Co dělat se starými pouzdry na polštáře: 6 praktických tipů

Po zakoupení náhradních dílů by lidé s největší pravděpodobností uskladnili ty první, kdo ví, jak dlouho, takže místo toho, aby je nechali hnít, je zde co dělat se starými polštáři.

Řekněme, že když jste procházeli obchodem nebo procházeli online obchody v Itálii, zjistili jste, že kupujete nové povlaky na polštáře. S množstvím existujících krytů ve vašem úložišti vás ale přemýšlí, co dělat se starými.

Jak znovu použít záchrannou látku ze starých pouzder na polštáře

Možná jste si nechali vyměnit polštáře, protože vás design už unavil, nebo jednoduše proto, že jste našli něco lepšího. V podobných případech jsou tkaniny s největší pravděpodobností stále v dobrém stavu. Z nich lze vytvořit tolik projektů.

Tip 1: Vyrábejte různé druhy tašek

Díky tvaru a pouzdru na polštáře je jejich přeměna na tašky hračkou. Existují různé způsoby, jak je vyrobit, a slouží také různým účelům, v závislosti na vaší potřebě.

Například pokud si musíte koupit potraviny, ale není k dispozici žádná ekologická taška, plastové a papírové tašky nejsou vaší poslední možností. Pokud máte starý povlak na polštář nepoužívaný, můžete si z něj vyrobit opakovaně použitelnou tašku na potraviny.

Tip 2: Použijte jej jako obal na svůj nábytek a věci

Kdo říká, že na zdobení polštářů lze použít pouze polštáře? Pokud máte pocit, že vaše jídelní židle potřebují trochu více barvy a života, použijte je k zakrytí zad. Budete se divit, jak může změnit nejen sedadla, ale také místnost.

Alternativně můžete také použít povlaky na polštáře k ochraně věcí ve vašem domě před prachem a jinými vnějšími faktory. Koneckonců, pokud jste si právě umyli oblečení a boty, chtěli byste, aby zůstaly co nejdéle čisté a neporušené.

Tip 3: Proměňte látku na záclony

Pokud by výrobce vyráběl vaše staré povlečení na polštáře pro dekorativní účely, bylo by zbytečné je používat jako přikrývky a nechat je pouze skryté. Proto z nich můžete místo toho vytvořit závěsy, díky nimž bude váš dům útulnější.

Jsou také chvíle, kdy měníte povlak na polštář kvůli vyblednutí barvy nebo slzám v látce. Ty nemusí vyjít perfektně jako skladiště nebo dekorace, ale stále můžete najít způsob, jak je použít po celém domě.

Tip 4: Oprášte lopatky elektrických ventilátorů

Odstranění prachu z lopatek ventilátoru může být někdy fuška, protože nečistoty při tom všude jdou. Pokud však pro tento úkol použijete polštáře, nebudete muset tomuto problému čelit.

Vložte čepel dovnitř povlečení na polštář a pomalu táhněte potah, přičemž látku udržujte co nejblíže k povrchu. Prach z ventilátoru se místo toho hromadí uvnitř skříně, nikoli na podlaze.

Tip 5: Dosáhněte rohů stropu a vyčistěte pavučiny

Odstranění pavučin ze stropu, zejména rohů, může být docela těžké. Pokud jste nedbalí, můžete poškrábat barvu stěny. Abyste zabránili takové tragédii, zabalte konec svého dlouhého koštěte nejprve polštářem, než se dostanete na místo.

Tip 6: Otřete povrchy nábytku a podlah

I když má látka neopravitelné poškození, například slzy a díry, nemůžete se jen tak snadno vzdát. I v tomto stavu jej stále můžete využít tak, že z něj uděláte ubrus. Po řezání nezapomeňte na okraje přišit lem, abyste zabránili roztřepení.

Výhody používání kvalitních polštářů

Polštáře používáme roky, ale víte, jaké výhody polštáře nabízejí? Zde jsou některé z výhod používání vysoce kvalitních polštářů:

Udržuje vaši páteř přirozeně vyrovnanou

Náš krk se mírně ohýbá dopředu, aby unesl váhu hlavy. Je zásadní udržovat tuto křivku, i když odpočíváte. Pokud jsou polštáře příliš vysoké, váš krk se abnormálně ohne, což způsobí napětí na krku a ramenou. Tato poloha může také zúžit vaše vzduchové potrubí, což vede k ucpanému dýchání a chrápání, což může bránit vašemu spánku. Na druhou stranu to může způsobit namáhání krku a svalů, pokud je polštář příliš nízký.

Výška polštáře by měla záviset na osobních preferencích a tělesných rozměrech. V ideálním případě by měl být polštář asi 10 až 15 centimetrů a měl by podporovat váš krk a záda.

Polštáře jsou nastavitelné

Polštáře můžete upravit tak, aby vám byly pohodlnější. Může sledovat obrysy a tvar vašeho těla, aby vám pomohl zmírnit jakékoli bolesti a tlakové body.

Polštáře jsou pohodlné

Co dělá dobrý polštář? Vysoce kvalitní polštář do značné míry závisí na osobních preferencích. Pohodlný polštář vám pomůže dobře si odpočinout a ráno se cítit pod napětím. K polštáři, který si vyberete, můžete přidat také pohodlí. Někteří dávají přednost flanelovým a bavlněným povlečením na polštář, jiní preferují hedvábí.

Závěrečné úvahy o tom, co dělat se starými pouzdry na polštáře

Existuje mnoho odpovědí na to, co dělat se starými povlečeními na polštáře, takže nezapomeňte, že vyhodit je není vaše jediná možnost. Nejen, že tato britská kutilská řemesla ušetří vaše výdaje, ale také vám pomohou minimalizovat produkovaný odpad.