Jak často vyměňovat polštář z paměťové pěny? 3 skvělé tipy!

Pokud chcete vědět, jak často vyměňovat polštář z paměťové pěny, můžete tak učinit každých 36 měsíců nebo dříve. Plán výměny je založen na tom, jak dlouho očekáváte, že polštář z paměťové pěny vydrží, což jsou dva až tři roky. Tato čísla však nejsou absolutní, protože kvalita, použití a péče o polštář ovlivní jeho životnost.

Neuvěřitelné na polštářích z paměťové pěny je to, že vydrží dlouho, zejména při správné údržbě. Musíte však vědět, kdy se rozloučit, protože polštář, který ztratil svou formu, již nebude podporovat a není pohodlný. Váš polštář z paměťové pěny by měl vždy odpovídat vašemu tělu, aby bylo dosaženo ideální spánkové polohy.

Jak často vyměňujete polštář z paměťové pěny?

36 měsíců, ale

Paměťová pěna obvykle používá polyuretan a můžete očekávat, že polštář z paměťové pěny bude třeba vyměnit po 36 měsících. Toto období se však bude lišit pro každého uživatele a produkt ve Velké Británii. Možná budete muset vyměnit polštář z paměťové pěny po dvou letech nebo dokonce déle než po třech letech, abyste zajistili, že z něj budete mít optimální spánkový zážitek.

Pomohlo by, kdybyste si vyměnili paměťový polštář, když

To znamená zkontrolovat polštář a měřidlo z paměťové pěny, pokud potřebuje výměnu. Polštáře z paměťové pěny mohou být drcené nebo pevné, ale někteří britští výrobci také kombinují paměťovou pěnu s jinými materiály. Takové míchání přispívá k potenciální životnosti paměťové pěny.

Nastrouhaný polštář z paměťové pěny by neměl tvořit shluky, takže zůstane ležet na něm adaptivní. Na druhou stranu, polštář z pevné paměťové pěny bude mít prohlubně a odmítne se časem vrátit do původní podoby. Tyto vlastnosti jsou signály, že musíte vyměnit polštář z paměťové pěny.

Proč vyměnit polštář z paměťové pěny

Podpora a pohodlí

Polštář z paměťové pěny, který ztratil svou strukturu, již nebude tak podpůrný a pohodlný, jak bylo dříve diskutováno. Může to ovlivnit kvalitu vašeho spánku, což je škodlivé pro vaše zdraví. Kromě toho mají polštáře z paměťové pěny pomoci udržet vaši polohu spánku pod kontrolou.

Zdraví

Pokud je hrudkovitá, plochá nebo nepravidelná, obrysy pevné pěny nebo tvarovatelnost rozdrcené pěny nebudou mít žádný užitek. Můžete také pociťovat bolesti těla a nepohodlí v průběhu času. Pamatujte, že každodenní opotřebení z používání a praní nakonec materiály rozloží.

Níže je uveden návod, jak pečovat o polštáře z paměťové pěny a pomoci jim rozšířit jejich služby. Přesto musíme polštáře vždy po nějaké době vyměnit, zvláště když polštář vypadá a cítí se ohromující bez ohledu na hloubkové čištění. Polštář může dokonce obsahovat alergeny, patogeny, prach, skvrny, zápach a další nepříjemné látky, což jsou další důvody, proč musíte polštář vyměnit a zajistit dobré zdraví.

Jak zajistit, aby polštář z paměťové pěny vydržel déle

Použijte chránič polštáře

Nejjednodušší způsob, jak prodloužit životnost polštáře z paměťové pěny, je použít povlak na polštář. Pamatujte, že zatímco polštáře z paměťové pěny mohou těžit z hlubokého čištění, jejich časté praní poškodí materiály. Díky použití ochrany polštáře však můžete polštář udržovat čistý a zabránit hromadění nečistot, protože je můžete častěji prát.

Chránič polštáře také zabrání úniku polštáře, prachu a dokonce i hmyzu, jako jsou roztoči a štěnice. Může dokonce sloužit jako bariéra pro naši kosmetiku, kožní buňky, pot, přírodní oleje a každodenní zneužívání při používání polštáře. Výsledkem je, že vlhkost nemůže proniknout a poškodit paměťovou pěnu a polštář ji chrání před naší hmotností, když na ní každou noc spíme.

Perte každých šest měsíců

Na závěr nezapomeňte, že si musíme polštáře z paměťové pěny umýt každých šest měsíců. Nějaká špína nebo rozlitá tu a tam jsou snadno odstranitelné očištěním skvrn nebo vysátím špinavé části polštáře. Nakonec je však budete muset důkladně vyčistit mytím, abyste zabránili zápachu a hromadění ošklivých věcí.

Důraz je třeba věnovat kontrole štítku o pokynech Itally na praní vašeho polštáře. Některé polštáře z paměťové pěny mohou používat jiné materiály, které vyžadují specifické způsoby a produkty pro praní. Lze si však pamatovat, že polštáře z paměťové pěny nesmí podléhat drsnému zacházení, čisticím prostředkům, bělidlům a vysokým teplotám.

Nechcete zničit tvar a strukturu polštáře, takže buďte opatrní, když polštář stlačíte. Také se chcete ujistit, že jste jej důkladně vypláchli, abyste se zbavili pěny. A nakonec polštář z paměťové pěny nakonec vysušte, protože vlhkost podporuje růst plísní.

Závěr

Polštáře z paměťové pěny jsou docela působivé, pokud jde o životnost. Bylo by však nejlepší, kdybyste se stále naučili, jak často vyměňovat polštář z paměťové pěny, abyste z nich získali maximum. Můžete očekávat, že polštář vydrží 36 měsíců, a poté můžete získat nový.

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda potřebuje výměnu, je, pokud polštář ztratil svou formu. Nastrouhané polštáře z paměťové pěny tvoří shluky, zatímco polštáře z pevné paměťové pěny budou mít prohlubně. Pokud polštář ztratí schopnost vrátit se do původní struktury, je nejlepší jej vyměnit, aby nedocházelo k nepohodlí.

Používání povlaku na polštář a jeho praní každých šest měsíců by bylo vynikajícím postupem, aby váš polštář z paměťové pěny vydržel déle. Pamatujte však, že kvalita a použití polštáře budou také mít vliv, pokud může trvat 36 měsíců, než bude potřeba výměna nebo ne.