Co je ILD matrace: Kompletní průvodce pevností

Odpověď na to, co je ILD matrace, lze snáze pochopit, pokud ji spojíte s pevností a měkkostí postele. Jedná se o měření používané pro matrace, zejména pěny, jako je paměťová pěna a latex. Diskutujeme o hodnoceních ILD, abychom vám pomohli lépe jim porozumět bez matoucího žargonu.

Doporučujeme také, abyste si přečetli tuto příručku, jak zvolit pevnost matrace. ILD má také určité spojení s pevností postele, takže musíte porozumět také stupnici pevnosti. Pamatujte však, že ILD není jediným faktorem, který ovlivňuje pevnost matrace.

Vše, co potřebujete vědět o ILD na matracích

Co je ILD?

ILD je zkratka pro průhyb zatížení odsazením a pomůže vám vědět, jak je matrace pevná nebo měkká. Hodnotu ILD uvidíte také v jiných pěnových výrobcích, jako je nábytek a sedačky. Pro hlubší pochopení ILD označuje, kolik síly je potřeba ke stlačení pěny.

ILD vs IFD

ILD je stejný jako IFD nebo Impression Force Deflection. Obě hodnocení jsou zaměnitelná, protože měří sílu potřebnou ke stlačení pěny. Hodnocení ILD však uvidíte častěji v matracích.

Nízká ILD vs. vysoká ILD

Nízké hodnocení ILD naznačuje, že se jedná o měkkou matraci, zatímco matrace s vysokým hodnocením ILD je pevná matrace. Čím nižší je hodnocení ILD, tím je pěna měkčí a čím vyšší je hodnocení ILD, tím je pěna pevnější. Výrobci matrací budou také používat kvantitativní měření ILD, jako jsou měkká, střední, středně pevná a pevná.

ILD a pevnost

Hodnota ILD matrace vám pomůže určit, jak je měkká nebo pevná. ILD však není jediným vlivným faktorem pevnosti, protože se týká pouze jedné pěnové vrstvy matrace. Ostatní materiály uvnitř také diktují celkovou pevnost postele.

Co jsou hodnocení ILD?

Hodnocení ILD nebo 25% ILD je počet liber tlaku potřebného ke stlačení pěnové vrstvy, aby se dosáhlo hloubky 4 palce o 25%. Hodnocení ILD vám pomůže určit, zda je matrace měkká, středně měkká, střední, středně pevná a pevná. Je důležité porozumět hodnocení ILD, abyste zjistili, která matrace je pro spánek nejlepší.

Měkká matrace

Hodnocení ILD 19, 20 a 21 znamená měkkou matraci. Tyto hodnoty mohou být pro ideální spací povrch příliš nízké, protože se vaše tělo ponoří příliš hluboko do pěny. Pokud pěna netlačí zpět na tlak, ztratíte oporu, což je pro správné držení těla klíčové.

Středně měkká matrace

Středně měkká matrace bude mít hodnocení ILD 22 nebo 23. Tato pevnost matrace je ideální pro děti nebo lidi, kteří chtějí trochu sevřít, aniž by šli příliš hluboko. Ve srovnání se středními matracemi však středně měkké postele nejsou tak běžné.

Střední matrace

Nejběžnější a nejoblíbenější tuhost matrace je střední, protože bude fungovat téměř pro všechny typy pražců. Střední matrace má hodnotu ILD 24, 25 nebo 26. Pokud si nejste jisti, jakou matraci na základě hodnocení ILD získat, zvažte střední postel.

Středně pevná matrace

Matrace s hodnocením ILD 27, 28, 29, 30 nebo 31 jsou považovány za středně pevné. Ve srovnání se střední postelí s hodnotou nižší než 27 nezažijete se středně pevnou matrací žádný únik. Tato matrace by vám mohla prospět, pokud chcete postel s bolestmi zad.

Pevná matrace

Pevná matrace bude mít hodnotu ILD 32, 33, 34, 35 nebo 36. Je možné vidět hodnocení nad 36, ale postel bude příliš tuhá na pohodlí. Ti, kteří spí na břiše, však budou mít prospěch z pevné pěnové matrace, která udrží páteř neutrální.

Co je hodnocení pevnosti 20 ILD?

Matrace s pevností 20 ILD je měkká postel. Ti, kteří chtějí spací plochu, která je hluboce tlačí, se budou cítit pohodlně s matrací 20 ILD. Dávejte si však pozor na spaní ve velmi měkkých matracích, protože vás to neudrží, což vede k dlouhodobé bolesti těla.

Jaká je hustota pěny?

Hustota pěny se týká množství pěny na měřitelnou velikost. Pokud například vážíte blok pěny měřící konkrétní rozměr a je 3LB, má hustotu 3LB. Nejběžnější hustoty pěny jsou 1LB, 2LB a 3LB, ale můžete také vidět materiály až 15LB.

Hustota pěny vám neříká, jak pevná bude. Místo toho vám dává představu o dlouhověkosti materiálu. Proto se na nábytek často používají pěny s vysokou hustotou, protože dokážou odolat poptávce po použití.

Závěr

A to je vše! Abychom zrekapitulovali odpověď na to, co je ILD matrace, pomůže vám určit, jak měkký nebo pevný je pěnový výrobek. Čím vyšší je hodnota ILD, tím je pevnější a čím nižší je hodnota ILD, tím bude měkčí.

Pamatujte, že při nákupu matrace nestačí sledovat hodnocení ILD. Měli byste také zvážit jeho další materiály, které vám pomohou posoudit jeho očekávanou pevnost. Doporučujeme také seznámit se s hustotami pěny.