Hledání, kde koupit dlouhé závěsy: tipy a triky

Snažíte se najít, kde koupit dlouhé závěsy? Záclony mohou být nezbytnou součástí místnosti a je nutný výběr těch správných. V tomto článku probereme, kde si můžete koupit dlouhé závěsy a další tipy a triky pro nalezení perfektní sady.

Tipy, kde koupit dlouhé závěsy

Kde si můžete koupit dlouhé závěsy ? Možná je najdete v místním obchodě poblíž vašeho domova. Pokud je to váš případ, zkuste navštívit různé obchody, které se na toto zboží specializují, a podívejte se, co mají k dispozici. Poskytne vám představu o tom, jak velká je rozmanitost takových možností a cen.

Můžete je také najít online buď na webu společnosti, nebo na stránkách, jako je Amazon, kde můžete získat dobré nabídky a porovnat různé možnosti vedle sebe. Nezapomeňte se podívat na to, co společnost nabízí, pokud jde o různé délky, šířky a povrchové úpravy. Získáte tak lepší představu o tom, který z nich, pokud existuje, by pracoval pro váš domov.

Kolik stojí dlouhá opona?

Při zvažování, kde si mohu koupit dlouhé opony – kolik stojí? Musíte vědět, že se to bude lišit v závislosti na délce a šířce okna a typu materiálu.

Například, pokud chcete plátěné závěsy pro arkýř, které jsou 72 palců dlouhé a 45 palců široké za 24 $ za yard, pak vás bude stát asi 600 $, abyste si je mohli vyrobit sami (tato čísla najdete na stránkách, jako je tento).

Pokud byste si na tento úkol někoho najali, pak by cena byla obvykle 300 $ za okno. Například: pokud je vaše arkýř široký 72 palců a dlouhý 45 palců, bude jejich výroba v dílně stát od nuly přibližně 1500 dolarů (podle toho, kde bydlíte).

Můžete také vyhledat někoho, kdo se specializuje na tento typ práce. Pokud si je chcete koupit, pak se cena může pohybovat od 120 do více než 2 000 $ za sadu v závislosti na tom, kde je získáte a z jakého materiálu jsou vyrobeny (například hedvábí).

Co je dlouhá opona?

Dlouhá opona je okenní krytina, která visí na zdi a zakrývá celé okno. Obvykle jsou vyrobeny ze závěsů nebo textilií zakrývajících všechna okna, ale lze je také najít jako závěsy, k nimž nejsou připojeny žádné tyče. (Možná: Dlouhé závěsy přicházejí z mnoha různých materiálů, včetně hedvábí, sametu, bavlny, polyesteru a dalších. Obvykle visí na tyči připevněné ke zdi.)

Dlouhý závěs lze zavěsit na jednu stranu okna nebo na obě okna a nabídnout tak soukromí každému, kdo si nepřeje, aby jeho dům viděli kolemjdoucí. (Možná: Dlouhé závěsy jsou atraktivním způsobem, jak dát vašemu domovu moderní nádech, a nabízejí také soukromí uvnitř.)

Dlouhá opona je prospěšná, protože skrývá všechny věci, které jsou ve vašem domě, před každým, kdo by mohl jít kolem. (Možná: Dlouhé závěsy vám mohou ušetřit peníze na nákladech na vytápění a chlazení, protože tyto okenní kryty pomáhají zastavit sluneční světlo.)

Co bych měl hledat, když si chci koupit dlouhou oponu?

Pro záclony si můžete vybrat z mnoha různých materiálů, včetně hedvábí, sametu, bavlny a polyesteru. (Možná: Existují také různé barvy, jako je černá nebo tmavomodrá, které ladí s jakýmkoli domácím dekorem.) Délka okna je zásadním faktorem při výběru typu závěsu, který si chcete koupit.

Jaké délky byste měli hledat?

Dlouhé závěsy najdete v mnoha různých délkách, ale většina z nich má obvykle 274 centimetrů; některé však mohou být o něco kratší.

Která délka je nejlepší?

Dokonalá délka bude záviset na velikosti vašeho okna a stylu, ve kterém chcete mít závěsy. Například pokud máte obrovské okno a máte plnou oponu, která se dotýká země, doporučujeme vám dosáhnout délky 274 centimetrů.

Perfektní délka pro kratší okna je obvykle kolem 185 palců, ale záleží to na tom, odkud bude prut viset a jaký styl chcete. Perfektní délka oken, která jsou přímo na podlaze, je obvykle kolem 54 palců (137 centimetrů), ale opět to záleží na tom, jaký styl chcete.

Měli byste hledat délku, která bude fungovat s vaším oknem a bude mít doma požadovaný vzhled.
Některé další faktory, například to, kam plánujete zavěsit prut a jaký styl chcete ze svých záclon.

Zde je několik tipů, které vám pomohou najít tu správnou délku pro každé okno:

Tip č. 1. Změřte, kam chcete závěsnou tyč zavěsit, nebo se podívejte, kde aktuálně visí, pokud se to nezmění. Doporučujeme mít mezi každou stranou okna 36 palců (91 centimetrů), abyste předešli stísněnému vzhledu.

Tip č. 2. Pokud plánujete zavěsit záclonovou tyč na vnitřní stranu rámu, odečtěte od vašeho měření 25 palců (25 centimetrů) pro každou stranu okna nebo 12 palců (30,48 centimetrů), pokud používáte délku 54 palců – to bude vám poskytne dostatek prostoru mezi tím, kde lidé sedí nebo stojí na druhé straně okna, a tím, kde plánujete pověsit svůj prut.

Tip č. 3. Chcete-li formálnější vzhled, vyberte závěsy, které mírně spadnou za podlahu, aby vám dodaly elegantní nádech – to je také užitečné, pokud jsou ve vašem domě domácí mazlíčci, protože jim to udrží vlasy mimo dohled lidí venku!

Krok č. 4. Chcete-li přidat dekorativní nádech, podívejte se na záclonové panely s krajkami nebo výšivkami a použijte je ve středu vašich oken.

Pokud hledáte něco jednoduššího, naše obdélníkové závěsy jsou k dispozici ve čtyřech délkách: 48 „(122 centimetrů), 54“ (137 centimetrů), 60 „(152 centimetrů) a 72“ (183 centimetrů). Můžete se rozhodnout, které chcete použít, a to podle délky okna a vzhledu, který se snažíte vytvořit.