Kolik platíte za zdravotní pojištění? A důležité prvky vašeho pojistného plánu

Nejčastější otázkou mezi běžnou populací je, kolik platíte na zdravotním pojištění? Pochopení toho může být trochu náročné. Je však důležité se naučit, jak funguje zdravotní pojištění. Ať už jste jednotlivec žijící sám nebo jste hlavou rodiny. Zdravotní pojištění stojí pro každé označení jinou částku.

To znamená studenti konkrétních vysokých škol, živnostníci, zaměstnanci konkrétních firem, ti všichni platí variabilní částku na zdravotním pojištění. Vybrat; nejlepší zdravotní pojištění pro sebe nebo svou rodinu, je nutné znát vazbu mezi zdravotními službami a cenou. Poplatek za každý program zdravotního pojištění je samostatný v závislosti na jeho pokrytí.

Všeobecně platí, že zdravotní péče v USA stojí kolem 8500 USD na osobu a přibližně 25000 USD na rodinu (dva dospělí a tři děti) ročně.

Prvky, které ovlivňují sazbu vašeho zdravotního pojištění

Kolik platíte za zdravotní pojištění? Výše pojistného pro každý náklad zdravotního plánu je odlišná, protože je ovlivněna určitými prvky stanovenými podle vládních pravidel. Jak moc tyto aspekty změní výši vašeho zdravotního pojištění, určuje váš stát. Zde je však několik faktorů, které mohou ovlivnit cenu:

Faktor č. 1. Věk

S přibývajícím věkem rostou i náklady na zdravotní pojištění. Sazba lékařské péče hrazené ze zdravotního pojištění závisí na věku jednotlivce. Nezletilí budou mít zvláštní sazbu zdravotního pojištění, dokud nedosáhnou věku 14 let. Ale u dětí ve věku 15 a více let se sazba zvýší.

Faktor č. 2. Bydliště a počet rodinných příslušníků

Pojišťovny nabízejí různé plány pro každé město a oblast, kde je váš domov, ovlivňuje vaši sazbu zdravotního pojištění. Na druhou stranu celkový počet rodinných příslušníků a jejich věk ovlivňuje výši pojistného. Sazba se může zvýšit, pokud je někdo v rodině kuřák.

Faktor č. 3. Kouření a užívání tabáku

Dalším faktorem, který ovlivňuje sazbu vašeho zdravotního pojištění, je kouření a užívání tabáku. Pokud jste vášnivý kuřák, možná si budete chtít připravit značnou sumu peněz jako většina; státy zvýší vaše náklady na zdravotní pojištění o 50 procent.

Sazba zdravotního pojištění pro každého jednotlivce

Kolik stojí individuální pojištění? Většinu zdravotního pojištění lidí financuje organizace, ve které pracují, nebo kterou vysokou školu studují. Osoby samostatně výdělečně činné si však mohou své pojistné plány koupit.

Lidé si mohou koupit zdravotní pojištění buď pro sebe nebo svou rodinu vládou nebo prostřednictvím programu ACA (Affordable Care Act) nebo soukromých pojišťoven. Pojistné plány spravované vládou jsou k dispozici v konkrétní dobu roku.

Ačkoli osobní pojistitelé mohou poskytnout zdravotní pojištění kdykoli podle potřeby jednotlivce.

Program ACA je rozdělen: do čtyř plánů. Každý plán poskytuje pokrytí alespoň deseti základní lékařské pomoci, včetně; pohotovostní služby, přijetí do nemocnice, laboratorní poplatky, OPD, psychiatrická léčba, péče o matku a dítě, rehabilitační služby, antikoncepce a léky. Pokud chcete zahrnout; zubní a oční ošetření, budete muset za tyto služby zaplatit další poplatky.

Plány zdravotního pojištění v rámci ACA jsou známé jako bronzový plán, stříbrný plán, zlatý plán a nakonec Platinový plán. Výhody z každého plánu se zvyšují podle úrovně. Ten druhý je dražší než ten první. Cena za plán se může zvýšit, pokud k němu přidáte další lidi, své rodinné příslušníky nebo zaměstnance.

Pojistné zdravotní pojištění stojí navíc. Jen málo renomovaných organizací platí pojistné na zdravotní pojištění svých zaměstnanců. Protože každá společnost je registrována u různých pojišťoven, všechny poskytují specifické balíčky zdravotního pojištění. Bez ohledu na to byste si chtěli přečíst tento článek na téma „Kdo kupuje pojištění?“ A zjistěte, zda jste kvalifikovaní k tomu, abyste jeden využili!

Sazba zdravotního pojištění pro studenty

Zdravotní pojištění je klíčovou součástí vašeho přijetí na vysokou školu. Obecně platí, že vysokoškolští studenti platí za své zdravotní pojištění přibližně 1500 až 2000 USD ročně. Tato hodnota se však u každé školy liší; prestižní školy mohou účtovat více než komunitní vysoké školy.

Obvykle jsou to opatrovníci nebo rodiče, kteří hradí zdravotní pojištění studentů. Pokud ne, pak vysoké školy nabízejí svůj plán zdravotního pojištění, který je přidán k vašemu školnému. Plán zdravotního pojištění, který poskytuje studentovi univerzita, pochází od soukromých pojišťoven. Tento plán by měl zahrnovat všechny zdravotní přínosy, které jsou v rámci plánu ACA.

Existují smíšené recenze o pojistných plánech nabízených vysokou školou. Někdy jsou snadno zvládnutelné a studenti mohou platit kolem 120 $ měsíčně na pokrytí svého zdravotního pojištění. Studenti se však v mnoha případech zadlužili i kvůli drahé lékařské péči.

Je to obal!

Kolik platíte za zdravotní pojištění? Každý si hradí zdravotní pojištění podle svých potřeb. Musíte si tedy vybrat svůj plán zdravotního pojištění a přitom mít na paměti svůj zdravotní stav. Jeden by měl prozkoumat všechny pojistné plány státu, ve kterém sídlí, nebo státu, do kterého se plánují přestěhovat.

Pokud jste vysokoškolák, ujistěte se, že vaše univerzita pokrývá všechny vaše zdravotní potřeby v rámci pojistného plánu, který poskytuje.

Protože pokud vaše univerzita nespravuje žádné zdravotní pojištění, můžete si je vždy pořídit sami nebo zůstat v rámci plánu rodinného zdravotního pojištění. To je vše! Další témata týkající se pojištění naleznete v části „Jak získat zdravotní pojištění na redditu?“ Čtěte hned!