Jakou velikost polštářku chcete koupit. Přečtěte si tento nejlepší tip

Pokud jste zmateni tím, jakou velikost polštářku koupit, můžete si jednoduše vzpomenout, že dostanete něco, co je o dva palce větší než váš polštář. To je důležité při nákupu polštářové vložky, abyste zajistili, že z ní bude pohodlný a baculatý polštář. Koneckonců, je to primární použití polštářové vložky.

Někdy musíme do polštářů vložit vložky, abychom je ochabli. V tomto článku se také budeme zabývat několika dalšími tipy, jak co nejlépe využít vložku do polštáře. A abychom vám při nákupu dále pomohli, přečtěte si až do konce informace o typech vložek.

Jak zjistit velikost vložky do polštáře k nákupu

Dva palce větší než rozměry polštáře

Různé polštáře se budou lišit velikostí, což znamená, že velikost vložky do polštáře, kterou potřebujete, bude záviset na vašem polštáři. Nezapomeňte, že vložky do polštářů jsou určeny k vytvoření pohodlnějšího polštáře, takže by vaše vložka měla být alespoň o dva palce větší než váš polštář. Toto použijte jako základ při nákupu vložky do polštáře a upravte ji podle velikosti polštáře.

Výrobci polštářů obvykle vydávají tři hlavní velikosti, které jsou standardní, královské a královské. Mějte na paměti rozměry, které můžete očekávat pro každou velikost polštáře, a předpokládejte vložku do polštáře, kterou budete potřebovat. Mít o dva palce více než velikost polštáře pomůže získat baculatější polštář a zabránit tomu, aby vypadal a cítil se povisle.

Správná velikost vložky do polštáře je nezbytná, protože ne všechny povlaky na polštáře dobře sedí. Pokud polštář skončí povislý, nebude se cítit pohodlně a podpůrně, což je problematické pro kvalitní spánek. Při výběru velikosti polštářové vložky je však také nejlepší pamatovat na několik úvah.

Zvláštní úvahy

Jak již bylo zmíněno dříve, existují různé typy a velikosti polštářů. Pravidlo příspěvku na dva palce je použitelné pro většinu polštářů, ale velmi velké nebo malé polštáře vyžadují špičku jiné velikosti. Pokud je váš polštář přibližně 24 x 24 palců nebo větší, použijte vložku, která je o tři až čtyři palce větší, abyste zajistili pohodlné uchycení.

Naopak, malé polštáře o rozměrech 18 až 18 palců nebo méně by měly mít vložky jen o palec větší, aby poskytovaly dobrou baculatost. Další úvahou je samotná vložka do polštáře, protože některé jsou dostatečně velké, aby tyto rozdíly ve velikosti s polštářem nepotřebovaly. Pokud vložka může zabírat prostor uvnitř krytu, i když má stejnou velikost jako polštář, nemusíte dodržovat základní pravidlo dvou palců.

Co je vložka do polštáře?

Polštářová vložka je doplňkem polštáře, který mu dodává baculatý a útulný pocit. Polštář se nejen dobře nosí, ale také je oblíbený mezi dekorativními polštáři, aby měl lépe vypadající tvar. Vložky do polštářů se běžně používají jako materiály dolů a peří, ale je nezbytné mít správnou velikost polštáře, abyste dosáhli také dokonalé celkové struktury polštáře.

Jakou výplň polštáře chcete koupit

Jak již bylo zmíněno dříve, standardními materiály pro vložky jsou prachové peří a prachové peří. Pokud jste na ně alergičtí, možná budete chtít najít jinou výplň, která vám bude připadat stejně bujná jako oni, abyste dosáhli dobrého tvaru polštáře, například polyester. Jak ale lze zvolit poměr výplně nebo péřového polštáře pro polštářovou vložku?

Vaří se na požadovanou pevnost nebo měkkost. Nechcete extrém ani jedné z charakteristik, proto by měla být ideální vložka, která má 75% peří nebo 25% dolů. Pokud chcete nákladově efektivní variantu, rozhodněte se pro větší poměr peří, ale očekávejte pevnější polštář.

Naopak, můžete mít měkčí a lehčí polštář, pokud je poměr stejný. Může však postrádat potřebnou podporu a samotný polštář nebude vypadat tak kyprý. Pokud se snažíte o podporu a flexibilitu, zvažte místo toho 90% peří a 10% dolů pro polštářovou vložku.

Co když se mi nelíbí péřové peří?

Můžete zvážit další materiály pro ty, kteří jsou alergičtí na peří a prachové peří, nebo pokud vám připadají příliš drahé. Nejjednodušší materiál k vložení polštářů a nejlevnější ze všech je polyfill a ty kvalitní se dokonce mohou cítit podobně jako prachové peří. Jsou také omyvatelné, ale být syntetický může některé lidi vypnout.

Pokud chcete přirozenější vložku do polštáře, ideální by byla bavlněná vata. Protože to není syntetické, mělo by to být bezpečná a zároveň ekologická volba pro uživatele. Jedinou nevýhodou tohoto materiálu je, že má tendenci se časem zmenšovat.

Závěr

Naše polštáře by měly být plné a nikdy by neměly klesat, aby poskytovaly optimální podporu a pohodlí. To však neplatí vždy, když potah nesedí s polštářem. Zjistěte, jakou velikost polštářové vložky si chcete tento problém vyřešit. Základní linií, kterou můžete použít, je mít polštářovou vložku o dva palce větší než samotný polštář.

Tím zajistíte těsné uchycení a zabráníte prázdným prostorům uvnitř krytu. Některé vložky jsou však dostatečně velké, že tento dvoupalcový příspěvek nepotřebujete. Možná budete muset upravit velikost vložky pro malé a velké polštáře, kde první by měla mít vložku o palec větší a druhá třikrát větší velikost samotného polštáře.