4 užitečné tipy, jak si vybrat záclony

Výběr závěsu nebyl nikdy jednodušší pomocí těchto čtyř tipů popsaných níže v tomto článku. Pokud hledáte dokonalou záclonku vhodnou pro váš domov, jste na správném místě. Pokračujte ve čtení, abyste našli ty nejlepší závěsy přizpůsobené vašemu stylu.

Co je to opona?

Záclona je závěsná látka, která má různé odrůdy používané pro různé účely. Prvním účelem je blokovat sluneční světlo. Druhým účelem je zajistit lidi za oponou. A konečně, třetím účelem je zakrýt průvany. Z jakéhokoli důvodu potřebujete záclonu, níže jsou uvedeny tipy, které můžete použít při výběru záclon.

Tip č. 1 – Zjistěte, jaké místo umístíte

Různé oblasti potřebují různé druhy záclon. Například v ložnici byste potřebovali tmavší, pevné závěsy. Důvodem je to, že dodá temnou atmosféru. Pomůže vám spát rychleji než kdykoli předtím, pokud je místo černé na výšku s jemnou záře z lampy. U lidí s nyktofobií je to však jiný případ – strach z noci nebo tmy.

Pokud jste jedním z těchto lidí, pak vám bude lépe se světlou oponou. Pokud jde o obývací pokoj nebo možná koupelnu, jsou pro ně také určeny závěsy. Prvním tipem je tedy vědět, jaké místo to umístíte.

Tip č. 2 – Poznejte měření

Vyjměte svinovací metr a nejprve změřte délku a šířku okna. Mějte na paměti, že měření shora dolů a přidání 2 nebo 3 palců k velikosti je obvyklý proces.

Zkuste přidat 4 až 8 palců na obě strany pro šířku. Tyto další palce by blokovaly světlo ze slunce, což by vám umožnilo kdykoli udržet váš pokoj úplně tmavý. Poté, co jste znali měření, je to, když se chystáte vybrat záclonu přizpůsobenou této oblasti.

Ujistěte se, že má odpovídající velikost a že není příliš dlouhá ani příliš krátká. Krátké závěsy však mají také své výhody. Je odolnější než ty delší, protože krátké závěsy se nedotýkají země. Na druhou stranu delší záclony přinášejí iluzi větší místnosti.

Tip č. 3 – Spojte se s tématem svého domu (nebo buďte jedineční!)

Záclony dodávají jakékoli elegantní atmosféře jakoukoli místnost, do které ji umístíte. Pokud chcete být jedineční, můžete do každé oblasti umístit jinou záclonu. Pokud si však přejete, aby dům vypadal podobně, musíte jít spolu s tématem.

Pokud chcete, aby vaše závěsy splynuly se zbytkem místnosti, zvolte stejnou barvu jako stěny. Trik při výběru záclon, které se hodí k vašemu motivu, je výběr odstínu 1-3krát světlejšího nebo tmavšího. Toto je užitečný tip, jak zvolit záclony.

Na druhou stranu zvolte světlé odstíny červené, modré, růžové, zelené a dalších barev, které ladí s barevným schématem vašeho domova se smluvními závěsy, pokud dáváte přednost jedinečnému nebo odlišnému stylu. Tyto barvy jsou ideální, pokud chcete, aby váš pokoj byl dramatičtější a energičtější.

Pokud by byl váš pokoj více vystaven slunci, měli byste se těmto barvám vyhnout. Bude to příliš jasné a škodlivé pro oči.

Levandule, pastelové, dětské modré, fialové a růžové jsou některé fantastické barvy, které mohou vašemu prostoru dát uklidňující pocit z víkendu. Vyberte si tyto barvy, pokud chcete svůj pokoj proměnit v relaxační útočiště.

Tip č. 4 – Výběr vhodné látky

Tkanina má významný dopad na vzhled záclon. Máte na výběr z krajek, bavlny, sametu a mnoha dalších. Tradiční pokoje těží z těžších látek, zatímco minimalistické pokoje těží z čistých látek.

Mějte také na paměti, že každá tkanina klesá odlišně od různých nadmořských výšek, takže mohou vypadat jinak, když jsou skládaná a stažená.

Zároveň si vyberte látku podle svých preferencí údržby. Některé vyžadují náročnější údržbu a čištění, zatímco jiné nabízejí lehčí alternativu.

Je záclona světlé barvy mnohem lepší než záclona tmavé barvy?

Než se rozhodnete, zda použít světlejší nebo tmavší závěsy, ujistěte se, že ladí se zbytkem nábytku v místnosti a barvou stěny. Na stěny lze použít chladné barvy, jako jsou červené, pomeranče a hnědé, a také vynikající barvy, jako jsou modré, šedé a bílé.

Jak doporučují návrháři interiérů, jednobarevné závěsy jsou závěsy, které mají stejnou barvu jako zeď. To znamená, že mohou být přibližně o jeden odstín tmavší nebo světlejší než aktuální barva stěny.

Můžete si vybrat doplňkovou barvu pro libovolnou barvu stěny. Na barevném kruhu jsou to barvy, které jsou naproti sobě. Když to budete vědět, pomůže vám to při rozhodování, zda si koupit světlejší nebo tmavší záclonu.

Je lepší mít záclony, které odpovídají barvě stěny, nebo ne?

Odpověď na to je, že to záleží na vašem stylu. V dnešní moderní době má mnoho domů bílé stěny, takže se hodí ke všemu. Barvy říkají hodně o vaší osobnosti. Takže si vyberte, co považujete za vhodné.

<

S ohledem na tyto čtyři jednoduché tipy je nyní výběr záclon uzavřenou záležitostí. Mějte na paměti, že byste měli vědět, jaké místo umístíte, a nezapomeňte na jejich měření. Další věci, jako je barva, styl a výběr vhodné látky, jsou na vašich preferencích. Hodně štěstí při jejich hledání!