedací částí. Mezi dvěma mezerami označte umístění otvorů pro hmoždinky od 1×4 na sedací část. Vyvrtejte otvory také pro hmoždinky 1/4 „.

Vyvrtejte do středu každého ze svých tří kusů 1×4 1/4 „hmoždinky. 1 & amp; 3/4“ z horní části krátkých sloupků a 14 3/4 „ze spodní části vysokých tyčí, vyvrtejte středový pilot otvory ve vašich sloupcích pro vaše palubní šrouby.

Krok č. 5. Stavba opěradla židle

Přilepte a poté vložte hmoždinky na oba konce tří kusů 1×4, které jste vyrobili. Poté je můžete umístit na 1×4 a opěradlo. Než budete pokračovat, nechte lepidlo úplně zaschnout.

Krok č. 6. Připojení základny

Přilepte sedadlo na místo, poté položte dva boční díly pod něj a ujistěte se, že zadní sloupky bezpečně zapadají do jejich otvorů. Poté můžete vruty překrýt překližkou a doprostřed předních sloupků.

Krok č. 7. Zajistěte vše na správném místě

Dvě finální zástěry (přední a zadní) by měly být slepeny a zasunuty na místo, poté zašroubovány na místo skrz pilotní otvory, které jste vyvrtali dříve (procházející sloupky a do boku zástěry).

Poté zašroubujte šroub mezi tři svislé tyče a zasuňte další dva palubní šrouby skrz sedadlo a do zadní zástěry. Pokud chcete, můžete použít rohové konzoly na vnitřní straně židle k ještě silnějšímu spojení.

Krok č. 8. Brousit povrch

Chcete -li připravit židli na malování nebo barvení, jděte zbrousit vnitřní povrch. Pokud se vám nelíbí vzhled čisté linie, můžete tento čas také použít k vyhlazení okrajů.

Krok č. 9. Malování a dokončování

Nakonec můžete dřevo namořit nebo natřít libovolnou barvou. Jste hotovi, když je sucho! Cítit hrdost na své nové židli.

Závěr

Dřevěné židle byly vždy klasikou a své vlastní dekorace můžete použít poté, co dokončíte svou ručně vyrobenou židli. Vaši přátelé budou vaší inovací ohromeni a pravděpodobně se vás zeptají, jak vyrobit židli.