Co je to afghánská deka: 6 základních charakteristik

Pokud vás zajímá, co je to afghánská deka, je to pletená nebo háčkovaná deka. K výrobě můžete také použít vlákna vyrobená z člověka nebo z přírodních vláken.

& nbsp;

Je to umění příze a je především dekorativní. Je však také užitečná jako přikrývka.

& nbsp;

Vyvolává to váš zájem? Pokud ano, přečtěte si prosím dále. Budeme mluvit o tom, co odlišuje afghánskou deku od běžné přikrývky, spolu s jejími charakteristickými rysy.

& nbsp;

Lze jej po odlišení od běžné deky použít jako náhradu? Je to stejně účinné? Dozvíte se více, jak budete číst dál.

& nbsp;

Co je afghánská deka a její rozdíl od běžné deky?

Ve skutečnosti se štítky jako hody, afghánské deky a přikrývky v průběhu času zaměňovaly. Mají však rozdíly. Zde jsou některé aspekty, v nichž se liší.

& nbsp;

 • Velikost – Deka má velikost postele, ať už královnu nebo velikost krále. Na druhou stranu afghánské deky nejsou omezeny na žádnou velikost.

& nbsp;

Mohou mít velikost hodu nebo dokonce velikost postele. Existují dokonce afghánské přikrývky nebo laphansy, které jsou ideální pro vaše kolo.

& nbsp;

 • Materiály – Přikrývky jsou vyrobeny z jednoho kusu látky velikosti postele. Jejich konce jsou také vázány na rozdíl od hodů, aby se zabránilo roztřepení.

& nbsp;

Mezitím jsou afghánské deky pletené nebo háčkované. Jsou ručně vyráběné, což jim dodává výraznou strukturu.

& nbsp;

Navíc jsou obvykle barevné, ale při jejich výrobě můžete také použít jednu barvu.

& nbsp;

 • Konstrukce – Přikrývky se obvykle vyrábějí z vlněných směsí nebo rouna. Nejběžnějším materiálem používaným pro přikrývky je bavlna.

& nbsp;

Jak již bylo zmíněno opakovaně, afghánské deky jsou háčkované nebo pletené, což znamená, že jsou vyrobeny z příze.

& nbsp;

 • Použít – Pro zahřátí se používají běžné i afghánské deky. Afghánské deky však mají také dekorativní použití.

& nbsp;

Někdy je můžete vidět přehozené přes pohovky nebo pohovky, abyste místnosti dodali další vkus.

& nbsp;

Vlastnosti afghánských přikrývek

& nbsp;

 • Složitost – afghánské deky jsou vyrobeny člověkem a jsou prováděny tvrdou prací. Vyžadují různé typy a barvy přízí a dovednosti, aby vytáhli design nebo motiv. Stručně řečeno, vyžadují úsilí.

& nbsp;

To je dobrá věc, protože háčkování afghánských přikrývek pomáhá s pamětí. Nazývá se také háčkovaná terapie a pomáhá těm, kteří mají problémy s demencí!

& nbsp;

 • Pohodlí – Afganské deky nabízejí více než osobní projekty a dekoraci teplo a pohodlí. Ať už jste v zimě přitulení, nebo v létě pracujete na projektu, je tu pro vás afghánská deka.

& nbsp;

 • Velikosti – výhodou afghánské deky je, že se dodává v různých velikostech.

& nbsp;

Afghánská deka v plné velikosti je přibližně 50 ”x 65”. Lapghan je asi 35 ”až 40”. Dětská deka je naproti tomu přibližně 25 ”x 30”.

& nbsp;

Toto jsou obecná měření, takže podle vzoru můžete skončit s větší nebo menší afghánskou přikrývkou.

& nbsp;

Můžete také upravit afghánské deky, které jste vytvořili. Například můžete z dětské deky udělat afghánskou plnohodnotnou.

& nbsp;

Pokud jde o pruhované afghánské deky, je snadné je upravit.

& nbsp;

Čím jsou afghánské deky jedinečné?

Afghánské přikrývky se liší od přikrývek a přehozů. Toho bylo stanoveno.

& nbsp;

Čím je však přitažlivý pro veřejnost? Zde jsou některé charakteristiky afghánských přikrývek, které k nim přitahují lidi.

& nbsp;

Různé typy a styly afghánských přikrývek

Vzhledem k tomu, jak se afghánské deky používají k dekoraci, není divu, že pro jejich výrobu existují různé typy a styly háčkování nebo pletení. Zde je několik příkladů:

& nbsp;

 • Jednodílné – Toto je hit mezi začátečníky. Nejsou zastrašující a komplikované a je to dobrý začátek, pokud se chcete ponořit do háčkování nebo pletení afghánských přikrývek.

& nbsp;

 • Míle za minutu – Tato háčkovací technika se dělí na kousky. Pracujete na různých pásech a poté je spojíte.

& nbsp;

Tímto způsobem nedostanete ohromen množstvím háčkování, které musíte udělat. Technika míle za minutu je také výhodná, pokud neradi nosíte svůj projekt s sebou, protože potřebujete pracovat pouze na určitých dílech.

& nbsp;

 • Join-as-you-go – Tato háčkovací technika je také složena z kusů a je věrný svému jménu. Postupně spojujete různé strany motivů, na kterých pracujete. Je to zábavné, ale pro začátečníky je to trochu komplikované.

& nbsp;

 • Motiv – Podobně jako míle za minutu se i tento typ háčkování dělí na kousky – nebo v tomto případě motivy. Motivy mohou mít podobné nebo různé vzory. Mohou být také provedeny v blocích, známých také jako čtverce babiček.

& nbsp;

Motiv je oblíbenou technikou háčkování, protože je můžete vzít kamkoli a vzory, které můžete vytáhnout, jsou univerzální.

& nbsp;

 • Graphghan – V této háčkované technice budete háčkovat obrázek. Obrázek může být fotka vašeho mazlíčka nebo něco tak jednoduchého jako symbol. Může to být dokonce nápis!

& nbsp;

<

Lidé, kteří se rádi udržují v teple a pohodlí, jsou fajnšmekři. Znovu se můžete zeptat, co je to afghánská deka? Odpověď je, že jde o kombinaci designu a pohodlí, která odráží to, co bylo diskutováno výše.