5 DIY o tom, jak vyčistit čirou oponu

Průhledné závěsy jsou vyrobeny z bavlny, polyesteru nebo nylonu; problém údržby čistého závěsu jako takového vzniká současně z důvodu údržby tohoto polyesteru, nylonu nebo bavlny.

V tomto článku jsem zdůraznil a vypsal různé kroky, které vás provedou při čištění naprosté závěsy bez poškození vašich tkanin. Přečtěte si až do konce, abyste pochopili jednoduchého průvodce.

Snadné kroky k čištění čirých záclon

Níže jsou vysvětleny jednoduché a snadné kroky k čištění čistých záclon doma (udělejte si sami) nebo průmyslově.

Než se ale rychle vrhnete na kroky, je zde několik materiálů, které musíte pro provedení tohoto projektu zpřístupnit

  • Mírné (lehké) mýdlo na praní
  • Bílý těžký ručník
  • Mycí vana nebo dvě mycí nádoby
  • Žínka

Krok č. 1: Sejmutí čiré opony z tyče na oponu

První, co je třeba udělat při zvažování, „jak čistit čiré závěsy“, je odstranit čirý závěs ze závěsné tyče závěsu.

Odsuňte záclonovou tyč z věšáků, jemně záclonu z tyče odstraňte a poté závěsem zatřeste, abyste odstranili prach z látek.

Upozorňujeme, že tento proces neuvolňuje prach ze závěsu. Po chvíli zatřeste čirou oponou, jemně ji sklopte (zaklepejte) a vytvořte kulatý tvar, poté spusťte oponu na čistý povrch.

Krok č. 2: Vyjměte nádoby a naplňte je vodou

Tento krok vyžaduje uvedení mycí vana nebo vaše dvě mycí nádoby (bez mycí vany) a naplňte jednu nádobu studenou vodou a naplňte teplou vodou.

Poté proveďte vyndání svého lehkého (jemného) mýdla nebo čisticího prostředku, který se velmi doporučuje pro praní tkanin a nalijte některé do nádoby obsahující teplou vodu.

Dávejte pozor, abyste do mycí nádoby nenalili větší množství, abyste zabránili velkému pěnění během procesu oplachování nebo vystříknutí mýdla na podlahu.

Před dalším krokem nechte mýdlo asi 4 minuty smíchat s teplou vodou.

Krok č. 3: Namočte skládaný závěs do teplé mýdlové vody

Tento proces označujeme jako střední proces, když se učíme, jak „čistit naprostou oponu“. Vyžaduje, abyste složený závěs dříve, provedený v kroku 1, vložili do nádoby obsahující směsnou teplou vodu a mýdlo.

Ujistěte se, že jste záclonu ponořili důkladně do mýdlové vody pro rovnoměrné čištění a nechali záclonu v mýdlové vodě asi 6-12 minut, aby záclona mohla absorbovat velkou část mýdlové vody .

Když je tento proces zapnutý, můžete se rozhodnout vyčistit okna pomocí žínky, abyste získali čisté prostředí na celkovém konci.

Poznámka: Nečistěte čirou záclonu, aby nedocházelo ke zmačkání látek. Toto mýdlo (kapalina) dokáže důkladně vyčistit čistou záclonu i bez kartáčování nebo praní záclon.

Krok č. 4: Sušení promočených záclon

V tomto kroku máte za úkol vyschnout čistou záclonu namočenou dříve jako v kroku 3. Chcete-li to provést, vyjměte poskytnutý těžký bílý ručník a rozložte jej na rovný povrch – jako stůl.

Sundejte čirý závěs z nádoby s teplou vodou a jemným zatlačením vypusťte mýdlo ze závěsu, poté záclonu na chvíli omyjte a čirou záclonu položte do nádoby obsahující studenou vodu pro opláchnutí.

Krok č. 5: Zavěšení závěsu na tyč závěsu

Chcete-li zavěsit oponu na její formální pozici:

  1. Rozpláchněte oplachovaný závěs na dříve roztaženou ručník.
  2. Zkontrolujte, zda záclona velmi dobře zakrývá ručník.
  3. Skládejte ručník proti závěsu – cyklicky ho rolujte, aby ručník absorboval obsah vody v čirém závěsu. < / span>

Toto je nejjednodušší způsob sušení čirého závěsu. Pokud ručník navlhne a záclona ještě není vysušená, vyměňte ručník a postup opakujte, dokud záclona nevyschne. Po dokončení tohoto kroku „Jak vyčistit čistou záclonu“ bude vaše záclona zavěšena.

Zavěste vlhkou zástěru tak, že obtočíte tyč závěsu v rukávech záclony, a zavěsíte ji na závěsy. Více, pro rychlejší pochopení, je níže vysvětleno více klíčových slov.

Lze čisté závěsy čistit pračkou?

Vzhledem k tomu, že čisté závěsy jsou vyrobeny z polyesteru, bavlny nebo nylonu, lze je kompletně prát a můžete je čistit pomocí pračky.

& nbsp;

Jak můžete vyčistit čiré závěsy, aniž byste je sundali?

V tomto článku, jak čistit čiré závěsy, pokud chcete vědět, jak čistit čiré závěsy, aniž byste je sundávali, je zde nejlepší praxe použití vysavače. . Pomocí vysavače přes čirý závěs jej zbavte prachu.

Je čištění plachty snadné?

Ano, proces čištění čirých záclon je snadný a jednoduchý, jak je vysvětleno ve výše uvedených krocích. Je to něco, co můžete udělat sami.

& nbsp;

Jak získáte Sheer Curtains?

Chcete-li zesvětlit čiré závěsy, postupujte podle výše popsaných kroků, pouze budete muset do studené vody namísto jemného mýdla přidat sódu a ocet. Jedlá soda a ocet jsou dobrým bělícím prostředkem.

& nbsp;

Závěr

V tomto článku jsme zdůraznili jednoduché kroky, „jak čistit čiré závěsy“, a před provedením jakýchkoli kroků potřebujete dobré porozumění.