Jak dlouho ovlivňují rychlostní lístky vaše pojištění? 4 tipy, jak ušetřit

Jak dlouho ovlivňují pokuty za překročení rychlosti vaše pojištění? I ti sofistikovaní motoristé jedou přes rychlostní limit, proto dostanou rychlostní lístek. Rychlostní lístek může vést ke zvýšení pojistného. Obvykle můžete očekávat, že rychlostní jízdenka zůstane alespoň tři roky na vašem záznamu o pojištění auta. Ve vašem záznamu by to mohlo zůstat až pět let. To však bude záviset na vašem poskytovateli pojištění a také na státě, ve kterém žijete. Rychlostní lístek může v průměru zvýšit sazbu o 460 USD ročně.

Než vám pojišťovna zvýší sazby, obvykle se vezme v úvahu závažnost pokuty za překročení rychlosti. Pokud váš rychlostní limit překročí 6 až 10 mil za hodinu, neroste tak rychle jako řidič, který překročí rychlost 20 mil/h.

Důvody, proč se zvýší pojištění, pokud máte rychlostní lístek

Jak dlouho ovlivňují pokuty za překročení rychlosti vaše pojištění? Opět by to ovlivnilo vaše pojištění na dlouhé tři roky, takže při řízení buďte opatrní. Když dostanete jízdenku za překročení rychlosti, předpokládá to, že máte nebezpečné řidičské návyky, které by mohly mít za následek nehodu, což pro vás představuje větší riziko pojištění. Průmyslová data navíc ukazují, že řidiči v budoucnu po obdržení jednoho lístku obdrží více jízdenek.

Váš poskytovatel pojištění zvýší vaše sazby, aby nahradil dodatečné riziko pojištění vašeho vozidla. Mějte na paměti, že pokud obdržíte příliš mnoho lístků, ať už kvůli překročení rychlosti nebo kvůli jiným přestupkům, váš poskytovatel vám může odmítnout pokrytí, když se vaše zásady chystají obnovit. Po obdržení pokuty za překročení rychlosti máte tři možnosti.

#1. Zaplaťte za lístek

Po obdržení jízdenky zaplatíte pokutu v závislosti na vašem stavu a počtu kilometrů, které jste najeli nad rychlostní limit. Zaplacení jízdenky je přiznáním viny a bude mít za následek body na vašem řidičském průkazu a zvýšení sazeb pojištění.

#2. Soutěž o lístek

Jakmile obdržíte lístek za překročení rychlosti, všimnete si, že obsahuje pokyny, jak o něj zpochybnit. Pokud úspěšně zpochybníte jízdenku, nezískáte body za licenci a pojištění auta se nezvýší.

#3. Ignorování tiketu

Pokud vstupenku odmítnete zaplatit nebo o ni požádáte ve stanoveném časovém rámci, s největší pravděpodobností obdržíte oznámení, že budete muset zaplatit další poplatky. Ignorování lístku navíc může mít za následek, že vám stát pozastaví nebo odebere licenci, což pojišťovny nepovažují příznivě.

Tipy, jak ušetřit na pojištění auta po překročení rychlosti

I když rychlostní jízdenky vedou ke zvýšení sazeb, existují kroky, které můžete podniknout, abyste snížili náklady na pojištění auta. Následující návrhy vám mohou pomoci, abyste je mohli zvážit:

#1. Požádejte o slevy

Zatímco jízdenka za překročení rychlosti znamená, že pravděpodobně nebudete mít nárok na žádné slevy pro bezpečné řidiče, existují další slevy, na které můžete mít nárok. Pokud jste tak ještě neučinili, zvažte svazkování pojištění majitele domu se společností, která vám pojištění auta poskytuje, abyste získali slevu na svazování.

Pokud do stejné zásady přidáte všechna vozidla své domácnosti, uvidíte také značné úspory. Mnoho poskytovatelů nabídne slevu za používání funkce automatických plateb. Pokud máte v zásadě ovladač pro mladistvé, může mít nárok na slevu při zachování 3.0 GPA nebo vyšší.

#2. Jezděte bezpečně

Přestože jste již obdrželi pokutu za překročení rychlosti, není ještě pozdě začít bezpečně řídit. Pokud do tří let od prvního lístku nedostanete další lístky, bude váš poskytovatel pravděpodobně ochotnější snížit ceny.

#3. Nakupujte kolem

Protože každá pojišťovna má svůj systém hodnocení, jiný poskytovatel vám může nabídnout nižší sazby, a to i po zohlednění nedávných pokut za překročení rychlosti.

#4. Volba zmírnění

Ačkoli zmírnění nemůže udržet rychlostní lístky mimo záznam, může pomoci snížit pokutu, kterou budete platit. Díky tomu budete u soudu přiznávat vinu, ale budete mít příležitost vysvětlit svou situaci, kvůli které jste měli lístek. Poté můžete soudce požádat o shovívavost.

Mějte však na paměti, že tato možnost není zaručena.

Bude záležet na tom, zda soudce vaší omluvě uvěří nebo ne. Soudce může, ale nemusí snížit vaši pokutu. V některých případech to nechají tak, jak to je. Pamatujte si tedy všechny tyto tipy a informace a budete v pořádku! A tak dlouho zůstane ve vašem záznamu jízdenka za překročení rychlosti.

Je to zábal!

Jak dlouho ovlivňují pokuty za překročení rychlosti vaše pojištění? V několika státech je průměrný počet let, po které může rychlostní lístek zůstat na řidičském průkazu, tři roky. V určitých stavech však může být větší i menší. Například jezdci z Virginie uvidí lístek na překročení rychlosti po dobu pěti let.

pokuta za překročení rychlosti nebude mít vliv pouze na částku pojistného, ​​ale může také ovlivnit některé další aspekty. Po citátu bude možná muset zaplatit soudní poplatky, pokuty a jít do autoškoly.

V závislosti na závažnosti vašeho přestupku může být vaše licence pozastavena a za její obnovení může být účtován další poplatek. Cena jízdenky za překročení rychlosti se může lišit v závislosti na tom, jak rychle jedete, o kolik se zvyšuje vaše pojištění a jaké sankce vám hrozí.

Pochopení zákonů vašeho státu vám může pomoci připravit se na pozdní jízdenky poté. Doufáme, že jste se z tohoto příspěvku hodně naučili. Další užitečné články o pojištění, jako je tento, si můžete přečíst, jak najít číslo mé pojistky na auto nebo kdy je nejvhodnější doba pro pojištění auta.