Co jsou krátké záclony?

Záclony jsou obvykle spojeny s myšlenkou dlouhých, svůdných a dlouhých záclon. Kromě těchto tekoucích délek látky však některé závěsy končí těsně nad okrajem okna. Bohužel to není tak populární jako závěsy po podlahu. Pokud se vás například někdo zeptá, co se nazývá krátké závěsy, víte přesnou odpověď?

& nbsp;

Na tento dotaz existují dvě možné odpovědi. Café záclony, drapérie jsou dvě klasifikace krátkých záclon. Café záclony jsou okenní úpravy, které končí těsně pod nebo přímo na okraji okna, zatímco drapérie zakrývají pouze horní část okna.

& nbsp;

Stejně jako závěsy, závěsy, rolety a rolety mají tyto dvě krátké závěsy své vlastní charakteristické rysy. Zatímco jeden lze považovat za trochu populárnější než druhý, oba slouží praktickému účelu ve světě okenních úprav a interiérového designu. Pojďme se podívat na to, co tyto krátké závěsy nabízejí.

# 1 Valance

Pokud prohledáváte na internetu záclony pro vyhledávání, pravděpodobně skončíte slovem „valances“ v horním výsledku. Abychom objasnili několik bodů, záclonka není závěsem celé délky. Je to kus látky, který si pověsíte na horní část okna.

& nbsp;

Je to jedna z nejzákladnějších a nejběžnějších úprav oken. Většina lidí zavěsí drapérie, aby zakryly nežádoucí záclonovou textilii nebo nepříjemné otvory ve zdi kvůli vadným instalacím držáků. Je to také skvělý způsob, jak přidat jemnost, barvu a hloubku jakékoli úpravy okna.

Stylové záclonky

Váhy existují v tomto odvětví již dlouhou dobu. Někteří je dokonce mohou považovat za zastaralé nebo zastaralé. Dovolte mi být jedním z mnoha lidí, kteří vám řeknou, že i když jsou drapérie starým typem ošetření oken, stále krásně doplnit váš návrh interiéru .

& nbsp;

Inovační design ve skutečnosti připravil cestu pro komplexní valance styly, které vypadají perfektně v každé domácnosti. Některé zahrnují šátek se zástěrkou, který působí jako elegantní rouška se zakřiveným bodem ve středu horní části okna. Dalším krásným a moderním typem záclon jsou skládané záclonové záclony, které dotváří sofistikovaný a elegantní design.

Záclony Café č. 2

Toto zpracování okna je relativně delší než u drapérie, zejména proto, že pokrývá okno jako celek. Ale ve srovnání s populárněji používanými závěsy jsou kavárenské závěsy stále kategorizovány jako krátké závěsy.

& nbsp;

Café závěsy byly vynalezeny spíše z praktických důvodů než z vizuálního hlediska. Návrháři interiérů doporučují zavěsit je na okna přímo nad kuchyňské linky a na další místa, kde by se závěs běžné délky zdál nepraktický.

& nbsp;

Styling kavárenských záclon

Kratší typy záclon obvykle dobře fungují v kuchyních a koupelnách. Můžete je také dát do dětských pokojů, kde mohou batolata zvykat tahat za závěsy po podlaze. Uložení těžké váhy na pruty může způsobit jejich pád nebo zlomení.

& nbsp;

Stejně jako běžné záclony, můžete stylovat záclony do kaváren, jak chcete. Vrstvte látku přidáním další tyče a čistého hadříku pod ni. Můžete jej také doplnit záclonkou, která jí dodá více textury a života.

& nbsp;

Dalším způsobem, jak stylovat tyto krátké závěsy, je rozšiřování hardwaru. Místo použití záclon na kapsy na tyče, proč neinstalovat průchodky a dát jim propracovaný a na míru šitý vzhled. Můžete je také pověsit pomocí sponek nebo zadních jazýčků a vytvořit záhyby nahoře.

& nbsp;

Závěsné krátké závěsy

Jelikož se jedná pouze o váš typický typ závěsu, je jejich zavěšení prakticky stejné jako u závěsů a záclon v plné délce. Můžete použít různé záclonové hardware, jako je háček na závěsy, některé kroužky na závěsy nebo předinstalované průchodky.

& nbsp;

Na horní nebo zadní část závěsu můžete také našit vlastní záložky. Vytvořte si vlastní záclonu na horní nebo zadní straně záložky přidáním několika proužků látky a jejich přišitím na horní lem látky. Protáhněte látková očka tyčí a podle toho je upravte.

& nbsp;

Stejně jako vaše typické závěsy můžete také udělat krátké skládané závěsy, které mu dodají stylovější a přizpůsobenější vzhled. Na záclony delší délky, jako jsou závěsy po podlahu nebo záclony do kavárny, můžete pověsit drapérie.

& nbsp;

Nainstalujte další držák tyče a získejte dekorativní tyč, která bude odpovídat. Pro snazší alternativu zavěšení nahraďte jednoprutové držáky dvojitými držáky. Tímto způsobem nemusíte znovu měřit umístění závorek.

& nbsp;

<<<<<<<<<<<<<<<<<< Celkově jsme celkem diskutovali odpověď na to, co se nazývá krátké závěsy. Můžete to označit jako záclony pro kavárny nebo záclonky. Tyto dva se však stále liší délkou a slouží dvěma odlišným účelům.

& nbsp;

Valances skrývá hardware záclon a přidává jemnou vrstvu látky, aby ošetření okna mělo větší hloubku a charakter. Café záclony naproti tomu nabízejí soukromí pro okna v kuchyni a koupelně vaší domácnosti.

& nbsp;

Chápeme, že ne každé okno může mít dlouhé, svůdné a splývavé kousky látky, které je mohou zarámovat. Naštěstí mohou tyto úpravy oken přicházet v různých délkách. Hlavním cílem kratších záclon je poskytnout stejné množství soukromí, a to i přes nedostatek prostoru na stěně pro umístění závěsů na podlaze.

& nbsp;

Ovládá světlo a dodává nádech stylu a elegance, ať jste je umístili kamkoli. Jen se vyhněte zavěšení kavárenských záclon do oken, kde pod nimi nejsou žádné překážky. V opačném případě to způsobí, že se závěs objeví kratší a nebude vám přesně poskytovat vizuálně přitažlivý vzhled.

& nbsp;

Nyní, když víte, co se nazývá krátké závěsy, můžete je porovnat s jinými záclonami delší délky. Rozhodněte se jak chcete, aby vaše záclony vypadaly a účel, kterému bude sloužit. To vám pomůže určit správnou délku záclon, které byste si měli koupit.