Co je to gelový polštář. Přečtěte si o tom více

Předpokládejme, že vás zajímá otázka, co je to gelový polštář. V takovém případě je to pouze polštář, který používá chladicí gel nebo jiné formy, jako jsou lusky, vrstvy, korálky a nálevy – nikdy si to nepomýlil s vodními polštáři, které doslova používají vodu. Čím jsou však gelové polštáře jedinečné?

Kvůli materiálu mají gelové polštáře lepší kontrolu nad retencí tepla ve srovnání s jinými polštáři. To znamená, že s gelovým polštářem budete méně pravděpodobně horko, protože absorbuje a přenáší teplo pryč. Další informace o tomto produktu naleznete níže.

Co je to gelový polštář?

Gelový polštář se nazývá proto, že používá gel, který pomáhá udržovat teplotu a zabraňuje hromadění tepla. Někdy je zaměnitelný s chladicím gelem a polštář může používat jiné formy materiálu. Zahrnují gelové vrstvy, gelové podložky nebo jednoduše nalití gelu do samotného polštáře.

Nenechte se zmást, pokud uvidíte polštáře z paměťové pěny označené jako gelové polštáře. Pokud o tom přemýšlíte, má to smysl, protože tento materiál udržuje teplo. Výrobci přidávají gel ke zlepšení jeho teploty a zlepšení spánku.

Typy gelových polštářů

Strouhané polštáře z paměťové pěny, polštáře z pevné paměťové pěny a polštáře z mikrovlákna jsou typické gelové polštáře. Výrobci kombinují materiál polštáře s různými formami gelu, aby zlepšili jeho pohodlí. Může to znamenat mít na boku vrstvu gelu nebo naplnit polštářovou výplň gelem.

Jak funguje gelový polštář?

Hlavním důvodem, proč by pražci měli uvažovat o gelovém polštáři, je snížit retenci tepla materiálu. Například paměťová pěna je velmi oblíbená pro to, jak dobře odpovídá uživateli. Přidáním gelové formy na polštář z paměťové pěny se budete cítit chladněji, a tím i lepší spánek.

Různé gelové formy, jako jsou vrstvy, lusky, korálky nebo infuze, budou absorbovat teplo a přenášet ho pryč z pražce. To umožňuje polštáři mít neutrální teplotu místo zadržování tepla. Některé značky mají také výklopné polštáře se speciální stranou s chladicím gelem, pokud chcete mít chladnější zážitek.

Je však nutné zdůraznit, že gelové polštáře se budou spoléhat pouze na teplotu vaší místnosti. Pokud je oblast nadměrná, můžete na polštáři očekávat pouze neutrální teplotu. Proto se doporučuje zlepšit chlad polštáře pomocí prodyšného potahu nebo odnímatelných gelových vrstev, které můžete před vložením do polštáře ochladit.

Jak dlouho vydrží gelový polštář?

Životnost gelového polštáře bude záviset na materiálech, jejich kvalitě, použití a na tom, jak se o ně staráte. Můžete však očekávat, že gelový polštář vydrží až tři roky, pokud je forma neporušená. Také si všimnete, že polštář je třeba vyměnit, když samotný gel není účinný při udržování nízké teploty.

Jak čistit gelový polštář

Polštáře z paměťové pěny jsou známé pro odplyňování, když jsou zcela nové, a to platí i pro gelové polštáře s tímto materiálem. Polštář musíte umístit někam větraný, dokud po několika dnech zápach nezmizí. Časem můžete gelový polštář očistit tak, že na něj namíříte skvrny a otřete je.

Pokud je možné polštář umýt, je třeba zdůraznit kontrolu štítku na polštáři. Alternativní polštáře s gelovým prachem se obvykle dají prát v pračce, protože jim to také pomůže zůstat nadýchané. Vždy však můžete použít omyvatelné povlaky na polštář, které chrání polštář před znečištěním.

Kdo by měl používat gelové polštáře

Jak lze předpokládat, ti, kteří žijí v teplých oblastech, a ti, kteří spí horko, budou mít z gelových polštářů největší užitek. Pohodlnějšího spánku můžete dosáhnout, i když se v noci potíte a je vám v noci teplo. Vždy však zkontrolujte, zda gelový polštář specifikuje, že může poskytnout studený povrch, aby se zabránilo pocitu podvědomí.

Kromě horkých pražců můžete zvážit gelové polštáře, pokud jste někdo, kdo potřebuje spát v paměťové pěně. Možná jste těhotná, trpíte bolestmi šíje, musíte spát na boku nebo si chcete jen udržet správnou spánkovou pozici. Nezapomeňte, že paměťová pěna tyto podmínky podporuje, ale zážitek si můžete zpříjemnit použitím gelového polštáře, protože pro vás ochladí povrch.

Kdo by neměl používat gelové polštáře

Zatímco gelové polštáře mohou těžit ze všech poloh spánku, musíte je přeskočit, pokud spíte na břiše. Pamatujte, že gelové polštáře budou mít díky materiálům vysoký loft a žaludeční pražce musí k udržení neutrální páteře používat ploché polštáře. Gelové polštáře vám navíc nedají pocit hlubokého potopení jako polštáře, protože materiály se nestlačí, místo toho nabízejí pevný pocit.

Závěr

Pokud se snažíte zlepšit teplotu svého polštáře v noci, můžete uvažovat o gelovém polštáři. Co je to gelový polštář? Jedná se o polštář, který používá různé formy gelů ke zlepšení regulace teploty materiálu.

U polštářů z mikrovláken a paměťové pěny je známo, že všichni dobře známe, že udržují teplo dobře. Výrobci materiál nalívají nebo přidávají korálky, lusky a gelové vrstvy, aby absorbovaly teplo a odváděly ho od těla. Ne všechny gelové polštáře však budou ochlazovány, protože některé jsou určeny pouze k udržení neutrální teploty na polštáři.