4 jednoduché kroky, jak vyrobit zvukotěsné závěsy!

Nežádoucí hluk může proniknout do vašeho domova a narušit vaši koncentraci nebo spánek. Chcete-li se zachránit, můžete se obrátit na záclony pohlcující zvuk. V tomto článku se naučíte jednoduché kroky, jak vyrobit zvukotěsné závěsy.

Je to docela snadné. Možná z něj budete chtít udělat novou novou oponu, nebo ji můžete přidat jako spodní vrstvu do své staré opony. V případě posledně jmenovaného budete potřebovat pouze šicí nástroje jako jehla, nit, měřicí páska nebo jakékoli jiné zařízení pro měření vzdálenosti a nůžky. Poté můžete blokovat rušivé zvuky přicházející do vašeho domova.

Výběr materiálu pro zvukovou izolaci záclony závisí na záclonách, které kupujete. Pokud hledáte koupit nejlepší zvukotěsný materiál, použijte sametové, polyesterové nebo semišové závěsy, které mají vlákna navíc.

Můžete se také rozhodnout pro tepelně izolované závěsy jako dobrou alternativu. Jsou také účinné při tlumení zvuku a zakrývají každou vzduchovou mezeru.

4 snadné kroky k vytvoření zvukotěsných záclon

Níže jsou materiály, které se musíte připravit, když plánujete, jak vyrobit zvukotěsné závěsy;

 • Jakékoli dva kusy látky podle vašeho výběru musí mít stejnou velikost, šířku a délku, aby se vešly do vašeho okna.
 • Kus na výplň materiálu uvnitř syntetické přikrývky by měl být alespoň o 2 cm užší a o 2 cm kratší než vaše tkanina
 • Dvě očka pro zavěšení záclon
 • Bavlněná nit
 • Svinovací metr
 • Špendlíky
 • Nůžky
 • Šicí stroj
 • Krejčovské křídy

Krok 1: Změřte rozměry svého okna

Prvním krokem, když plánujete, jak vyrobit zvukotěsné závěsy, je měření. Začněte změřením výšky a šířky okna a zakryjte veškerý prostor, kam mají vaše záclony pohlcující zvuk zabírat.

Abyste měli dostatečnou absorpci zvuku, zajistěte, aby závěsy pokrývaly celý povrch vašeho okenního prostoru. Pokud chcete zakrýt posuvné sklo nebo okno od podlahy ke stropu, zvažte, že vaše závěsy musí dosáhnout na podlahu, a je v pořádku přidat další palec nebo dva, aby byly bezpečnější.

Účinnost vašich zvukotěsných clon závisí na množství pokryté oblasti. Pokud byste chtěli dělat věci na koncích záclony, aby mohly mít leštěnou povrchovou úpravu, přidejte další dva palce k hornímu okraji a spodní části záclonové tkaniny s dalšími půl palce na obou stranách.

Krok 2: Zahrňte více záhybů

Zdvojnásobením zvětšete měření šířky. Chcete-li získat efektivní nastavení opony, zahrňte do záclony více záhybů, absorbovalo by to více vnějšího zvuku. To znamená, že u okna o šířce 5 stop byste měli plánovat použití 10 stop látky.

Krok č. 3: Přeložte a sešijte

Přeložte lemy přes špendlíky a našijte je jehlou a nití na místo. Když skládáte, ujistěte se, že jste složili více než 2 palce na horním okraji a dole, půl palce po stranách. Horní konce lemu nechejte otevřené, aby jím prut mohl projít.

Pokud byste raději nedělali stehy, můžete lemy spojit lepicí lemovací páskou. Vložte to pod okraj lemu a poté pásku zajistěte žehličkou. Můžete také postupovat podle pokynů z balíčku produktu.

Krok č. 4: Zavěste svou zvukotěsnou oponu

Posledním krokem, jak vyrobit zvukotěsné závěsy, je zavěšení závěsu. Protáhněte závěsnou tyč skrz otevřený lem a zavěste hotový zvukotěsný závěs.

Tipy pro vytváření zvukotěsných záclon

Měli byste však vědět tři užitečné tipy, když zjistíte, jak vytvořit zvukotěsné clony, abyste z těchto clon získali nejlepší zvukové redukční efekty. Oni jsou;

 • Kupte si čtyři panely pro každé ze svých oken, nejen dva. Na účinnosti záleží na hustotě a čím více se vejde do místnosti a okna, tím lepší efekt získáte.
 • Nezapomeňte si koupit závěsy s délkou 96 palců místo záclon s 84 palci. Ve výsledku budete mít závěsy od stropu k podlaze, zejména ty se stropem 8 palců.
 • Použitím konzol pro montáž na strop pro vaše závěsy se vaše závěsy přiblíží ke stropu a v důsledku toho zablokují více zvuku.

Fungují clony proti hluku?

Když odhlučíte závěsy, výrazně to změní efekt šumu. I když závěsy nemusí bránit vstupu zvuků, mohou absorbovat spoustu zvuků.

Ale pokud stále chcete dosáhnout tlumeného efektu hluku, můžete přidat zvukotěsné závěsy, které jste vyrobili.

Jak si mohu vybrat vysoce kvalitní zvukotěsnou clonu?

Abyste získali účinnou zvukotěsnou oponu, musí být objemná, pevně tkaná a pouze zakrývající od stropu po podlahu vašeho okna, musí být také o několik palců větší než vaše okno po stranách.

Nejdůležitější zde je, aby vaše zvukotěsné závěsy pokrývaly co nejvíce obvodu kolem vaší záclony. Díky tomu záhyby záclon vytvoří dostatečné utěsnění kolem povrchu okna.

Jaké jsou výhody zvukotěsných clon?

Kromě schopnosti zvukotěsných záclon poskytnout vašemu domovu, bytu nebo kanceláři tišší efekt si můžete užít také další skvělé výhody těchto záclon snižujících hluk. Mezi tyto výhody patří;

 • Stínění vašeho domova před vniknutím světla: Efekt zatemnění získáte, když použijete zvukotěsnou clonu, což je velmi oblíbený efekt, který lidé ve svých domovech chtějí.
 • Získáte také více izolačních vrstev látky, které vám pomohou během horké a studené sezóny.
 • Instalace zvukotěsných záclon do vašeho prostoru je jednoduchá a snadná.
 • Získáte mnoho zvukotěsných clon navržených tak, aby fungovaly na základech akustických funkcí, které co nejvíce zabraňují vstupu zvuku.

Závěr

Zatímco použití zvukotěsných clon nemusí být stejné jako u zvukotěsného okna, je to stále vynikající prostředek ke snížení vniknutí zvuku za velmi přijatelnou cenu. Jednoduché kroky k vytvoření zvukotěsné clony popsané v tomto článku vám pomohou, jak vyrobit zvukotěsné clony, které slouží jako zvukotěsné, a zablokovat zvuk přicházející zvenčí do vašeho prostoru.