Co je PCP ve zdravotním pojištění? 3 užitečné kroky k výběru vašeho PCP!

Pochopení toho, co je PCP ve zdravotním pojištění, vám pomůže při výběru vašeho pojistného plánu. Výběr lékaře primární péče je nedílnou součástí vašeho plánu zdravotního pojištění. PCP nebo lékař primární péče je běžně známý: jako praktický lékař.

Váš PCP je váš osobní lékař. Téměř všechny vaše zdravotní problémy vyřeší váš lékař primární péče.

Pro pravidelné prohlídky nebo jiné než pohotovostní služby musíte navštívit PCP. Váš lékař primární péče diagnostikuje a léčí onemocnění podle vašich příznaků. V případě potřeby budete odesláni ke specialistovi.

Pojišťovna vás zavazuje získat PCP podle vámi zakoupeného zdravotního pojištění. I když není nutné, abyste měli lékaře primární péče, měli byste si ho vybrat, protože váš PCP vám pomůže v situaci komplikovaných zdravotních problémů. PCP má všechny lékařské informace, které jsou obvykle nutné k diagnostice a léčbě závažných zdravotních problémů.

Význam PCP ve zdravotním pojištění

Co je PCP ve zdravotním pojištění? Vaše PCP bude léčit většinu vašich zdravotních problémů. Jeden by měl dostat jejich každoroční prohlídku a preventivní péči od lékaře primární péče. Lékařské služby, jako jsou pravidelné zdravotní prohlídky, testy, včetně vakcín, jsou poskytovány těmito lékaři.

Váš PCP zjistí, zda vám dlouhodobě hrozí nějaké zdravotní problémy: a poradí vám s včasnou léčbou a preventivními opatřeními. Pokud by se vyskytla nějaká komplikace, kterou je třeba řešit: specialista, budete doporučeni např. kardiochirurgovi, nefrologovi, praktickému chirurgovi nebo psychologovi.

Například, pokud máte vysoký krevní tlak nebo cukrovku, chronickou zácpu, alergie, kyselý reflux, budou tyto problémy řízeny vaším PCP. Tyto nemoci se tedy v budoucnu nemohou změnit ve vážné zdravotní stavy.

Typy PCP

PCP jsou především lékaři. Součástí této sítě však mohou být i sestry a lékařští asistenti. Pro práci lékařů primární péče je vyžadováno lékařské vysokoškolské vzdělání a praxe. Existuje několik kategorií PCP.

Praktičtí lékaři, interní lékaři, dětští lékaři, geriatričtí lékaři a gynekologové jsou nejčastějšími typy lékařů primární péče. Všichni mají kvalifikaci sloužit jako váš lékař primární péče.

Typ #1. Rodinný lékař

Rodinný lékař ošetřuje různé pacienty včetně kojenců, dospělých a starších osob. Rodinní lékaři tedy mají bohaté zkušenosti a v případě jakéhokoli zdravotního stavu budou vaší první volbou. Jsou to lékaři, kteří; vidíte v případě mírné horečky, nachlazení, kašle, třesavky nebo jakéhokoli jiného nepohodlí. Někteří rodinní lékaři však raději neposkytují těhotenskou péči jako součást své kliniky.

Typ #2. Pediatři

Pediatři se specializují: na léčbu malých pacientů do 21 let, včetně novorozenců a kojenců. Jsou běžně známí jako dětští lékaři.

Hlavní rozdíl mezi pediatrem a praktickým lékařem je v tom, že pediatři vidí pouze děti. Postarají se o horečku, zranění nebo jakýkoli jiný složitý zdravotní stav vašeho dítěte. Pediatři mají více zkušeností než kterýkoli praktický lékař s problematikou zdraví dětí.

Typ #3. Gynekolog

Lékaři OB-GYN se zabývají zdravotním stavem žen. Specializují se na podávání onemocnění ženských pohlavních orgánů a ženských hormonů. Většina žen kvůli svému zdravotnímu stavu preferuje návštěvu gynekologa.

Typ #4. Internista

Interní lékaři mají dvě divize, jednu, která se zabývá dospělými a druhou, která se zabývá dětmi: tito lékaři jsou známí jako pediatři interní medicíny. Internisté diagnostikují a léčí závažná: onemocnění vnitřních orgánů.

Typ #5. Geriatričtí lékaři

Geriatrie se obvykle stará o starší pacienty, dospělé nad 65 let. Starší pacienti mohou trpět různými zdravotními problémy, jako je demence. Takový zdravotní stav: musí být vyšetřen geriatrem. U všech těchto typů pojištění si také možná budete chtít přečíst později, abyste věděli „Kolik platíte za zdravotní pojištění?“

Jak si vybrat PCP?

Chcete-li najít svého praktického lékaře, bylo by nejlepší se o tom poradit se svou zdravotní pojišťovnou. Váš pojišťovací agent se postará o vaše obavy. Pokud stále nejste obeznámeni s PCP, pak tento článek „Co je lékař primární péče?“ pomůže. Bez ohledu na to je třeba dodržet několik kroků:

Krok č. 1. Na základě vašeho plánu

Rozhodujícím krokem je pochopit váš pojistný program a poté na základě tohoto plánu vybrat svého lékaře primární péče. Vaše pojišťovna vám poskytne seznam se jmény lékařů registrovaných v síti.

Výběr těchto registrovaných lékařů bude nákladově efektivní, protože jejich léčba je dostupná za sníženou cenu. Výběr lékaře mimo síť může být mírně nákladný.

Krok č. 2. Doporučení

Můžete požádat o doporučení PCP od svého současného lékaře, protože pravděpodobně o tom bude mít lepší představu, a pokud nemáte žádného primárního lékaře, můžete vždy požádat kohokoli ze svých rodinných příslušníků, přítele nebo spolupracovníka o doporučení. Je to nejúčinnější metoda, protože vytváří vztah důvěry mezi vámi a lékařem.

Krok č. 3. Umístění

Základním faktorem, který byste měli při výběru PCP zvážit, je umístění kliniky nebo nemocnice. Ujistěte se, že jste si vybrali lékaře, který poskytuje lékařské služby v blízkosti vašeho domu, abyste je v případě nouze mohli snadno zastihnout.

Je to obal!

Co je PCP ve zdravotním pojištění? Vaše pojišťovna po vás bude požadovat výběr vašeho PCP. Za předpokladu, že nechcete, aby byl lékař podepsán ve firemní síti, můžete si vybrat jednu ze svých možností, nebo vám ho společnost určí.

Je nutné mít PCP ve zdravotním pojištění, protože budou kontrolovat váš zdravotní stav a můžete snadno požádat pojišťovnu o plnění. Na druhou stranu, pokud jste v této oblasti nováčkem, možná si budete chtít nejprve přečíst „Jak funguje zdravotní pojištění?“ Pro úplné pochopení tohoto článku. Doufáme, že to pomůže!